اصول تبلیغات موثر در اینستاگرام

اصول تبلیغات موثر در اینستاگرام

هنگامی که افراد قصد دارند از طریق اینستاگرام به معرفی برند خود بپردازند، باید با اصول تبلیغات موثر در اینستاگرام آشنایی داشته باشند؛ زیرا اینستاگرام به عنوان یک ابزار بازاریابی شناخته شده است. بنابراین از آن‌جایی که بسیاری از افراد علاقه دارند از این طریق به تبلیغ کسب‌ و کار خود بپردازند، باید بدانند که این شبکه برای بازاریابی تمام صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد.

استفاده از اینستاگرام برای بازاریابی صنایع مختلف به این دلیل است که این شبکه تعداد کاربران زیادی داشته و مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته‌ است. از این رو باید با اصول تبلیغات اینستاگرام مانند قالب‌های تبلیغات، استفاده کمتر از نوشته‌های درون عکس‌ها و… آشنایی داشته باشید تا بتوانید تبلیغات مفیدی انجام دهید.

از آن‌جایی که در ادامه مطلب سعی کرده‌ایم اصول تبلیغات اینستاگرام را بیان کنیم، با ما همراه باشید تا با کسب اطلاعات بیشتر بتوانید برند خود را به بهترین شکل ممکن معرفی کنید و سبب افزایش فروش خود شوید.

انواع تبلیغات در اینستاگرام

اگر از آن دسته افرادی هستید که با اینستاگرام آشنایی ندارید و یا از طریق آن تبلیغاتی را انجام نداده‌اید، قبل از هر چیزی باید با قالب‌های آگهی اینستاگرام آشنایی داشته باشید. یکی از این چهارچوب‌ها، تبلیغات عکس است که بسیاری از صاحبان کسب‌وکارها از آن استفاده کرده و از این طریق، محصولات خود را معرفی می‌کنند.

بنابراین از آن‌جایی که تبلیغات با عکس از بیشترین آگهی‌هایی است که مردم در اینستاگرام مشاهده می‌کنند، نقش مهمی در تبلیغات موفق دارد. همچنین اینستاگرام به کسب‌ و کارها این امکان را داده است تا چندین عکس را در قالب یک پست قرار دهند. استفاده از عکس‌های متوالی مربوط به یک تبلیغ در قالب یک پست توجه مخاطب را به خود جلب می‌کند. بنابراین شما نیز می‌توانید در یک پست از چندین عکس استفاده کرده و توجه مخاطب را به خود جلب کنید.

تبلیغات ویدیویی از دیگر روش‌هایی است که صاحبان کسب‌ و کارها از آن استفاده می‌کنند. این قالب تبلیغاتی که به منظور جذب مخاطب انجام می‌گیرد، همانند تبلیغات عکس موثر است؛ اما قابلیت‌های جلوه‌های تصویری، صدا و حرکت در این تبلیغات نیز وجود دارند. بنابراین از آن‌جایی که بسیاری از افراد به دیدن ویدئو علاقه‌مند هستند، می‌توانید از تبلیغات ویدئویی برای درگیر کردن ذهن مخاطبان خود استفاده کنید.

استفاده کمتر از نوشته‌ها درون عکس، اصلی‌ترین اصول تبلیغات موثر در اینستاگرام

بسیاری از افراد برای آن‌که تبلیغات جذاب و فوق‌العاده‌ای داشته باشند، حاضرند هزینه‌های زیادی را خرج کنند. بنابراین، برای معرفی محصولات و یا فعالیت خود به مخاطبین خود می‌توانند از عکس‌ به بهترین شکل ممکن استفاده کنند؛ زیرا گزینه مناسبی است اما برای آن‌که محصول خود را از این طریق معرفی کنند، بهتر است از نوشته‌های کمتری درون عکس‌ها استفاده کنند.

تحقیقات نیز نشان داده است عکس‌هایی که از متن کمتری استفاده کرده‌اند، بیشتر مورد توجه قرار گرفته‌اند. بنابراین استفاده کمتر از نوشته‌ها درون عکس از تبلیغات مؤثر در اینستاگرام محسوب می‌شود. شما می‌توانید کمتر از 40 کاراکتر را در نوشته‌هایتان به کار ببرید تا تأثیر بسیاری در تبلیغات خود داشته باشید.

از آن‌جایی که امروزه بسیاری از خریدها اینترنتی انجام می‌گیرد و مخاطبین از طریق مشاهده تصاویر اقدام به خرید می‌کنند، بهتر است تصاویر انتخابی شما واقعی باشند. بنابراین از محصولات خود، به گونه‌ای عکاسی کنید که تمام جزئیات در آن قابل مشاهده باشد. زمانی‌ که جزئیات به خوبی دیده شود، اعتماد مشتری نسبت به محصول شما جذب شده و احتمال نارضایتی کمتر خواهد شد.

در برخی از سایت‌ها عکس‌های بی‌کیفیتی را می‌گذارند که از محصول واقعی خود نبوده و با محصول واقعی تفاوت‌هایی دارد. بنابراین هنگامی که مشتری آن را دریافت می‌کند، متوجه خواهد که تصاویر با محصول اصلی همخوانی ندارد. این امر سبب نارضایتی مشتری خواهد شد و دیگر از محصولات شما خریداری نمی‌کنند؛ در نتیجه تبلیغات شما تأثیرگذار نخواهد بود.

انجام تبلیغات به صورت آزمایشی

از اصول تبلیغات موثر در اینستاگرام میتوان به انجام تبلیغات به صورت آزمایشی اشاره کرد؛ زیرا روش آزمون و خطا در بسیاری از کارها مفید بوده و نتیجه عالی به همراه داشته است. پس قبل از آن‌که هزینه زیادی را خرج کنید، بهتر است ابتدا تبلیغات خود را به صورت آزمایشی انجام دهید. هنگامی که تبلیغات خود را از حجم کم شروع کنید، می‌توانید آن را در مدت زمان کوتاهی بسنجید.

در صورتی که در این مدت زمان نتیجه دلخواه را کسب کردید، می‌توانید برند خود را بیشتر معرفی کرده و تبلیغات بیشتری انجام دهید. از مزیت‌های دیگر روش آزمون ‌و خطا، پی بردن به نقاط ضعف و قوت کار خود است. هنگامی که بتوانید این نقاط ضعف و قوت را شناسایی کنید، بهتر می‌توانید تبلیغات مؤثرتری انجام دهید.

طراحی و تعبیه دکمه‌ای در ادامه کار برای نگه‌داشتن مخاطب

اگر به اینستاگرام مراجعه کرده باشید، در انتهای تبلیغات با عباراتی مانند برای سفارش و دریافت محصول به پی‌وی مراجعه کنید و یا برای اطلاعات بیشتر در مورد محصولات و دیدن عکس‌های بیشتر به ادمین پیام دهید و… روبرو شده‌اید. شاید از نظر بسیاری از افراد این عبارت تأثیرگذار باشند؛ اما باید بگوییم این عبارات تأثیر زیادی بر روی مخاطب ندارند.

پس بهتر است به جای استفاده از این عبارات، دکمه‌هایی را تعبیه کنید تا مخاطبین بیشتری را به خود جذب کنید. هنگامی که این دکمه‌ها تعبیه شوند، مشتری به مسیر دلخواهش هدایت می‌شود و دچار سردرگمی نخواهد شد؛ زیرا نیازی به رفتن به پیج‌های دیگر نخواهد داشت.

استفاده از هشتگ

هشتگ بهترین روش برای جستجوی موضوعات مختلف است و از تبلیغات مؤثر در اینستاگرام نیز محسوب می‌شود. بنابراین، اگر شما از آن دسته افراد هستید که با استفاده از اینستاگرام به تبلیغ محصولات خود می‌پردازد، می‌توانید هشتگ‌هایی را در ارتباط با محصولاتتان در انتهای تبلیغات خود ایجاد کنید. به عنوان نمونه اگر شما فروشنده شلوار هستید، عباراتی مانند # شلوار- دخترانه، # شلوار- پسرانه، # شلوار- شیک و… هشتگ‌های مناسبی هستند.

این هشتگ‌ها سبب هدایت مشتریان زیادی به پیج شما می‌شوند. پس از آن‌که مشتریان به پیج شما هدایت شدند، می‌توانند محصولات شما را مشاهده کرده و در صورت لزوم، آن‌ها را خریداری کنند. نکته‌ای که در انتخاب هشتگ باید توجه نمود، استفاده از واژه‌های صحیح است. پس برای انتخاب هشتگ مناسب می‌توانید از منابع زیر استفاده کنید:

  • Websta

  • Hashtagify

  • Keyhole

  • Org

توجه به کامنت‌ها

یکی از مهم‌ترین اصول تبلیغات موثر در اینستاگرام توجه کردن به کامنت های نوشته شده است، بهترین راه‌حل برای جلب اعتماد مشتری، توجه به سوالات و نظرات مشتریان است. بنابراین برای جلب اعتماد مشتری، به کامنت‌های آن‌ها توجه کرده و با دقت و حوصله پاسخگوی آن‌ها باشید. هنگامی که به سوالات آن‌ها پاسخ بدهید، مشتری متوجه خواهد شد که برای او وقت گذاشته‌اید.

در نتیجه، اعتماد او را به دست خواهید آورید. همچنین باید به این نکته توجه نمود که مشتری شما برای نوشتن نظرات و سوالات وقت زیادی گذاشته است. بنابراین از شما انتظار دارد پاسخگویی سوالات آن‌ها باشید. پس در صورت عدم پاسخگویی نباید منتظر نتایج خوبی باشید. شما می‌توانید برای جلب اعتماد مشتری از پاسخ‌های مناسب و مرتبط استفاده کنید تا علاوه بر نتیجه‌بخشی تبلیغات، آن‌ها را دلگرم کنید.

تبلیغات مؤثر در اینستاگرام با استفاده از چهره‌های تأثیرگذار مجازی

یکی از بهترین راه‌هایی که از طریق آن میتوان تأثیرات مؤثری را در اینستاگرام به همراه داشت، مشارکت با افراد تأثیرگذار است. مشارکت با افرادی همچون چهره‌های مشهور که فالوورهای زیادی دارند، به شما کمک می‌کند تا جایگاه برند شما بالاتر رود. همچنین سبب می‌شود تا دنبال‌کننده‌های آن شخص محبوب، از دنبال‌کنند‌ه‌های شما نیز به شمار بیایند.

بنابراین هنگامی که از افراد تأثیرگذار مجازی استفاده می‌کنید، اعتبار برند شما بیشتر می‌شود. همچنین این احتمال وجود دارد که مخاطبان آن چهره مطرح، جز مشتریان شما شوند. در نتیجه با افزایش مشتری، میزان فروش شما بیشتر خواهد شد. در این زمان میتوان گفت، تبلیغات شما موفق بوده است.

شناسایی اهداف خود

یکی دیگر از اصول تبلیغات موثر در اینستاگرام این است که اهداف کسب‌ و کار را برای خودتان مشخص کنید؛ زیرا هنگامی که اهداف کمپین تبلیغاتی خود را شناسایی کرده باشید، بهتر می‌توانید مخاطبان خود یا ترافیک سایت و فروشگاه خود را افزایش دهید. همچنین سعی کنید علاوه بر شناسایی اهداف خود، مخاطبین هدف را نیز شناسایی کنید.

با شناسایی مخاطبین هدف، بهتر می‌توانید تبلیغات خود را در دید آن‌ها قرار دهید و مشتری بالقوه خود را به مشتری بالفعل تبدیل کنید. علاوه بر این می‌توانید از مخاطبان خود بخواهید شما را در این کار یاری کنند؛ زیرا در اینستاگرام این امکان وجود دارد تا از بیننده فایل ویدئویی یا استوری خود بخواهید پیج شما را بازدید کنند. با این کار مخاطبان با برند شما بیشتر آشنا شده و ارتباط بهتری با تبلیغات شما برقرار می‌کنند.

تبلیغات مؤثر در اینستاگرام با استفاده از ایجاد هیجان

اصلی‌ترین نکته برای رسیدن به هدف، تعامل با مخاطبین است. پس اگر شما قصد دارید با راه‌اندازی یک صفحه اینستاگرام محصولات خود را معرفی کنید و با معرفی آن فروش بالاتری داشته باشید، باید سعی کنید با مخاطبین خود ارتباط خوبی را برقرار کنید. همچنین توجه داشته باشید که مخاطبین پیج شما زمانی به خرید ترغیب می‌شوند که پیج شما آن‌ها را تحت تأثیر قرار دهد.

بنابراین برای این کار باید رابطه دو طرفه و دوستانه‌ای را برقرار کنید تا افراد تحت تأثیر قرار بگیرند. یکی از راه‌های برقراری تعامل و هیجان، برگزاری مسابقه برای فالوورهاست. برگزاری مسابقه تا به امروز نتایج خوبی داشته و بسیاری از مخاطبین از آن استقبال خواهند کرد. یکی از متداول‌ترین نوع مسابقات، مسابقه عکس است‌ که علاوه بر آسانی، در انتشار اخبار مرتبط با کسب‌وکارتان به میزان قابل توجهی مفید خواهد بود.

برای واگذاری مدیریت شبکه های اجتماعی کلیک کنید.

 

روی آوردن به محتواهای تولید شده توسط کاربران

به‌دست آوردن اعتماد مخاطب از مواردی است که باید به آن توجه کرد. بنابراین برای این که بتوانید اعتماد مخاطب را از طریق تبلیغات خود به‌دست آورید، می‌توانید از محتواهای تولید شده توسط کاربران استفاده کنید. هنگامی که به محتواهای تولید‌ شده توسط کاربران روی بیاورید، اعتماد مشتری را به خود جلب کرده و با این کار فروش شما نیز بیشتر خواهد شد.

تجربه نیز نشان داده است، توصیه‌های آشنایان و نظرات آنلاین مصرف‌کنندگان در جلب اعتماد مشتریان تأثیر بسیاری دارد. پس شما نیز از این دو قالب تبلیغاتی برای به دست آوردن اعتماد مشتریان خود استفاده کنید. برای این‌که بتوانید از این دو قالب تبلیغاتی بیشترین بهره را ببرید، می‌توانید عکس‌های مشتریانتان را انتشار دهید.

با استفاده از محتواهای تولید شده توسط کاربران می‌توانید علاوه بر جلب اعتماد مخاطب، مخاطب خود را نیز شناسایی کنید. با این کار میتوان گفت: یک تیر و دو نشان زده‌اید.

جمع بندی

شاید در ابتدا رعایت اصول تبلیغات موثر در اینستاگرام امری دشوار به نظر برسد؛ اما با مطالعه مطالب بالا متوجه شده‌اید که این کار آن‌چنان دشوار نیست. بنابراین در صورتی که بتوانید از این اصول به خوبی استفاده کنید می‌توانید محصول خود را به خوبی بازاریابی کنید. همچنین هنگامی که قصد دارید برای تبلیغات محصولات خود از عکس استفاده کنید، توجه نمایید که عکس‌های گرفته‌شده شما واقعی و فوق‌العاده باشند تا موجب نارضایتی مشتری شما نشوند.

در هنگام تبلیغ نیز سعی کنید برندینگ را کاهش دهید؛ یعنی برند خود را طوری روی عکس بگذارید که سایه‌ای بر روی عکس ایجاد نشود. برای این کار باید آن را حرفه‌ای انجام دهید تا عکستان خلاقانه و جذاب باشد و سایه‌ای بر روی عکس مشاهده نشود. نکته دیگری که باید به آن توجه نمود، کوتاه‌نویسی است؛ زیرا در اینستاگرام کوتاه‌نویسی تأثیربه‌سزایی داشته و همواره بیشتر مورد پسند مطالعه‌کنندگان واقع می‌شود.

پس سعی کنید پست‌های شما حدود 40 کاراکتر داشته باشد. در صورتی که در تبلیغات خود از لینکی برای هدایت مخاطبین خود استفاده می‌کنید، بهتر است آن را در دستگاه‌های مختلف امتحان کنید تا در صورت بروز مشکل آن‌ها را برطرف کنید؛ زیرا در هنگام ورود به برخی از لینک‌ها با خطا مواجه می‌شویم که این امر موجب نارضایتی مخاطبین می‌شود. پس قبل از هر چیزی، آن را امتحان کنید تا مشکلات احتمالی آن برطرف شود.

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد