هنر میکس
دیتا اینتری یا ورود اطلاعات (Data Entry)

دیتا اینتری یا ورود اطلاعات (Data Entry)

امروزه تعداد زیادی سایت‌، به‌خصوص سایت‌های فروشگاهی در بستر اینترنت ایجاد شده‌اند که نیاز به مدیریت هوشمندانه دارند. یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین مراحل در طراحی سایت که وجود دارد و زمان‌بر نیز هست، وارد کردن داده‌ها و اطلاعات مربوطه یا همان دیتا اینتری (Data Entry) است.

در واقع باید هنگام راه‌اندازی سایت، اطلاعات مفیدی که متناسب با هدف وب‌سایتتان است، در آن بارگذاری شود؛ زیرا یک سایت بدون محتوا به درد هیچ کس نمی‌خورد و گوگل نیز اهمیتی به آن نمی‌دهد.

ورود اطلاعات در سایت تأثیر مثبتی در سئو سایت شما می‌گذارد و باعث افزایش مشتریان و فروشتان می‌شود. به همین دلیل است که وارد کردن داده‌ها و اطلاعات صحیح اهمیت زیادی دارد. اگر وب‌سایتی راه‌اندازی کرده‌اید؛ اما دانش کافی برای آپلود اطلاعات‌ خود در سایت ندارید، نگران نباشید.

امروزه با وجود افراد متخصص و خبره در زمینه دیتا اینتری، نگرانی در مورد این موارد بی‌معنی است. شما می‌توانید با خیال راحت درج اطلاعات وب‌سایت‌ خود را به این افراد بسپارید؛ اما قبل از آن، باید ابتدا به صورت کامل با دیتا اینتری و دیتا اینتر آشنا شوید، وظایف دیتا اینتر را بدانید و با خطراتی نیز که در این کار وجود دارد، آشنا شوید.

در این مقاله به بررسی کامل دیتا اینتری یا ورود اطلاعات (Data Entry) پرداخته‌ایم، برای آشنایی بیشتر با این کار، توصیه می‌کنیم تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

دیتا اینتری چیست؟

قبل از این‌که وارد بحث تخصصی دیتا اینتری شویم، بهتر است ابتدا با خود دیتا اینتری (ورود اطلاعات) تعریف کنیم.

دیتا اینتری (Data Entry) در واقع به مجموعه اقداماتی گفته می‌شود که طبق آن، تمام داده‌ها و اطلاعات وب‌سایت درج می‌شود.

به صورت کلی دیتا اینتری، یک شغل مرتبط با سایت و وبلاگ است که طی آن نیروهای ورود اطلاعات، داده‌های مهم سایت را درج می‌کنند. این کار ممکن است دانش زیادی نخواهد؛ اما دقت بالا، نظم بالا و آشنایی با نحوه کار با سیستم‌های اطلاعاتی در وارد کردن داده‌ها اهمیت زیادی دارد.

به عنوان مثال یک سایت فروشگاهی را در نظر بگیرید که تعداد زیادی محصول و اطلاعات باید برای آن وارد شود. به وارد کردن محصولات، اطلاعات و داده‌های مربوط به آن‌ها، دیتا اینتری می‌گویند که توسط دیتا اینترها انجام می‌شود.

سایت‌ های فروشگاهی از حساسیت زیادی برخوردار هستند؛ چرا که کم و زیاد شدن حتی یک صفر در قیمت محصولات یا اشتباهات تایپی در صفحه وبلاگ و توضیحات محصول، ممکن است ضرر و زیان زیادی به صاحب یک کسب‌وکار آنلاین وارد کند، به همین دلیل دقت بالا و نظم در وارد کردن داده‌ها اهمیت زیادی دارد.

امروزه به دیتا اینتری میتوان به چشم یک شغل نگاه کرد؛ به همین دلیل متخصصان دیتا اینتر باید علاوه بر داشتن دانش در زمینه وب، با سئو و مدیریت سیستم‌ها نیز آشنا باشند؛ زیرا یک وب‌سایت، باتوجه به مطالب و داده‌هایی که در آن درج می‌شود، رتبه‌بندی می‌شود.

به صورت کلی میتوان گفت عمل دیتا اینتری در کسب رتبه سایت نیز تأثیر به‌سزایی دارد؛ به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم برای وب‌سایت خودتان یک متخصص دیتا اینتر داشته باشید؛ زیرا همیشه خودتان وقت نمی‌کنید تمام کارهای سایتتان را انجام دهید.

متخصص دیتا اینتری کیست؟ چه وظیفه ای دارد؟

متخصصین دیتا اینتری از مهارتشان در زمینه تایپ و کار با نرم‌افزارهای مختلف استفاده می‌کنند تا اطلاعاتی که در اختیار دارند، به یک سیستم اطلاعاتی وارد کنند. این افراد متناسب با زمینه کاری شرکت‌ها، مهارت‌های لازم را برای درج و وارد کردن داده‌ها به کار می‌گیرند.

 

متخصص دیتا اینتری

به عنوان مثال؛ زمانی که شما دارای سایت فروشگاهی هستید و قصد دارید درج محصول و مطالب و داده‌های سایتتان را به متخصص دیتا اینتر بسپارید، باید این فرد از دانش سئو (SEO) بهره‌مند بوده و کار با نرم‌افزارهای مختلف مانند فتوشاپ و متناسب با نیاز وب‌سایت را بلد باشد؛ زیرا در یک سایت فروشگاهی برای درج تصاویر محصولات و درج لوگو بر روی تصاویر، نیاز است دیتا اینتر با نرم‌افزارهای ادیت عکس مانند فتوشاپ آشنایی داشته باشد.

در کنار این موارد، برای درج توضیحات محصولات باید به کار با نرم‌افزاهای داکیومنتی (Document) مانند مایکروسافت ورد (Microsoft Word)، گوگل داکس (Google Docs) و سایر برنامه‌های متنی و تصویری مسلط باشد.

زمانی که افراد به عنوان دیتا اینتر شروع به فعالیت می‌کنند، مهارت این را دارند که در کمترین زمان بتوانند تمام کارهای مربوط به درج اطلاعات و داده‌های سایت را انجام دهند.

یک متخصص دیتا اینتر قبل از این‌که بخواهد کارش را شروع کند، باید اطلاعات و داده‌های مربوط به وب‌سایت را جمع آوری و آن‌ها را برای تجربه کاری بهتر، بررسی کند و پس از تحلیل اطلاعات باید بتواند آن‌ها را براساس قواعد و اصول سئو سایت درج کند.

به صورت کلی وظیفه اصلی متخصص دیتا اینتر، وارد کردن داده‌ها و اطلاعات به سایت است؛ اما باید دانش و مهارت لازم را در زمینه سئو نیز داشته باشد؛ چون در دنیای رقابتی امروز اگر نتوان در بین رقبا دیده شد و گوگل ما را به رسمیت نشناسد و نتوانیم با استفاده از سئو سایت از گوگل رتبه بگیریم، شانس برنده شدمان کم است.

وظایف کلی یک متخصص دیتا اینتر (Data Enter)

 • وارد کردن اطلاعات و داده‌ها در سایت
 • به روزرسانی اطلاعات و داده‌های درج شده در سایت
 • درج اطلاعات در سایت با رعایت قوانین و قواعد سئو (SEO)

دیتا اینترهای حرفه‌ای چگونه کار می‌کنند؟

کسانی که در این زمینه به صورت حرفه‌ای مشغول به کار هستند، اغلب به صورت انفرادی یا به عنوان عضوی از تیم در شرکت‌های بزرگ مشغول به کار هستند. متخصصان حرفه‌ای دیتا اینتر، بیشتر اوقات مشغول بررسی و تجزیه داده‌ها و اطلاعات سازمان‌ها، شرکت‌ها، وب‌سایت‌ها و… هستند تا اطلاعات درستی را به پایگاه داده وارد کنند.

بیشتر وقتشان در روز صرف درج اطلاعات در پایگاه داده، صفحات وب‌سایت، بازگذاری محتوای سایت‌ها و… می‌گذرد. افرادی که به صورت حرفه‌ای در این زمینه کار می‌کنند، اغلب در شرکت یا در خانه‌ خود به فعالیت مشغول هستد.

آن‌ها مهارت کار با نرم‌افزارهای آفیس (Microsoft Office)، گوگل داکس (Google Docs) و… را دارند و می‌توانند در هررشته و مهارتی که علاقه دارند، فعالیت داشته باشند.

5 نکته مهم در مورد دیتا اینتری

در دیتا اینتری نکات مهمی وجود دارند که اگر به درستی به کار برده نشود، تأثیر منفی بر روی کسب‌وکار خواهد گذاشت. بدون شک اگر به این نکات توجه نداشته باشید، هرچقدر هم که کیفیت محتوای وبسایتتان بالا باشد، باز هم تأثیر منفی آن به چشم خواهد خورد.

لازمه انجام دیتا اینتری اصولی و هوشمندانه، رعایت نکاتی است که در ادامه بیان می‌کنیم.

 • فرمت بندی متن‌ها: برخلاف ورد که آزادی عمل بیشتری در آن وجود دارد و به راحتی میتوان متن را دیزاین و ادیت کرد، در وب‌سایت هنگامی که می‌خواهید متنی را اضافه کنید مراحل پیچیده‌تری را طی خواهید کرد. به همین دلیل لازم است یک دیتا اینتر با اصول این کار آشنا بوده و در این زمینه خلاق باشد.
 • پاراگراف بندی: رعایت پاراگراف‌ها در هنگام وارد کردن متن‌ها اهمیت زیادی دارند؛ زیرا اگر اصول پاراگراف نویسی را رعایت نکنید، سبب خسته شدن کاربر خواهید شد. عدم رعایت پاراگراف و فاصله بین محتواهای متنی باعث می‌شود کلمات به یکدیگر بچسبند و ساختار متنتان بی‌نظم و خسته کننده جلوه دهد.
 • تیترها: تیترهای محتواهای متنی (Heading Content) بخش مهمی از یک مقاله متنی را پوشش می‌دهند. به همین دلیل، باید از تیترهای تأثیرگذار و هوشمندانه استفاده کنید. روش‌های مختلفی برای تیتر نویسی وجود دارند که می‌توانند به نوبه خود، مخاطبان را با متن درگیر کرده و میزان بازدید محتوا نیز افزایش پیدا کند.
 • بولد کردن کلمات کلیدی: یکی دیگر از مهم‌ترین نکاتی که در درج متن در وبسایت حائز اهمیت است، بولد کردن کلمات کلیدی است. با این کار شما به صورت غیرمستقیم باعث می‌شوید حواس مخاطب جذب کلمه کلیدی و هدف اصلیتان شود.

شما باید بدانید در کجای متن، با چه مقدار فاصله‌ای، به چه تعداد و… از کلمات کلیدی استفاده کنید؛ زیرا کم یا زیاد بودن تعداد کلمات کلیدی می‌تواند در کاهش یا افزایش جایگاهتان در گوگل تأثیرگذار باشد.

 • متن جایگزین عکس (Alt Text): دومین عاملی که بعد از محتوای متنی شما در گوگل آنالیز می‌شود، متن جایگزین تصاویر وب‌سایت است. یک دیتا اینتر حرفه‌ای باید متن جایگزین را برای تمام تصاویر وب‌سایت وارد کند.

به صورت کلی، در دیتا اینتری تمام مراحل درج و وارد کردن اطلاعات به صورت اصولی از اهمیت بالایی برخوردار است و زمانی که کوچک‌ترین کوتاهی وجود داشته باشد، بر تمام بخش‌های بیزینس می‌تواند تأثیر منفی بگذارد.

مزایای دیتا اینتری چیست؟

دیتا اینتری مزایای بی‌شماری دارد که باعث شده است خیلی از افراد به انجام این کار ترغیب شوند. در ادامه برخی از مزایای دیتا اینتری را بیان می‌کنیم.

مزایای دیتا اینتری

 • دسترسی آسان: در بسیاری از مشاغل نیاز به افراد متخصص و کاربلد حس می‌شود. از آن‌جایی که امروزه کسب‌وکارها در بستر اینترنت به صورت چشم‌گیری رشد داشته‌اند، نیاز به متخصصان دیتا اینتر نیز افزایش پیدا کرده است.
 • فرصت‌ها برای کارفرمایان مستقل: به دلیل این‌که نیروی کار مجازی و دورکار اغلب کمی ارزان‌تر از نیروهای حضوری در شرکت هستند، بیشتر کارفرمایان به دنبال دورکار هستند. در کنار تمام این موارد، فرصت برای متخصصان دیتا اینتری نیز برای اشتغال رو به افزایش است.
 • موانع ورودی پایین: به صورت کلی هزینه و تلاش در به دست آوردن مهارت‌های مورد نیاز برای دیتا اینتری در حد قابل توجهی ارزان‌تر از سایر مشاغل هستند.

این موارد، تنها بخش کوچکی از مزایای دیتا اینتری بود که بیان کردیم.

 • افزایش سرعت کارها
 • تمرکز مدیران برروی کارهای مهم‌تر
 • استخدام نیروهای متخصص
 • کاهش هزینه‌های استخدامی
 • افزایش بهره‌وری سازمان
 • ایجاد مزیت رقابتی با رقبا
 • کاهش فشار کاری در سازمان یا شرکت
 • …..

نمونه‌های دیگری از مزایای فوق العاده دیتا اینتری هستند که برای یک کسب‌وکار به ارمغان می‌آورند.

فرصت‌های شغلی مختلف دیتا اینتری

اگر شما هم در زمینه دیتا اینتری فعالیت می‌کنید یا می‌خواهید وارد این زمینه شوید، بهتر است با فرصت‌های شغلی مختلف در این زمینه آشنا شوید.

 

فرصت‌های شغلی دیتا اینتری

 • شما می‌توانید به عنوان فردی که از راه دور کارهای مربوط به دیتا اینتری را انجام می‌دهد، وارد این حرفه شوید.
 • انتخاب ساعت کاری به دست خودتان است.
 • دستمزدتان به صورت پروژه‌ای یا به ازای هرکلیک پرداخت می‌شود.
 • بسیاری از کارفرمایان قابل اطمینان بودن و توانایی بالای دیتا اینترهای دورکار را در اولویت بالاتری نسبت به سابقه کاریشان قرار می‌دهند.
 • کار کردن به عنوان یک دیتا اینتر به صورت دورکاری به شما امکان می‌دهد در هرشرایطی که هستید، چه دانشجو باشید یا در صنعتی مشغول به کار، به راحتی بتوانید کارهایتان را انجام دهید و به درآمد برسید.

کار کردن در خانه

 • ممکن است شما به عنوان فریلنسر دیتا اینتری در خانه‌ خود مشغول به کار باشید. به همین دلیل نمی‌توان گفت این دو مورد کاملاً بی‌ربط به یکدیگر هستند.
 • زمانی که به عنوان متخصص در خانه کار می‌کنید، احتمال این‌که دستمزدتان ساعتی پرداخت شود، وجود دارد.
 • برخلاف کسانی که دورکار هستند، افرادی که در خانه مشغول به این کار هستند، می‌توانند مزایایی مانند پاداش شایستگی را دریافت کنند.
 • هنگام استخدام این نوع افراد نیز سطح عملکرد، سرعت، دقت و قابلیت اطمینان از داده‌های ورودی را کارفرمایان ملاک ارزیابی قرار می‌دهند.

چگونه در زمینه دیتا اینتری موفق شویم؟

اگر تازه وارد مسیر دیتا اینتری شده‌اید و مسیر درازی در پیش دارید، نیاز است که توانایی‌هایتان را در این زمینه ارتقا دهید. همچنان ما را همراهی کنید تا رازهای موفقیت در دیتا اینتری را بیان کنیم.

 1. مهارت‌های زبانی‌ خود را بهبود دهید: زمانی که در زمینه دیتا اینتری فعالیت می‌کنید، نیاز دارید تا زبان انگلیسی خود را ارتقاء دهید. برای دریافت کارهای بیشتر و بهتر، خودتان را در این زمینه آپدیت کنید.
 2. تایپیست شوید: یک کارشناس ورود اطلاعات برای این‌که بتواند کارش را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام دهد، باید با تایپ هرچیزی در برنامه Word یا پیج، مهارت نوشتن خودش را ارتقاء دهد.
 3. مهارت‌های مختلف کامپیوتری را یاد بگیرید: سعی کنید به عنوان یک متخصص دیتا اینتر نحوه کار با برنامه‌هایی مانند آفیس (Microsoft Office)، برنامه‌های ادیت و ویرایش داده‌های الکترونیکی، برنامه‌های ادیت عکس مثل فتوشاپ (Adobe Photoshop) و… را یاد بگیرید. یادگیری کار با سخت‌افزارهایی مثل اسکنر، پرینتر و… نیز می‌تواند در حرفه‌ای نشان دادن شما مفید باشد و کار شما را راحت‌تر کند.

به صورت کلی زمانی که می‌خواهید وارد شغل دیتا اینتری (Data Entry) شوید، کار با رایانه را بلد باشید و بتوانید یک سیستم اطلاعاتی را که قرار است با آن کار کنید، مدیریت کنید.

 1. تقویت مهارت‌های بین سازمانی: چه در حوزه دیتا اینتری و چه در حوزه‌های دیگر فعالیت کنید ، باید بتوانید مهارت‌های برقراری ارتباط با کارفرمایان و همکاران‌ خود را برای پیشبرد اهدافتان تقویت کنید.

استخدام دیتا اینتری حرفه‌ای

با پیشرفت تکنولوژی، تقاضا برای فرد متخصص و حرفه‌ای در دیتا اینتری نیز افزایش پیدا کرده است؛ زیرا بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها، امروزه به دنبال فردی حرفه‌ای در این زمینه هستند تا در مسیر رشد کسب‌وکارشان با برداشتن قدم‌های هوشمندانه، پیشرفت کنند.

 

استخدام دیتا اینتری

اگر شما نیز به دنبال یک دیتا اینتر حرفه‌ای و کاربلد هستید، باید زمینه مناسبی برای همکاری با افراد مشغول در این زمینه فراهم کنید.

شما باید جزئیات پروژه‌تان را با تمام جزئیات برای یک متخصص ورود داده تعریف کنید. همچنین باید این مورد را هم یادآور باشید که به دنبال چه نوع داده‌هایی برای درج هستید. برای مثال اگر داده‌ها و اطلاعات شما بیشتر در زمینه عکس و عکاسی هستند، باید به دنبال فردی باشید که در این زمینه مهارت دارد و تصاویر شما را به خوبی می‌تواند ادیت کرده و در معرض عموم قرار دهد.

اگر می‌خواهید داده‌ها و اطلاعات شما در جداول پایگاه داده وارد شوند، باید به دنبال فردی باشید که در این زمینه مهارت و تخصص دارد؛ زیرا کسی که در زمینه کارهای گرافیکی فعالیت داشته است، ممکن نیست در زمینه وارد کردن داده‌های حساس به پایگاه داده نیز مهارت داشته باشد.

در هرحالت، شما باتوجه به داده‌ها و اطلاعاتتان باید اقدام به جذب متخصص دیتا اینتری کنید؛ زیرا در چنین مواقعی یک کوتاهی هرچند کوچک می‌تواند تأثیر نامطلوبی بر روی کسب‌وکارتان بگذارد. اگر به دنبال یک دیتا اینتر حرفه‌ای هستید، می‌توانید از یک تیم متخصص و شرکت‌های معتبری که در این زمینه می‌توانند شما را راهنمایی کنند، کمک بگیرید.

در ادامه معیارهای دیگری که هنگام استخدام دیتا اینتر باید به آن‌ها توجه کنید، بیان می‌کنیم.

1. ارائه جزئیات کامل پروژه

در هرکاری که می‌خواهید شروع کنید، بهتر است شرح کار متخصصان دیتا اینتری را به صورت مکتوب در اختیارشان قرار دهید. مانند جدول زمانی، اطلاعات مورد نیاز در مورد پروژه، نرم‌افزارهای مورد استفاده، انتظاراتی که از متخصصان دارید و…

با این کار شما می‌توانید علاوه بر برقراری ارتباط با آن‌ها، زمینه را برای برنامه‌ریزی بهتر و هوشمندانه‌تر و ارائه راحت‌تر طرح پیشنهادی توسط متخصص دیتا اینتر را فراهم کنید.

2. تمرکز برروی ارتباطات اولیه

متخصصان دیتا اینتری و کاربلد در تایپ و برقراری ارتباط از مهارت خوبی برخوردار هستند. همان‌طور که طرح پیشنهادی شما باید به خوبی نوشته شود، باید پاسخ درخواستتان نیز از طرف دیتا اینتر سریع پاسخ داده شود. کسانی که در این‌ موارد ضعیف عمل می‌کنند، ممکن است اهمیت کارشان را به خوبی درک نکرده باشند؛ پس هنگام استخدام به چنین مواردی توجه ویژه‌ای داشته باشید.

3. فهرست کردن نیازهای فنی

بدون شک پروژه شما از نیازهای فنی مختلفی برخوردار است. شما باید تمام نیازهای فنی آن را در فهرستی طبقه‌بندی کرده و در اختیار دیتا اینتر قرار دهید. به این صورت شما این فرصت را در اختیار متخصصان ورود اطلاعات قرار داده‌اید که تجربه کاریشان در پروژه‌های دیگر را متناسب با نیاز شما به کار بگیرند و در جهت رشد کسب‌وکارتان قدم بردارند.

4. در نظر گرفتن الزامات امنیتی

فکر نکنید متخصصان دیتا اینتری در هنگام وارد کردن اطلاعات و داده‌ها به سیستم، از پروتکل‌ها و نرم‌افزارهای امنیتی استفاده می‌کنند که شما و کسب‌وکارتان به آن‌ها نیاز دارید. شما باید هرگونه الزامات و قوانین امنیتی که نیاز است رعایت شود، در نظر گرفته و از متخصصان بخواهید تمام موارد امنیتی را مطابق با خواسته و نیاز شما به کار بگیرند.

5. شروع کار با یک پروژه کوچک و سطح پایین

برای این‌که سطح مهارت یک متخصص دیتا اینتری را ارزیابی کرده و از مهارت کاری او اطمینان حاصل کنید، لازم است در همان ابتدا پروژه سنگینی در اختیار فردی که تازه استخدام کرده‌اید، نگذارید. برای ارزیابی میزان مهارت و استعداد متخصصان ورود داده‌ها و اطلاعات بهتر است در ابتدا از یک پروژه کوچک و نه چندان سنگین شروع کنید.

با این کار شما هم می‌توانید میزان مهارت افراد را بسنجید و عملکرد آن‌ها را برای پروژه‌های بزرگ‌تر بسنجید و هم می‌توانید مناسب‌ترین تیم دیتا اینتر را متناسب با نیازتان انتخاب کنید.

انتخاب صحیح دیتا اینتر حرفه‌ای

از آن‌جایی که این احتمال وجود دارد برای وارد کردن اطلاعات و داده‌های سیستم‌های متعددی دیتا اینتر استخدام کنید، لازم است هنگام گزینش افراد متخصص در این زمینه دقت و وقت کافی را در نظر بگیرید؛ زیرا درج اطلاعات و داده‌ها به صورت صحیح در سیستم اهمیت زیادی دارد.

می‌توانید این ارزیابی اولیه را با یک مصاحبه تلفنی، مصاحبه حضوری یا ویدیویی انجام دهید. با آزمون اولیه و سنجش میزان مهارت افراد در این زمینه، می‌توانید اطلاعاتی در مورد حرفه‌ای بودن، دانش و مهارت لازم در زمینه کاری، مهارت‌های ارتباطی و شخصیتی آن‌ها به دست آورید.

به صورت کلی با مصاحبه، فرصت مناسبی کسب می‌کنید که اطلاعات مهمی در مورد ویژگی‌های افراد به دست آورید، خصوصیاتی که در رزومه‌های کاری اشخاص ثبت نمی‌شود.

هشدارهای مرتبط با شغل دیتا اینتر

درست است که یک شغل پاره وقت یا تمام وقت در زمینه دیتا اینتری مزایای زیادی به همراه دارد؛ اما فارغ از مزیت‌ها، خطرات زیادی نیز در این زمینه وجود دارد که باید بدانید.

کلاهبرداری‌های شغلی

بسیاری از کلاهبرداران و سودجویان که به کار دیتا اینتری مشغول هستند، می‌توانند با اهدافی همچون سرقت اطلاعات و داده‌ها، ارائه اطلاعات جعلی، سرقت هویت، درخواست پول یا حتی وعده‌های وسوسه‌انگیز مانند حقوق بالا چالش‌هایی را برای شما رقم بزنند.

با دانستن این نکات می‌توانید به کاهش حداقلی خطرات بپردازید

 • آیا یک شرکت اطلاعاتی در مورد آدرس، جزئیات تماس، فعالیت کاری، نیروی کار و… خودش را به صورت واضح اعلام نمی‌کند؟ شرکت‌هایی که از دادن اطلاعاتی از این قبیل اجتناب می‌کنند، بدون شک برای همکاری نیز گزینه خوبی نیستند.
 • تا قبل از بررسی و اطمینان خاطر از شرکت‌هایی که به دنبال نیروی متخصص دیتا اینتری هستند، اطلاعاتی از قبیل شماره کارت یا حسابتان را در اختیار آن‌ها قرار ندهید؛ زیرا خطر سرقت هویت در برخی از کلاهبرداری‌های دیتا اینتری وجود دارد.

تمام اتفاقاتی که برای افراد متخصص دیتا اینتری ممکن است رخ دهد، می‌تواند در شرایط معکوس برای کارفرمایان نیز اتفاق بیفتد.

دستمزد پایین

کسب درآمد بالا در حوزه ورود اطلاعات می‌تواند سخت باشد. بهتر است توصیه‌های زیر را در رابطه با چنین مواردی در نظر بگیرید:

 • به عنوان یک متخصص دیتا اینتر، فرصت‌های شغلی متعددی را در مکان‌های مختلف مورد بررسی قرار دهید تا کارفرمایانی را پیدا کنید که حقوق بهتری می‌پردازند.
 • جست‌وجوی فرصت شغلی را به مناطق جغرافیایی که در آن کارفرمایان حقوق خوبی بابت دیتا اینتری پرداخت می‌کنند، محدود کنید.
 • از چند کار پاره وقت در دیتا اینتری برای افزایش درآمد به جای یک کار واحد و تکیه بر یک کار در حوزه ورود داده‌ها و اطلاعات، استفاده کنید. با این کار منبع درآمدتان نیز محدود به یک کارفرما نیست.

هزینه دیتا اینتری چقدر است؟

سایت‌های اینترنتی بی‌شماری که در زمینه‌های مختلف کاری در بستر اینترنت به وجود آمده‌اند، هرکدام اطلاعات مختلفی برای درج دارند. به همین دلیل، قیمت دیتا اینتری برای سایت‌ها با اطلاعات و داده‌های مختلف، متفاوت است.

هزینه دیتا اینتری چقدر است؟

انجام دیتا اینتری فروشگاه اینترنتی

خیلی از افراد که در فضای اینترنت وب‌سایت فروشگاهی دارند، علاوه بر این‌که زمان لازم برای وارد کردن اطلاعات را ندارند، از مهارت لازم برای ورود اطلاعات و داده‌های مختلف مانند تصاویر و توضیحات محصولات در سایت برخوردار نیستند.

زمانی که فردی از این مهارت‌ها برخوردار نیست، بعد از مدتی ممکن است دلسرد شده و از ادامه مسیر منصرف شوند؛ اما همان طور که اشاره شد، افراد زیادی در زمینه دیتا اینتری فعالیت می‌کنند که می‌تواند نگرانی شما را برطرف کند.

یک فروشگاه اینترنتی از تعداد محصولات و صفحات زیادی برخوردار است که همین عوامل باعث رتبه‌گیری یک فروشگاه در اینترنت می‌شود. به همین دلیل شیوه صحیح وارد کردن داده‌ها و اطلاعات در سایت اهمیت زیادی دارد.

به عنوان مثال تصاویر منحصر به فرد محصولات، توضیحات محصولات، متن جایگزین تصاویر و… تأثیر زیادی در سئو و رتبه‌بندی یک وب‌سایت دارند. به همین علت توصیه می‌کنیم برای انجام درست و اصولی تمام این موارد، از متخصصان دیتا اینتری کمک بگیرید.

هزینه دیتا اینتری سایت فروشگاهی

به صورت کلی در یک سایت فروشگاهی وارد کردن اطلاعات در دو بخش انجام می‌شود: تولید محتوای وبلاگی و وارد کردن داده‌ها و اطلاعات محصولات.

هزینه هرکدام از این روش‌ها نیز متفاوت از یکدیگر است. هزینه تولید محتوای متنی وب‌سایت براساس تعداد کلمات و داده‌های محصولات نیز با توجه به نوع محصول و زمانی که یک دیتا اینتر برای وارد کردن تمام اطلاعات آن در سایت در نظر می‌گیرد، مشخص می‌شود.

برای این‌که کارتان را به صورت اصولی پیش ببرید، بهتر است وارد کردن تمام دیتاهای وب‌سایتتان را به یک متخصص دیتا اینتری بسپارید؛ زیرا ممکن است در ابتدا وارد کردن اطلاعات محصولات در وبسایت فروشگاهی و تولید محتوای متنی وبلاگی ساده به نظر برسد؛ اما در دراز مدت خواهید دید که هیچ کدام ساده نیست و درج اطلاعات نادرست تأثیر منفی در سئو سایتتان گذاشته است.

به صورت کلی هزینه دیتا اینتری سایت با توجه به مواردی که در ادامه بیان می‌کنیم، مشخص می‌شود.

 • نوشتن مطالب
 • مهلت انجام کار
 • مهارت‌هایی که برای پردازش و تحلیل داده‌ها نیاز است
 • میزان سختی کار
 • میزان حجم کار
 • بررسی چگالی کلمات کلیدی محتوای سایت باتوجه به سئو
 • درج لوگو، واترماک یا اطلاعات مد نظر مشتری
 • درج تصاویر و اطلاعات متنی
 • ویراستاری متون
 • میزان زمان صرف شده برای این کار
 • …..

خدمات دیتا اینتری هنرمیکس

در این مقاله به بررسی دیتا اینتری وب‌سایت و مزایایی که به همراه دارد، پرداختیم. فرقی نمی‌کند به عنوان یک دیتا اینتر می‌خواهید فعالیت کنید یا می‌خواهید کار دیتا اینتری وب‌سایت‌ خود را به تیم‌ها و افراد متخصص در این زمینه بسپارید، در هرحالت باید نکاتی که در این مطلب به آن‌ها اشاره شد، به خاطر داشته باشید.

خدمات دیتا اینتری

خیلی از افرادی که صاحب یک وبسایت در اینترنت هستند، از برون سپاری کار و سپردن دیتا اینتری (Data Entry) کسب‌وکارشان به تیم‌های متخصصی که در این زمینه در حال فعالیت هستند، نگرانند.

تیم متخصص دیتا اینتری هنرمیکس در کنار شماست تا در مسیر رشد و پیشرفت کاریتان قدم بردارید. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه‌های دیتا اینتری و شرایط انجام کار، با کارشناسان هنرمیکس تماس بگیرید.

بدون شک همکاری با تیم متخصص و حرفه‌ای هنرمیکس تجربه خوبی برای شما رقم خواهد زد.

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد