هنر میکس
تولید محتوا بهتر است یا تبلیغات؟

تولید محتوا بهتر است یا تبلیغات؟

آیا به دنبال این هستید که کسب‌وکارتان رونق پیدا کند و مشتریان زیادی را به سمت خود جذب کنید؟

همه ما این نکته را می دانیم که دریافت مشتریان و کاربران فعال، کار راحتی نیست و نیاز به صبر و تجربه زیاد در این زمینه دارد. یکی از روش‌های مهم برای جذب مشتری، استفاده از تولید محتوا و تبلیغات در فضای مجازی است. اما چرا مشتری با دیدن تبلیغ، علاقه‌ای به خرید کردن ندارد؟ تولید محتوا و تبلیغات چه تفاوتی با هم دارند؟ کدام‌یک را باید جدی گرفت، تبلیغات یا تولید محتوا؟

با توجه به سوالات بالا که در ذهن همه‌ی ما ایجاد می‌شود باید بگویم که ما مزایا و معایب تبلیغات و تولید محتوا را بیان خواهیم کرد تا شما توانایی تصمیم‌گیری راحتی را داشته‌باشید.

در ضمن، برای تصمیم‌گیری بهتر، شما به یک تیم قدرتمند نیاز دارید که از بازار دیجیتال اطلاعات کافی داشته باشد. در نتیجه باید به دنبال تیمی باشید که بتواند شما را در این مسیر  طولانی کمک کند. ما به شما تیم هنرمیکس را پیشنهاد می‌کنیم.

تبلیغات به چه معناست؟

تبلیغات به یکی از ابزارهای بازاریابی گفته می شود که گونه های مختلفی دارد، از جمله تبلیغ در تلویزیون، بنر ها، تبلیغات بیلبورد، روزنامه ها و… در این میان باید بگوییم که این روش کمی قدیمی شده و جایگاه خود را به تولید محتوا داده است. در این کار فرد تبلیغ خود را به همگان نشان می دهد.

کسی که در کار تبلیغات سرمایه گذاری می کند، نمی‌داند که کار نهایی او برای چه تعداد مخاطب مفید است یا روی چند نفر تأثیر دارد و کدام مشتری از طریق این تبلیغ به آن ها اضافه شده است.

تبلیغات چیست؟
تبلیغات چیست؟

 

همیشه تبلیغات یکی از راه حل های کاربردی در ذهن تمامی صاحبان مشاغل بوده است، اما به دلایل زیادی که در این مقاله به آن ها می پردازیم این کار بسیار کم رنگ تر شده است.

به نظر شما چرا با دیدن تبلیغ های گوناگون مشتری مورد نظر جذب نمی شود و خرید نمی کند؟

جواب این سوال بسیار ساده است. ما اگر خود را به جای دیگران بگذاریم متوجه خواهیم شد که اعتماد کردن به تبلیغات کار ساده ای نیست و برای ما سخت پیش می آید که با دیدن یک آگهی تبلیغاتی اقدام به خرید کنیم.

اگر صاحب شغلی هستید، بدانید مهم ترین کاری که باید انجام دهید، جلب اعتماد مخاطبین است که این اعتماد را با تبلیغ چند ثانیه ای به دست نمی آورید.

پس چه راه حلی وجود دارد؟

تولید محتوا، این گزینه راه حل تمام مشکلاتی است که در تبلیغات وجود دارد. مطمئناً شما صاحب هر کاری که هستید در مرحله ای به فکر راه اندازی شبکه های اجتماعی برای کار خود خواهید افتاد. برنامه هایی همچون تلگرام، اینستاگرام، یوتیوب که در این زمینه کارایی بسیار زیادی دارند و شما اولین گزینه ی خود را انتخاب می کنید، سپس در آن به تولید محتوا می پردازید.

تولید محتوا چیست؟

تمام آن چه که برای ما قابلیت درک شدن داشته باشد و بتوانیم آن را برای بازاریابی و در مسیر کاری خود منتشر کنیم، تولید محتوا می گویند.

این کار انواع گوناگونی دارد از جمله تولید محتوای متنی، تولید محتوای گرافیکی، تولید محتوای ویدیویی، تولید محتوای صوتی و… که شما با استفاده از هرکدام چه به تنهایی چه با ادغام آن ها می توانید اعتماد افراد زیادی را به خود جلب کنید.

 

تولید محتوا چیست؟
تولید محتوا چیست؟

 

پس تولید محتوا یکی از کار های حیاتی برای کسب و کار شما است که مزیت های فراوانی دارد و باید به درستی از آن استفاده کرد. یعنی حتماً بدانید که چگونه با استفاده از آن می توانید به مخاطب این حس را القا کنید که شما در حرفه ی خود بهترین هستید و تخصص لازم را برای رفع نیاز مشتری دارید. شما به گونه ای عمل کنید که سریعاً در ذهن او ماندگار شوید و انتخاب اول هر فردی باشید.

شما می توانید با استفاده از تولید محتوا به تبلیغات بپردازید، طوری که مخاطب تصور نکند که فقط خدماتی را ارائه می دهید و دیگر کاری با او ندارید، پس باید به صورت کاملاً حرفه ای و با استراتژی منطقی تر این کار را انجام دهید، به گونه ای که شاید طرف مقابل متوجه نشود که این یک تبلیغ بوده و در آن واحد وقتی به خود می آید که کالایی را خریده است.

شما به یک مهندس ساختمان اعتماد می کنید اما آیا می دانستید او به نوعی فروشنده است و تبلیغات همراه با تولید محتوا انجام می دهد؟ چگونه؟

زمانی که شما برای بنا کردن خانه ای در زمین خود به نزد او می روید، او به شما پیشنهاد می کند که از این مکان چه امکانات و وسایلی را تهیه کنید یا شما را به جاهای مختلف ارجاع می دهد اما چون مهندس است و شما به او اعتماد دارید که متخصص این کار هست، تمام اوامر او را انجام می دهید.

به نظر شما چرا در تولید محتوا این اتفاق می افتد؟

زیرا شما (شخصی که تولید محتوا می کند و حرفه ای است) مستقیماً به مخاطب خود نمی گویید که این کالا را بخرید، بلکه با استفاده از روش های متنوع او را راهنمایی می کنید و برای او توضیح می دهید که چه روشی بهتر است و چگونه او می تواند بهترین را انتخاب کند، حتی اگر در زمانی دیگر قصد خرید داشته باشد.

برای مثال، شما در زمینه ی لوازم آرایشی و بهداشتی مشغول به کار هستید آیا فقط گرفتن عکس از وسایل خود و گذاشتن آن در صفحه ی اینستاگرام به شما کمکی خواهد کرد؟

مطمئناً پاسخ خیر است، زیرا مخاطبین شما به این صورت که تبلیغ کردید را در مغازه ای با دیدن کاتالوگ اجناس هم می تواند ببینند و تصمیم بگیرند، این کار نتیجه ی خوبی ندارد و بعد از مدتی تمام مخاطبین شما از بین می روند و ممکن است با برندی آشنا شوند که کیفیت محصولات آن خیلی کمتر از شما باشد اما با انتخاب درست تولید محتوا در زمینه ی خود رشد و پیشرفت خوبی داشته است.

از طرفی کسانی که درون این فضا هستند، در زمینه های مختلفی که قصد خرید محصولی را دارند اطلاعات بسیار زیادی از این که درست انتخاب کنند را جمع آوری می کنند و تقریباً از انواع کارها با مزایا و معایب آن باخبر هستند.

اگر شما به گونه ای رفتار کنید که مخاطب فکر کند در کار خود حرفه ای هستید حدود 50 درصد از کار را انجام داده اید زیرا با این کار آن ها به شما اعتماد می کنند و برای رفع احتیاجات خود به سمت شما می آیند.

تنها راه برای رسیدن به نقطه ای که انتظار دارید، تولید محتوای مناسب است زیرا با این کار مشتری به سوی شما می آید و تنها از شما خرید می کند. این کار باعث آشنایی همگان با حرفه ی مورد نظر می شود. همچنین دیگران هم از طریق مشتری های قبلی به سمت کارهای مجموعه جذب می شوند.

تولید محتوای مناسب با نیاز مخاطب
تولید محتوای مناسب با نیاز مخاطب

 

پس نتیجه می گیریم برای ورود به هر کاری در آغاز راه به تولید محتوا نیاز داریم که یکی از کار های پایه و اساسی در زمینه ی رشد و بهبود فعالیت های کل مجموعه است. باید بدانیم تولید محتوا چیزی فراتر از نوشتن معمولی و ساده برای یک وبلاگ است. شما باید حرفه ای شوید و در این کار از متخصصان آن استفاده کنید تا شاهد پیشرفت چشمگیری شوید.

تمامی انواع تولید محتوا که گفته شد به تنهایی ارزشمند هستند اما شما باید بدانید برای کار خود کدام یک از آن ها را انتخاب کنید تا نتیجه‌ی بهتری بگیرید. حتی تبلیغات با این که به روشی سنتی تبدیل شده است  میتواند در کنار تولید محتوا به کار برده شود و اثر بخش هر کدام دو چندان شود.

باید این نکته را بدانید که تولید محتوا و بازاریابی توسط آن با تبلیغات گاهی مکمل هم می شوند و شباهت های زیادی دارند، البته هرکدام برای فعالیت هایی که در کسب و کار خود انجام می دهید مهم هستند.

تفاوت های تولید محتوا و تبلیغات

اما کلاً در جوهره ی آن دو تفاوت عمده وجود دارد که اگر از آن ها آگاهی داشته باشید در مسیر کار خود موفق می شوید. با استفاده از این تفاوت ها می توانید سیاست های مختلفی را به کار بگیرید.

 

تفاوت بین تولید محتوا و تبلیغات
تفاوت بین تولید محتوا و تبلیغات

برخی افراد فکر می‌کنند استفاده از تولید محتوا یک هزینه اضافی است که کاملاً اشتباه فکر می‌کنند. استفاده از تولید محتوا در بازاریابی می‌تواند تا زمان رسیدن به هدفتان به شما کمک کند و گام اساسی در رسیدن به هدف افراد در بازاریابی به‌حساب می‌آید. با استفاده از محتوا می‌توانید مشتریان زیادی را جذب خود کنید.

فقط باید در این زمینه از الگوهای مختلفی پیروی کرده‌باشید تا بتوانید محتوا‌های جذابی برای مشتریان خود تولید کنید. پس با این دید به موضوع نگاه کنید که چگونه محتوایی تولید کنم که مشتریان زیادی جذب شود؟شما می‌توانید برای تولید محتوا از شرکت هنرمیکس کمک بگیرید.

در این مبحث چند تفاوت اساسی که تبلیغات و تولید محتوا با هم دارند را با شما در میان می گذاریم.

1.ریشه ی معنایی متفاوت

اولین مورد این است که در معنای هر دو تفاوت وجود دارد. در تولید محتوا هدف متفاوت تر از تبلیغات بوده و بر پایه ی نیاز های مشتری قرار دارد و اگر تولید محتوایی مناسب و حرفه ای داشته باشید برند شما در یاد مخاطبین خواهد ماند و همچنین در فضای مجازی که با مشتری در ارتباط هستید با داشتن فرآیندی طولانی مدت و مستمر باعث می شود آن ها همواره شما را به یاد آورند.

از طرفی تبلیغات بخاطر محدودیت های موجود که کوتاه هستند، زودتر از ذهن مخاطب پاک می شوند و ماندگاری ندارند و بر عکس تولید محتوا، به مخاطب القا می‌کند که تنها خرید خود را انجام دهد و هیچ ارتباطی با او ندارد.

 

2.تفاوت استراتژی تبلیغات و تولید محتوا

دومین موضوع آن، استراتژی تبلیغات نسبت به تولید محتوا است که با هم متفاوت هستند. به گونه ای که در تبلیغات استراتژی، کار به گونه ای  تنظیم می شود که در زمانی مشخص و کوتاه به مخاطب اطلاعات کمی می دهد، این به دلیل هزینه های بالای آن است که مشتری را از قیمت و تخفیف های خود با خبر می کنند.

آن طرف، در تولید محتوا کار بسیار سخت است و باید به گونه ای آن را تهیه کنید که با مخاطب ارتباط برقرار کنید و به طور مداوم او را در جریان اطلاعات بگذارید.

3.نوع دید به مشتری

یکی از تفاوت های دیگر آن ها تفاوت دید نسبت به مخاطب است یعنی در تولید محتوا فضا کاملاً با تعامل همراه است و با مشتری در ارتباط هستید. همچنین واکنش او را متوجه خواهید شد و در مقابل برای سوالات او پاسخ مناسب دارید اما تبلیغات این گونه نیست و دید یک طرفه نسبت به مشتری دارد. یعنی خودش می آید حرفش را می گوید و بدون این که سوالی را که در ذهن مخاطب به وجودآمده است را پاسخ بدهد، می رود.

این عمده‌ترین تفاوت به شمار می آید زیرا در تبلیغات محدودیت های فراوانی وجود دارد که باعث می شود مخاطبین به هدفی که شما دنبال می کنید، نرسند.

4.فضای مورد استفاده در تبلیغات و تولید محتوا

چهارمین مورد در این زمینه، فضای آن دو است. یعنی در تولید محتوا ما با به کار بردن برنامه هایی که در فضای مجازی هستند از قبیل اینستاگرام، یوتیوب، تلگرام و…  می توانیم به خوبی و با صرف هزینه ی خیلی کم محتوا تولید کنیم و خدمات خود را به دیگران ارائه بدهیم اما در روش تبلیغات، فضای ما محدود به تلویزیون، بیلبورد های غول پیکر و… می شود که علاوه بر دیگر معایب کاربرد زیادی هم نسبت به تولید محتوا ندارند.

5.میزان هزینه ی مورد نیاز

 

مقایسه هزینه مورد نیاز بین تولید محتوا و تبلیغات
مقایسه هزینه مورد نیاز بین تولید محتوا و تبلیغات

 

یکی دیگر از ویژگی های ملموس این دو که با هم فرق می کنند، سرمایه و بودجه ی آن است. به صورتی که در تبلیغات با صرف هزینه‌ های بسیار بالا اتفاقاتی که گاهی پیش می آید، می تواند کل سرمایه شما را از بین ببرد. اما در تولید محتوا با استفاده از تکنیک های متنوعی که وجود دارد ریسک از بین رفتن هزینه ها را ندارید و با روشی مطمئن و همیشگی این کار ادامه می دهید.

6.اثر گذاری متفاوت

ششمین تفاوت این دو نوع، اثر گذاری آن ها است. یعنی تولید محتوا اثر بیشتری بر افکار مخاطبان دارد و در طولانی مدت تأثیر خود را می گذارد. به گونه ای که با برنامه ریزی دقیق بر روی تمامی جنبه ها به فکر آینده ای مؤثر است تا این که در لحظه مشتری پیدا کند. اما تبلیغات اینطور نیست و در کوتاه ترین زمان به فکر اثر بر روی دیگران هست.

7.مدت زمان تأثیر گذاری

هفتمین نکته درباره ی این دو تفاوت در مدت زمان تأثیرگذاری است و ماندگاری که بسیار اهمیت دارد. طوری که تولید محتوا زمان طولانی تری باقی می ماند ولي تأثیر تبلیغات خیلی زود از بین می رود.

مزیت های تولید محتوا نسبت به تبلیغات چیست؟

پس تولید محتوا بر روی بازاریابی بیشتر از تبلیغات اثر دارد که علت های آن هم بسیار زیاد است. این موارد به ما نشان می دهد که دلایل فراوانی برای این موضوع هست که نیاز شما را به تولید محتوا دو چندان می‌کند.

با دانستن این موارد، شما مطمئن خواهید شد که در بدو ورود به حرفه ی خود باید از تولید محتوا استفاده کنید و برای این کار از انواع مختلف آن با خبر شوید تا نتیجه ی خوبی را بگیرید. پس این فرآیند را یکی از بهترین تکنیک ها برای ارائه خدمات خود بدانید. حال به علت های مفید بودن آن می پردازیم.

1.با سئو همراه است.

کلمه ی SEO که مختصر عبارت Search Engine Optimization است یعنی کارهایی که ما برای بهینه سازی موتور جستجوی گوگل انجام می دهیم تا حائز رتبه ای بالا در سایت شویم. حال محتوا به خودی خود می تواند ابزاری قدرتمندی باشد اما فکر کنید که با سیاست جستجو همراه شود. یعنی از کلمات کلیدی و پر کاربرد استفاده کنید، چه اتفاقی می افتد؟

شما به یکی از سایت های پر بازدید تبدیل می شوید و مشتریان فراوانی را به سمت خود جذب می کنید. زیرا هر فرد با جستجوی کلمه ی مورد نظر خود به سایت شما ارجاع داده می شود و در ابتدا شما برای آن ها در جستجو پیدا می شوید. اگر محتوای با کیفیت ارائه بدهید و از اصول سئو پیروی کنید، نام تجاری شما در زمان کوتاهی بر سر زبان ها می افتد.

 

2.انعطاف پذیر بودن

یکی از علت های مفید بودن بازاریابی از طریق تولید محتوا، انعطاف پذیری آن است. یعنی این روش در برابر تبلیغات در شرایط مختلفی که وجود دارد می تواند تغییر کند و نسبت به سیاست گذاری های مجموعه روش خود را تغییر دهد.

کسی که در این زمینه فعالیت می کند، تمرکز بیشتری روی کار دارد و در هر لحظه که احساس کند کار او نتیجه ی دلخواه را نخواهد داشت، برنامه را به گونه ای تغییر می دهد که صدمه ای به سرمایه و دیگر موارد سازمان نرسد. اما تبلیغات در بازاریابی این امکان را به شما نخواهد داد و در هر مرحله ای باید منتظر مرحله ی آخر یعنی نتیجه ی کار خود و جذب مشتری باشید.

3.تولید محتوا جنبه ی آموزشی دارد.

تصور کنید قصد خرید خانه ای را دارید شما حتماً باید قبل از اقدام به این کار در مورد تمام شرایط و اوضاع پیرامون خود تحقیق کنید. حال فکر کنید که این اطلاعات را از کجا می توانید به دست آورید؟ وبلاگ ها، پست هایی که در شبکه های اجتماعی هستند و مقالاتی که در این زمینه فعال هستند را پیدا می کنید و با استفاده از آن ها که به شما یاد می دهند که چه کاری بهتر است، تصمیم نهایی خود را اتخاذ می کنید.

این گزینه امروزه در بین افراد سراسر جهان بسیار کاربرد پیدا کرده و مطمئن ترین راه برای اخذ تصمیم است. در بازاریابی محتوا از فیلم های متنوع، وبلاگ ها و همچنین پادکست های بسیار زیادی استفاده می شود که در تبلیغات به روش سنتی این امکانات یا وجود ندارد یا اگر  وجود داشته باشد، کارایی چندانی ندارند .

آیا می دانید بیشتر از هفتاد درصد مشاغل به بازاریابی از طریق تولید محتوا روی آورده اند؟ اما تعداد معدودی از آن ها در کار خود موفق هستند پس باید حساب شده در این راه قدم بردارید.

4.تولید محتوا باعث می‌شود تا در شبکه های اجتماعی معروف و جذاب شوید.

این دوران، بهترین موقعیت طلایی برای شما در شبکه های اجتماعی است یعنی اگر در این فضا برای خود محتوایی مناسب تولید کرده و بتوانید از الگوهای خاصی پیروی کنید نه تنها باعث می شود که به معروفیت و محبوبیت برسید بلکه برای جذب مشتری بسیار کارآمد است. بسیاری از کسب و کار ها با این روش به درجات بالایی رسیده اند. پس شما هم از این مورد بهره مند شوید.

5.مخاطب با اعتماد کامل با شما همراه می شود.

زمانی که محتوای شما به طور معقولی شرایط استاندارد یک مورد مناسب را داشته باشد و در بین گزینه های موجود به صورت حرفه ای تری باشد، مخاطبین هم به شما اعتماد می کنند و برای کارتان ارزش قائل می شوند. این اعتماد اگر چه در ابتدا کم است اما با گذر زمان و ثابت شدن اعتبار، حس اطمینان به صورت کامل به دست می آید. آن وقت دیگر هیچ نگرانی برای شما وجود ندارد.

6.به عنوان مرجع شناخته خواهید شد.

 

مرجع تولید محتوا
مرجع تولید محتوا

 

وقتی که به مرور زمان خود را به مشتریان ثابت کردید و تنها گزینه ی انتخاب آن ها شدید، بعد از مدتی به عنوان یک مرجع شناخته می شوید و کارتان را به دیگران معرفی خواهند کرد. همچنین اگر کسی نیازی داشته باشد، در بین تمامی مواردی که وجود دارد، قطعاً گزینه ی اول برای رفع آن نیاز، مجموعه ی شما می باشد و همیشه به عنوان بهترین یاد می شوید.

7.فروش و ارائه ی خدمات شما افزایش پیدا می‌کند.

در فرآیند تولید محتوا هدف اصلی رسیدن به نقطه ای است که مخاطب به مشتری تبدیل شود، حال اگر این کار را با دقت زیادی انجام دهید، طی زمانی کوتاه به مشتریان زیادی دسترسی پیدا می کنید و آن ها برای خدمات شما بی صبرانه منتظر خواهند ماند.

8.با تولید محتوا در هزینه های خود صرفه جویی می کنید.

هزینه یکی از دلایل اصلی انتخاب افراد است، برای برخی که این گزینه بسیار اهمیت دارد و در ابتدای کار خود ریسک نمی کنند یکی از مطمئن ترین تکنیک های ارائه خدمات، استفاده از تولید محتوا است. زیرا با هزینه ی خیلی مناسب در دسترس آن ها قرار می‌گیرد و کارایی بیشتری نسبت به تبلیغات با هزینه ی بالا دارد.

9.حال و آینده ی کسب و کار شما شکل می گیرد.

اگر توجه کرده باشید از کسانی که سال ها پیش تبلیغی زود گذر انجام داده اند، اثری نیست و از یادها رفته اند. جای آن ها را تولید محتوای خوب پر کرده است و کسانی که در زمان حال خود را ثابت کرده اند، برای آینده هم نگران نیستند زیرا با گذر زمان هیچ اتفاقی برای محتوا رخ نمی دهد.

می‌دانید خود تولید محتوا نیز تبلیغات محسوب می‌شود؟

بلی، همین‌طور است. با تولید محتوا، تبلیغات جزئی نیز انجام می‌شود. ولی در تولید محتوا به‌جای عرضه‌ی محصول، مطالب مفید در زمینه‌ی محصول ارائه می‌شود و آگاهی مخاطب افزایش پیدا می‌کند.

حال تبلیغات چه مزایایی در بازاریابی دارد؟

برای موفقیت در هر کسب‌وکاری به تبلیغات نیاز دارید. به طور کلی، تبلیغات یک امر جدانشدنی در هر کسب‌وکاری است. با استفاده از تبلیغات می‌توانید افراد زیادی را از نوع کسب‌وکار خود مطلع کنید که این امر باعث افزایش مشتریان می‌شود. تبلیغات نیز همانند تولید محتوا مزایای مختلفی دارد که در زیر به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

  • افزایش مشتریان جدید

از گذشته تا به امروز تمام کسب‌وکارها به دنبال افزایش مشتری هستند. برای افزایش مشتریان جدید باید از تبلیغات به‌روز و جذابی استفاده کنید تا مشتریان با نگاه اول به سمت کسب‌وکار شما جذب شوند. در ابتدا باید مشتریان خود را بشناسید و برای جذب آن‌ها به چه نوع تبلیغاتی احتیاج دارید تا بتوانید از آن طریق، مشتریان جدید زیادی اضافه کنید.

تبلیغات همیشه در این زمینه نتیجه مثبتی داشته و باعث افزایش و رونق کسب‌وکارها شده‌است. تنها در روش عرضه آن تفاوت وجود دارد که آن نیز بستگی به هنر شما در تبلیغات دارد.

  • تأثیرگذاری در خریداران

تبلیغات باید به گونه‌ای باشد که مخاطبان زیادی را به خود جذب کند؛ زیرا افراد از فروشگاه‌های متعددی دیدن می‌کنند تا بتوانند آن چیزی که مدنظر دارند را خریداری کنند. تبلیغات مفید و تأثیرگذار باعث می‌شود برند شما در ذهن مخاطبتان باقی بماند و همین امر باعث فروش بیشتری می‌شود. فقط باید از بهترین تبلیغات استفاده کنید که ذهن مخاطب درگیر کسب‌وکار شما شود.

 

نتیجه گیری

اگر در مسیر کاری خود به دنبال یک سیاست مفید برای بهبود شرایط و پیشی گرفتن از سایر رقبا هستید بدون تردید باید از تولید محتوا استفاده کنید زیرا به سادگی برای دیگران در دسترس است. اما هنوز هم کسانی هستند که با دیدن تبلیغات به خرید کردن ترغیب می شوند پس نباید کاربرد آن را نادیده گرفت، بلکه باید نسبت به شرایط کاری خود بهترین گزینه را انتخاب کنید.

هر یک از این ابزار ها برای کار شما جایگاه ویژه ای دارند که متناسب با استراتژی های خود که در مجموعه نهادینه شده اند یک گزینه یا هر دو را در راستای همدیگر انجام دهید.

بازاریابی محتوا غیر خطی است که متناسب با محتوای مورد نظر شما تغییر می کند و مشتری هم در این بین از جایگاه ویژه ای برخوردار می شود، همچنین روند طولانی تری دارد که به همین خاطر باعث می‌شود نتیجه ی کار در بلند مدت به دست آید.

اما در تبلیغات که روشی خطی است و مخاطب جایگاه خاصی در آن ندارد در کوتاه ترین زمان اتفاق می افتد. اما با اثر گذاری خیلی کمتر نسبت به محتوا کار می کند.

در دنیای دیجیتال امروز، تعداد زیادی از افراد به صورت آنلاین خرید های خود را انجام می دهند و رفتن به بازار را به دلایلی همچون کمبود وقت کنار گذاشته اند پس اگر شما هم خواهان این هستید که در این جهان با فناوری های جدید از دیگران عقب نمانید باید با استفاده از یک ترکیب که از تبلیغ و تولید محتوا درست شده است، کار خود را به دیگران نمایش بدهید.

شما برای ورود به این بازار باید از عوامل و امکانات فراوانی استفاده کنید، همچنین به مسائلی بپردازید که دیگران به آن علاقه دارند.

برای این که نتیجه ی کار شما هم خوب باشد باید محتوایی را تولید کنید که مشتری را قانع کرده و از روش هایی بهره مند شوید که افراد موفق در این زمینه استفاده کرده اند. همچنین باید از فرد متخصص مربوط به این رشته استفاده کنید. همان طوری که یک آشپز حرفه ای بیشتر و بهتر نسبت به یک فرد معمولی طرز تهیه ی غذایی دریایی را می داند.

با این کار، مشتریان وفاداری را پیدا خواهید کرد که نسبت به احتیاجات آن ها قدم بر می دارید و برای آن ها به یک ابزار کارآمد تبدیل می شوید.

امروزه روش های متنوعی برای کسب درآمد از طریق تولید محتوا به وجود آمده است که شما می توانید به همه ی آن ها یا تنها یک مورد آن اکتفا کنید. همچنین در این بحث این نکته را در نظر بگیرید که روش محتوا با صرف هزینه ی اندکی امکان پذیر است و اگر شما در ابتدای کار با بودجه ی حداقل خود توانایی تبلیغات پر هزینه ای را ندارید، با استفاده از این کار به مقصود خود برسید.

در همین راستا تیم متخصص و حرفه ای هنرمیکس در کنار شماست تا برای رسیدن به قله ی موفقیت شما را یاری کند.

پس با ما در ارتباط باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد