هنر میکس
انواع پشتیبانی سایت

انواع پشتیبانی سایت

انواع پشتیبانی سایت را در این نوشته مورد بررسی قرار داده ایم تا بتوانیم به سوالات شما در این زمین پاسخ دهیم و بتوانید با ذهنی باز اقدام به سفارش پشتیبانی سایت کنید.

هنگامی که شما برای کسب‌ و کار خود یک سایت ایجاد می‌کنید، به همان اندازه که ساخت یک وب‌سایت می‌تواند برای پیشرفت و ترقی کسب و کار شما مهم و ضروری باشد، پشتیبانی سایت نیز ضروری و مهم است؛ زیرا که سایت شما در واقع ویترین کاری شماست و شما باید از طریق این وب‌سایت با کاربران تعامل داشته باشید.

هدف از پشتیبانی سایت این است که شما بتوانید وبسایت خود را با آن بروز نگه دارید و همچنین کارایی بیشتری از آن داشته باشید. بسیاری از افراد به دلیل نداشتن آگاهی و اطلاعات کافی در هنگام طراحی سایت، تصور می‌کنند که به پشتیبانی سایت نیازی نخواهند داشت که البته این تصور بسیار اشتباه است؛ زیرا سایت شما باید به‌مرور زمان به‌روزرسانی شود.

در صورت عدم به‌روزرسانی، ممکن است طی مدت کوتاهی سایت شما دچار کندی شود و سرعت بالای خود را از دست‌داده و همچنین امنیت آن هم کاهش یابد.

پس اگر دوست دارید که از عملکرد و کارایی سایت خود به‌خوبی استفاده کنید و بتوانید به‌راحتی کسب درآمد کنید، باید سایت خود را به‌روز نگه داشته تا مشتریان شما هم بتوانند بدون مشکل کاهش سرعت با شما تعامل داشته باشند. پشتیبانی وب‌سایت انواع مختلفی دارد که در ادامه مقاله به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

در ابتدا طراحی و دیزاین وبسایت شما باید به نحوه‌ای باشد که کاربران در هنگام ورود به آن جذب آن شده و بتوانند به‌راحتی در بخش‌های مختلف آن بگردند؛ اما همان‌طور که می‌دانید چیزی که کاربران اینترنت را جذب یک وب‌سایت می‌کند، محتوای خوب و جذاب است. نوشتن یک محتوای جذاب یک امر تخصصی است و باید بر اساس قوانین سئو و چگالی مناسب کلمات کلیدی در متن پیش برود.

تیم حرفه‌ای تولید محتوای هنرمیکس می‌تواند به شما کمک کند تا یک محتوای بسیار جذاب و استاندارد را به مشتریان و کاربران خود ارائه دهید. شرکت هنر میکس با به‌کارگیری حرفه‌ای‌ترین نویسندگان محتوا و سئوکار ها این امکان را به شما می‌دهد که یک وبلاگ حرفه‌ای و همچنین محتوای باکیفیت و خوب در حوزه کسب‌ و کار خود تولید کرده و در این راه پیشرفت کنید.

پس هنگامی که شما یک وب‌ سایت راه‌اندازی می‌کنید این به این معنا نیست که کار تمام شده و دیگر هیچ کاری در رابطه ‌با وبسایت برای شما نمانده است؛ زیرا پایان طراحی یک سایت برابر با آغاز پشتیبانی آن است. تمامی سایت‌ ها به پشتیبانی نیاز دارند و شما باید بتوانید وب‌سایتتان را مطابق با تمام الگوریتم‌های جدیدی که وارد بازار می‌شود را پیش برده و اداره کنید.

اگر وب سایت شما مدام به‌روزرسانی نشود و مطابق با فاکتورهای جدید دنیا مدیریت نشود، پس از مدتی از سرعت آن کاسته و تبدیل به یک سری لینک شکسته و قدیمی می‌شود که نمیتوان با آن هیچ کاری کرد.

مزایای پشتیبانی سایت

پشتیبانی سایت‌ را میتوان مطابق با بازدیدهای آن دسته‌بندی کرد. یک وب‌سایت هرچه بازدید بیشتری داشته باشد، بیشتر به پشتیبانی نیاز دارد و در واقع باید یک تیم تخصصی در این زمینه استخدام کنید که تمام امور پشتیبانی را انجام داده و خطاها و اشکالات آن را برطرف کنند.

پشتیبانی سایت نیاز به مهارت و تخصص خاصی دارد و افرادی که در این زمینه فعالیت می‌کنند باید به کدنویسی و برنامه‌نویسی سایت و بهینه‌سازی آن تسلط کافی داشته باشند. پشتیبانی سایت باعث می‌شود که شما بتوانید اطلاعات مهم وب‌سایتتان را به‌خوبی حفظ و نگهداری کنید و همچنین فایل‌هایی که حجم بالاتری دارد را در آن به‌راحتی آپلود کنید.

یکی دیگر از مزایای پشتیبانی سایت این است که شما می‌توانید بخش‌های مختلف و گرافیکی وب‌سایتتان را به‌روزرسانی کنید و یا محتواهایی که بر اساس بهترین الگوریتم‌ های گوگل است، تهیه و در سایت آپلود کنید. شما می‌توانید بر روی سایت خود به‌صورت خودکار ابزارها و قابلیت‌های جدیدی را راه‌اندازی و نصب کنید و چندین مزیت دیگر که می‌تواند به پیشرفت کسب و کار شما بسیار کمک کند.

پشتیبانی وب‌سایت در واقع یک فرایند کوتاه‌مدت نیست و ممکن است طی چندین سال به طور مداوم انجام شود. کاربرانی که به کسب و کار خود اهمیت می‌دهند و بازدید سایت برایشان مهم است به پشتیبانی نیز اهمیت زیادی داده و سعی می‌کنند وب‌ سایت خود را همیشه بروز نگه دارند.

انواع پشتیبانی سایت

  • پشتیبانی فنی سایت

پشتیبانی از وب‌سایت در چندین فاز صورت می‌گیرد که یکی از آن‌ها پشتیبانی فنی سایت است. بعد از این که یک سایت راه‌اندازی می‌شود، ممکن است به‌مرورزمان دچار مشکل شود و برخی از قسمت‌های آن از کار بیفتد. مثلاً ممکن است لینک‌هایی از سایت‌های دیگر بر روی وب‌سایت شما افتاده باشد و باعث شود که کاربران با واردشدن به سایت شما به سایت‌های دیگر منتقل شوند.

این کار به‌تنهایی باعث می‌شود که رتبه سایت شما در گوگل پایین بیاید و در نتیجه بازدیدهای شما نیز افت کند. پشتیبانی فنی یک راه‌حل برای جلوگیری از این اتفاقات است.

  • پشتیبانی محتوایی سایت

یکی از مهم‌ترین انواع پشتیبانی سایت که نقش بسزایی در پیشرفت سایت دارد، پشتیبانی محتوایی سایت است، شما می‌توانید با تولید محتواهای جذاب و به‌روز، آن‌ها را در وب‌سایت خود مدام آپدیت کنید و باعث جذب مخاطب و کاربران شوید. شما همچنین می‌توانید با کمک هنر میکس محتواهای بسیار جذاب و پربازدیدی تولید کنید و باعث پیشرفت وب‌سایت کاری خود شوید.

هنر میکس کنار شماست تا محتوای سایت، شبکه‌های اجتماعی، کسب و کار و حتی محتوای اختصاصی شما را طراحی و ایده‌پردازی کند.

  • پشتیبانی امنیتی سایت

یکی دیگر از فازهای پشتیبانی، پشتیبانی امنیتی سایت است. بعد از راه‌اندازی سایت، ممکن است اطلاعات کاربران و بازدیدکننده‌ها توسط افراد سودجو از سایت خارج شده و مورداستفاده قرار بگیرد. برای جلوگیری از این عواقب شما باید سایت خود را از لحاظ امنیتی مدام پشتیبانی کنید و اطلاعات مشتریان خود را حفظ کنید.

  • پشتیبانی بک‌ لینک سایت

در ادامه انواع پشتیبانی سایت، پشتیبانی بک‌لینک را داریم. بک‌ لینک‌ ها درواقع لینک های ورودی وب‌سایت شما هستند که در سایت‌ های دیگر قرار داده می‌شوند. هنگامی که یک وب‌ سایت یک آدرس از سایت شما را در یکی از صفحاتش قرار می‌دهد تا کاربران با استفاده از آن آدرس و با کلیک بر روی آن وارد وب‌سایت شما بشوند، به این آدرس‌ها بک‌لینک می‌گویند.

بک‌لینک‌ها اهمیت بسیار زیادی برای وب‌سایت شما دارند. شما می‌تواند با دریافت بک‌لینک از سایت‌هایی که محتواهای مرتبطی با وب‌سایت شما دارند، باعث افزایش بازدید چشمگیری برای وب‌سایت خود شوید. هدف از بک‌لینک‌ها این است که مخاطب و کاربر را از سایت‌های دیگر به سایت شما منتقل کنند.

درواقع بک‌لینک‌ها به شما کمک می‌کنند که بتوانید به جایگاه‌های بهتری را در تمام موتورهای جستجو دست بیاورید. برای به‌دست‌آوردن بک‌لینک‌های خوب و باکیفیت باید محتوای با کیفیتی تولید کنید و محتوای شما باید بتواند قابلیت این را داشته باشد که نظر صاحبان وب‌سایت‌های دیگر را جلب کرده تا آن‌ها نیز آدرس وب‌سایت شما را در سایت خود قرار دهند.

حال با همه این تفاسیر مدیریت و کنترل این بک‌لینک‌ها باید پشتیبانی شود و این موضوع آن‌قدر از اهمیت خاصی برخوردار است که باید توسط یک پشتیبان بررسی و کنترل شود که به این پشتیبانی، پشتیبانی بک‌ لینک می‌گویند.

وظایف یک پشتیبان سایت

تا اینجا تا حدودی با وظایف یک پشتیبان سایت آشنا شدیم. پشتیبانی سایت درواقع وظایفی است که به نگهداری و گسترش وب‌سایت‌ ها مربوط می‌شود و فرایندی برای پیشرفت هر چه بیشتر در کسب و کار است. پشتیبانان سایت همان‌طور که گفته شد، وظایف مختلفی دارند که یکی از این وظایف این است که قدرت تجزیه‌وتحلیل مشکلات سایت را داشته باشند و همچنین بتوانند هر چه سریع‌تر نسبت به رفع آن‌ها اقدام کنند.

از دیگر وظایف آن‌ها این است که سایت را از لحاظ فنی اصلاح کرده و تغییرات مثبتی در وب‌سایت کاری شما اعمال کنند. به‌روزرسانی بخش‌های مختلف وب‌سایت شما و حذف و یا اضافه‌کردن برخی از اطلاعات سایت نیز بر عهده این پشتیبان‌ها است.

از جمله کارهایی که در پشتیبانی سایت باید انجام شود، پاسخ‌دادن به تمام پرسش‌های کاربران و رسیدگی به مشکلات و کمک به آن‌ها است. شما باید در پشتیبانی سایت با کاربرانتان تعامل داشته‌باشید و بتوانید به پرسش‌های آن‌ها پاسخ داده و ایراداتی که آن‌ها مطرح می‌کنند را رفع و برطرف نمایید.

یک پشتیبان سایت ممکن است در بخش سئو سایت فعالیت کند و تمام مواردی که به سئو سایت شما مربوط می‌شود را زیر نظر داشته و بررسی کند. در واقع یک پشتیبان سئو باید بتواند یک لیست از کلمات کلیدی و اصلی برای محتوای شما تهیه نماید و فقط در جهت بالابردن وب‌سایت شما کار کند.

پس تا اینجا در این مقاله به این نتیجه رسیدیم که یک سایت تازه راه‌اندازی شده مانند کودک نوپایی است که نیاز به مراقبت، پشتیبانی و حمایت دارد و شما می‌توانید با این پشتیبانی این کودک نوپا را بزرگ کرده و باعث پیشرفت خود شوید. پشتیبانی سایت در واقع می‌تواند توسط مدیر سایت و یا یک تیم پشتیبانی انجام شود.

اگرچه این مسئولیت برعهده مدیریت سایت است؛ اما مدیر سایت می‌تواند با استخدام یک شخص و یا یک گروه پشتیبان، این وظایف را به آن‌ها سپرده و خود بر آن‌ها نظارت داشته باشد.

پشتیبانی یک وب‌سایت می‌تواند هم به‌صورت حضوری و در شرکت مربوطه و هم به‌صورت دورکاری انجام شود؛ اما چیزی که قابل‌توجه است این است که شما برای استخدام یک تیم پشتیبانی باید دقت بسیاری به خرج داده و کسانی را انتخاب کنید که به آن‌ها اعتماد کامل دارید. زیرا این وظیفه بسیار مهم و ضروری برای کسب‌ و کار شما است و در صورت کوتاهی کردن تیم پشتیبانی، ممکن است گروهی از هکرها به سایت شما حمله کرده و اطلاعات آن را هک کنند. این موضوع می‌تواند بسیار خطرناک و حیاتی برای وب‌سایت و کسب‌ و کار شما باشد.

کلام آخر

همان‌طور که در متن مقاله گفته شد یک سایت علاوه بر طراحی به پشتیبانی نیز نیاز دارد و بعد از اتمام راه‌اندازی یک وب‌ سایت تازه‌کار پشتیبانی آن آغاز می‌شود. شما برای این که بتوانید وب‌سایت خود را به‌روز و در رتبه‌های بالا نگه دارید به یک تیم پشتیبانی سایت نیاز دارید که در کار خود تخصص کامل داشته باشند.

در اینن مقاله درباره انواع پشتیبانی سایت نیز صحبت شد و هر یک توضیح داده شد. پشتیبانی سایت می‌تواند انواع مختلفی داشته باشد که هرکدام نیز شامل زیرمجموعه‌ها و وظایفی هستند. از انواع آن میتوان پشتیبانی امنیتی، فنی، محتوایی، سئو را نام برد که هرکدام نیز به تفسیر توضیح داده شد. درکل رمز موفقیت وب‌سایت شما در نگهداری و پشتیبانی از آن است که باید بسیار زیاد موردتوجه شما واقع شود.

شما همچنین می‌توانید همان‌طور که گفته شد برای ثبت سفارش و اطلاعات بیشتر به تیم هنر میکس مراجعه کنید. تیم هنر میکس در عصر جدیدی از محتوا با ایده‌های نو و خلاقانه در کنار شماست تا با کمک کارشناسان و متخصصان مجرب و حرفه‌ای برای کسب و کار، شبکه‌های اجتماعی یا هرآنچه که در ذهنتان است، محتوا تولید کند. هنرمیکس در تمام زمینه‌های تولید محتوا و مقالات سئو محور می‌تواند خدمات خوبی به شما عزیزان ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد