هنر میکس
افزایش تعامل کاربران با سایت

افزایش تعامل کاربران با سایت

چگونه میتوانیم تعامل کاربران با سایت را افزایش دهیم؟

در این مقاله قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم.

سایت یکی از پردرآمدترین شیوه‌های کسب و کار است که به راحتی صاحبان کسب و کار می‌توانند از این طریق، برند خود را رشد دهند. برای این‌که وبسایت شما هر روز بازدید کننده‌های بیشتری داشته باشد، باید تعامل خود را با مخاطبان سایت بالاتر ببرید؛ به عنوان مثال باید مخاطب، مقاله و محتوای سایت شما را مطالعه کند، در سایت شما ثبت نام کند، در نظر سنجی‌ها شرکت کند و … ؛ اما برای این‌که مخاطب این کارها را انجام دهد، باید سایت خود را با محتوایی ارزشمند طراحی کنید که برای مخاطب جذاب به نظر برسد و او را جذب کند تا در سایت شما بیشتر ماندگار شود و به صورت مدام وبسایت شما را بازدید کند.

در این مقاله تمامی روش‌های تعامل کاربر با وب سایت شما را توضیح خواهیم داد تا مسیر رشد و موفقیت کسب و کار خود را سریع‌تر طی کنید، با ما همراه باشید.

تعامل کاربر چه تأثیری در رشد سایت دارد؟

موتور جستجوی گوگل با بیشتر شدن تعامل کاربرها در وب سایت شما، آن را در صفحات اول جستجوی گوگل قرار می‌دهد و همچنین بیشتر کاربرها تبدیل به مشتری دائمی شما می‌شوند. موقعی که سایت شما از طریق تعامل با کاربرها رشد کند، به این معناست که سایت شما در حال پیشرفت است و می‌تواند درآمد بالایی را برای شما کسب کند.

راه های افزایش تعامل کاربران با سایت

برای این‌که کاربران زیادی به صورت روزانه از سایت شما بازدید کنند و در نظر سنجی‌های شما شرکت کنند، باید روش‌هایی را انجام دهید و طبق برنامه همین راه و روش‌ها شما به سادگی تعامل بالایی را بین کاربران با سایت خود ایجاد می‌کنید.

 • شرکت در نظر سنجی ها

در این روش تعامل کاربرها به نحوی است که مقاله‌های سایت شما را تأیید می‌کنند یا در زیر محتواهای شما کامنت می‌گذارند و یا اگر وبسایت فروش محصول دارید، محصولاتی که در سایت بارگذاری می‌کنید را تأیید، تعریف و تمجید می‌کنند. این کارها برای کاربران سایت، جنبه سرگرمی دارد و باعث می‌شود که بار دیگر هم به سایت شما مراجعه کرده و در نظر سنجی‌ها شرکت کنند.

 • بارگذاری تصاویر و ویدیو

قرار دادن تصاویر و ویدیوهای جذاب می‌توانند رضایت کاربران را جلب کنند و یا در بین محتواهای متنی خود می‌توانید عکس‌های زیبایی را بگذارید که کاربر در حین خواندن متن خسته نشود و ترغیب به خواندن مابقی متن شود. کیفیت تصاویر و ویدیوها نکته مهمی است که باید در نظر داشته باشید؛ زیرا محتوای بی‌کیفیت نمی‌تواند برای کاربران جذابیت داشته باشد و تعامل آن‌ها را کم می‌کند.

 • جذابیت نمای کلی سایت

صفحه اول وبسایت شما باید از نمایی به روز و جذاب طراحی شده باشد که در نگاه اول، مخاطب را جذب کند. برطبق تحقیقات، در صورت ورود کاربر به سایت شما، تنها 8 ثانیه شما فرصت دارید که او را جذب کنید تا در وب سایت شما ماندگار شود. پس باید توجه داشته باشید که سایت خود را به گونه‌ای طراحی کنید تا کاربران را در نگاه اول به سمت خود بکشاند و به مشتری دائمی شما تبدیل شوند.

 • افزایش سرعت سایت

افزایش سرعت سایت

بسیاری از کاربران دوست دارند هر چه زودتر به نتیجه و جواب جستجوی خود برسند و اگر سایت شما از سرعت بالایی برخوردار نباشد مخاطب سریع خارج می‌شود و به سمت سایت دیگری می‌رود و این‌گونه شما شانس دیده شدن و تعامل با کاربرها را از دست می‌دهید. شما با استفاده از سئو و رعایت استانداردهای گوگل می‌توانید سرعت سایت خود را افزایش دهید و رضایت مخاطب را کسب کنید تا بازدید بیشتری داشته باشید.

 • قرار دادن محتوا در دید مخاطب

سعی کنید که محصولات و مقالات سایت خود را در صفحه اول وب سایت خود قرار دهید تا کاربر به راحتی آن‌ها را پیدا کند و به تمامی محصولات دسترسی داشته باشد.

 • استفاده از پاراگراف‌ کوتاه

برای وبسایت خود از مقاله‌های حاوی حداقل 2000 تا کلمه قرار دهید و در متن خود از ایجاد پاراگراف‌های طولانی بپرهیزید؛ زیرا مخاطب با یک نگاه کلی وقتی متن‌های طولانی را ببیند، احساس خستگی می‌کند و برایش جذاب نیست و سایت شما را ترک می‌کند. پس به جای پاراگراف‌های طولانی از پاراگراف‌های کوتاه استفاده کنید تا برای مخاطب خواناتر و جذاب‌تر به نظر برسد.

 • قرار دادن محتوا و محصول مشابه

یکی از نکته‌های مهمی که می‌تواند کاربران را در سایت نگه دارد و باعث ایجاد تعامل شود، قرار دادن محتوای مشابه در بین محصولات و مقاله‌های وب سایت خودتان است که باعث می‌شود مخاطب از صفحه‌ای به صفحه دیگر برود و ماندگاری بیشتری را داشته باشد و یا در مورد پست‌های شما نظر دهد.

 • پشتیبانی قوی

یکی از مسائل مهم در افزایش تعامل کاربران با سایت، مسئله پشتیبانی است، برای سایت خود یک پشتیبانی قوی و سریع قرار دهید تا مخاطب در صورت هر گونه سوال و لزوم به خدمات دسترسی داشته باشد؛ چون پاسخگویی سریع شما به سوالات مخاطبان در وب سایت، نظر آن‌ها را جلب می‌کند.

 • اطلاعات تماس

برای این‌که مخاطبان با شما تعامل داشته باشند و از کسب و کار شما اطمینان حاصل کنند، ضروری است که در منوی وب سایت خود اطلاعات تماس را قرار دهید که در آن ایمیل، شماره تماس و آدرس باشد. شبکه‌های اجتماعی خود را در سایت قرار دهید تا کاربران دسترسی بهتری به شما داشته باشند و این روش اعتبار شما و برندتان را دو چندان می‌کند.

 • تعامل بیشتر از طریق شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی یکی از بهترین روش‌ها برای جذب بیشتر کاربران برای سایت هستند و می‌توانند به رشد سایت شما کمک کنند. بسیاری از کاربران در حین خواندن مقاله و یا مشاهده محصولات سایت در صورت جذاب بودن، آن را برای دوستان و آشنایان خود می‌فرستند که این عملکرد باعث می‌شود افراد بیشتری با سایت شما آشنا شوند و این عمل باعث ایجاد تعامل بیشتر و بهبود سایت می‌شود.

 • فرستادن پیام برای بازدید کنندگان

کاربران برای ثبت نام در سایت شما باید ایمیل و شماره تماس خود را وارد کنند و این‌گونه شما با فهمیدن ایمیل و شماره تماس بازدیدکنندگان در مناسب‌ها می‌توانید به آن‌ها ایمیل دهید و خبر تخفیفات خود را برایشان بفرستید. این کار باعث ترغیب مخاطب به بازدید از سایت شما می‌شود و با خرید محصولات تعامل سایت را بالا می‌برد و هم درآمد شما بیشتر خواهد شد.

 • لینک مناسب برای سایت

برای این‌که مخاطب از صفحه‌ای به صفحه دیگر برود، باید لینک‌های سایت را به صورت مناسبی قرار دهید و هرگز برای وب سایت خود لینک خالی قرار ندهید که برای مخاطبان خسته کننده و زمانبر باشد؛ بلکه با امتحان کردن تمامی لینک های وبسایت می‌توانید اطمینان حاصل کنید که لینک‌های سایت مناسب هستند و به راحتی از صفحه‌ای به صفحه دیگر انتقال می‌یابند.

 • طراحی ساده و شیک سایت

طراحی ساده و شیک سایت

در هنگام طراحی وب سایت خود از طراح بخواهید که نمای سایت ساده و شیک باشد تا کاربران به تمامی خدمات و محتواها دسترسی راحتی داشته باشند و دچار سردرگمی نشوند. تمامی خدمات و محتواهای شما باید در دید مخاطب باشد تا سریع آن را پیدا کند. اگر سایت شما نمایی پیچیده و شلوغ داشته باشد باعث سردرگمی کاربران می‌شود و سریعاً سایت شما را ترک خواهند کرد.

 • خوانایی متن و محتواها

خوانایی یک مسئله مهم برای افزایش تعامل کاربران با سایت هست، برای قرار دادن محتوا در سایت به اندازه متن و فونت نوشته ها دقت کنید. محتوا سایت باید فونت خوانایی داشته باشد تا تمامی کاربران در هر سنی بتوانند آن را مطالعه کنند. به عنوان مثال؛ برای افرادی که چشم ضعیف‌تری دارند، خواندن محتوا با سایز کوچک سخت است.

همچنین عنوان محتواهای خود را به صورت بولد بنویسید تا خوانایی بیشتر و در نگاه کاربر جذاب به نظر برسد و هر چه محتواهای شما جذاب‌تر به نظر برسد، افراد بیشتری با محتوای شما تعامل برقرار می‌کنند.

 • قرار دادن محتوای مشابه با سایت

باید در نظر داشته باشید محتوایی که در وب سایت خود بارگذاری می‌کنید مرتبط و مشابه با موضوع سایت شما باشد اینگونه به سئو وب سایت خود هم کمک کرده اید. به عنوان مثال اگر سایت شما در مورد لوازم آرایشی و بهداشتی است نمی توانید محتوا و مقاله‌هایی درمورد کفش بگذارید زیرا مقاله‌های شما بی ربط نشان داده می‌شود و مخاطبان با نخواندن مقاله‌ها تعامل کمتری ایجاد می‌شود.

 • به روز رسانی سایت

به روز رسانی منظم سایت

اگر به صورت مداوم مقاله‌های باکیفیت و ارزشمند در سایت قرار دهید و محصولات جدیدی را در وبسایت خود بارگذاری کنید موتورهای جستجو متوجه خواهند شد که شما برای وبسایت خود ارزش قائل هستید و کاربران برای شما مهم هستند. این‌گونه رتبه بهتری را به شما خواهد داد و همچنین کاربران با دیدن محصولات و محتواهای جدید ترغیب می‌شوند به صورت روزانه از سایت شما بازدید کنند.

 • تمایز با رقبا

اگر در قرار دادن محتوا و محصولات وب سایت خود حرفه‌ای و خلاق باشید، کاربران متوجه این تفاوت شما با سایر رقیبانتان می‌شوند و اطمینان بیشتری نسبت به شما دارند و اثرگذاری بیشتری بر روی کاربر خواهید داشت. همچنین بسیاری از افراد متوجه این تفاوت شما با رقیبانتان می‌شوند و برای تشکر از شما در زیر محتوایتان نظر می‌دهند و یا برای دوستان خود می‌فرستند.

 • جواب دادن به نظرات کاربران

اگر کاربران در زیر محتواهایتان نظر دادند و در نظر سنجی موضوعات شرکت کردند، پاسخ نظرات آن‌ها را بدهید؛ زیرا برای افراد مهم است که نظراتشان جواب داده شود و شما با این روش تعامل سایت خود را بالاتر می‌برید و مخاطب با دیدن این‌که شما برای ایشان ارزش قائل هستید و نظرات آن‌ها را پاسخ می‌دهید، مجدد به سایت شما خواهد آمد.

 • بهبود سئو سایت با تعامل بیشتر کاربران

بهبود سئو با افزایش نرخ تعامل کاربران با سایت

هر چه مخاطبان در سایت شما بیشتر فعالیت کرده و در نظر سنجی‌ها شرکت کنند، در نظر موتورهای جستجو گوگل سایت شما از خدمات و محتوایی خوبی برخوردار است و رتبه بیشتری را به سایت شما می‌دهد که برای سئو سایت شما تأثیرگذاراست. بیشترین ترافیک در زمانی اتفاق می‌افتد که کاربران محتوای شما را برای دوستان خود ارسال کنند. پس شما با قرار دادن بهترین محتواها سعی کنید ترافیک سایت خود را بیشتر کردهد و سئو بهتری را کسب کنید.

تعامل وب سایت خود را با هنرمیکس بالاتر ببرید!

تیم حرفه‌ای و خلاق هنرمیکس به شما کمک خواهند کرد که تعامل وبسایت خود را بالاتر ببرید و مسیر رشد و پیشرفت را سریع‌تر طی کنید. تیم بااستعداد هنرمیکس شما را راهنمایی خواهند کرد که چگونه سایت خود را بهبود ببخشید و به کسب درآمد بالایی دست یابید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد