فریلنسر یا شرکت تولید محتوا؟

فریلنسر یا شرکت تولید محتوا؟

روش های جذب کاربر به سایت

روش های جذب کاربر به سایت امروز می‌خواهیم به بررسی مهم‌ترین روش های جذب کاربر به سایت بپردازیم، پس با ما همراه باشید:

امروزه مردم در سراسر جهان برای رساندن پیام‌های خود مانند پیام‌های تبلیغاتی از اینترنت استفاده می‌کنند. به زبان ساده‌تر پیام‌های تبلیغاتی در فضای مجازی اینترنت، میان کاربران ردوبدل می‌شوند. همان‌طور که می‌دانید، تبلیغات اینترنتی و کسب و کار از این روش می‌تواند راهکارهای متنوعی داشته باشد که در بهترین صورت می‌تواند کسب و کار تبلیغاتی شما را در رتبه اول گوگل به‌صورت ارگانیک قرار دهد.

پس می‌توان گفت که بهترین شیوه اعتبار دادن به کسب و کارتان، استفاده از تبلیغات اینترنتی است؛ اما باید این را هم در نظر گرفت که استفاده از تمامی این روش‌ها لازم نیست و حتماً باید بر روی چندین روش که به هدفتان بستگی دارد، تمرکز کنید.

فریلنسر یا شرکت تولید محتوا؟کانال جذب کاربر چیست؟

کاربران فضای مجازی ممکن است از روش‌های مختلفی وارد یک سایت شوند. مثلاً می‌توانند توسط یک موتور جستجو و مشاهده یک تبلیغ در یک سایت دیگر و یا با دریافت یک ایمیل و همچنین با واردکردن مستقیم آدرس، وارد یک سایت شوند. به همه این روش‌هایی که کاربران برای واردشدن به یک سایت از آن استفاده می‌کنند، کانال جذب کاربر یا موتور ترافیک می‌گویند. حال شما باید به‌عنوان صاحب یک سایت آمار این تغییرات را مشاهده کنید و با بررسی میزان تأثیرگذاری هر یک از روش‌ها، کسب و کار خود را گسترش دهید.

انواع کانال های جذب کاربر

انواع کانال های جذب کاربر به چند دسته تقسیم می‌شوند:

  • ترافیک جذب شده از برندینگ

این شیوه به این صورت است که کاربر مستقیماً آدرس سایت را در مرورگر خود وارد کرده و به همین شکل وارد سایت می‌شود. میزان افزایش این شیوه، نشان‌دهنده افزایش میزان بازدید برند شماست و نشان می‌دهد که کاربران زیادی برند شما را به‌عنوان برند برگزیده برای دریافت محصول خود انتخاب نموده‌اند. شما باید به‌عنوان صاحب کسب و کار این آمار را مورد بررسی خود قرار دهید تا به درک مناسبی از میزان راهکارهای پیشرفت برند خود دست یابید.

  • کانال های جذب ترافیک ارجاعی

در این روش، ممکن است کاربران در سایت های مختلف دیگر مانند سایت های خبری، آموزشی، شبکه های اجتماعی و همچنین در یک موتور جستجو به لینک شما برخورد کرده باشند و با کلیک بر روی آن وارد سایت شما شده باشند. به این روش، جذب کاربر در اینترنت روش ارجاعی می‌گویند که خود به چند دسته نیز تقسیم می‌شود و از اهمیت بسیار بالایی نیز برخوردار است. البته این تقسیم‌بندی بستگی به نوع سایتی دارد که کاربران از آن‌جا به سایت شما ارجاع داده شده‌اند.

 

  1. ترافیکی که از موتورهای جستجو جذب می‌شود

اگر کاربری از یک موتور جستجو وارد سایت شما شود، ترافیکی که از آن جذب می‌شود در این دسته قرار می‌گیرد. معمولاً بیشترین سهم از ترافیک سایت ها متعلق به این نوع ترافیک است. حال همان‌طور که می‌دانید مهم‌ترین موتور جستجو دنیا، گوگل است و بخش اعظم ترافیک سایر سایت ها را گوگل ایجاد می‌کند. پس شما باید با بررسی گزارش آمار این ترافیک، به کاهش یا افزایش این آمار پی ببرید و در صورت کاهش با یک کارشناس سئو مشورت کنید.

  1. ترافیکی که از شبکه های اجتماعی جذب می‌شود

ممکن است گاهی کاربر در یک شبکه اجتماعی با لینک سایت شما برخورد کرده و با کلیک بر روی آن وارد کسب و کار شما شده باشد که این روش در این دسته قرار می‌گیرد. افزایش این ترافیک نشانه این است که برند شما در شبکه های اجتماعی مطرح می‌شود و این می‌تواند خبر خوبی برای کسب و کار تبلیغاتی شما باشد. برای افزایش این میزان ترافیک باید تکنیک های مختلف بازاریابی شبکه های اجتماعی را در نظر بگیرید.

  1. ترافیک جذب شده از سایت های دیگر

ممکن است کاربر از طریق لینکی که شما در سایت های دیگر قرار می‌دهید وارد کسب و کار شما شده باشد که این روش در این دسته قرار می‌گیرد. معمولاً افزایش این ترافیک به علت آگهی و تبلیغ شدن سایت شما در دیگر سایت ها رخ می‌دهد؛ اما اگر سایت شما به یک مرجع و منبع معروف تبدیل شود، این ترافیک بدون نیاز به تبلیغ می‌تواند افزایش پیدا کند؛ زیرا سایت های دیگر از وبسایت شما به‌عنوان یک مرجع معتبر یاد می‌کنند و لینک کسب و کار شما را در وبسایت خود قرار می‌دهند.

حال باید با سنجیدن همه شرایط بهترین و به‌صرفه‌ترین نوع تبلیغات را برای سایت خود انتخاب کنیم. البته علاوه بر موارد ذکر شده در مقاله گزینه‌های دیگری نیز برای تبلیغات سایت وجود دارد که در ادامه به‌صورت مختصر به معرفی هرکدام می‌پردازیم.

مدل کراس کانال چیست؟

به روش تبلیغاتی که در آن تبلیغ به‌صورت هم‌زمان و در چندین کانال پرمخاطب صورت می‌گیرد، مدل کراس کانال می‌گویند. این روش یکی از بهترین و کاربردی‌ترین روش‌ها است که در آن آگهی‌دهنده می‌تواند انواع کانال های بازاریابی اینترنتی و محیطی را در اختیار داشته باشد. یک نمونه از تبلیغاتی که برای این نمونه می‌توان مثال زد، تبلیغات بنری و نمایشی است.

در این روش همان‌طور که گفته شد از چندین کانال برای ثبت آگهی استفاده می‌شود که همین کار موجب جذب مخاطب بیشتر در این زمینه است. در این روش تبلیغ بنر طراحی شده به‌صورت یک اندازه استاندارد در سایت‌های مختلف قرار می‌گیرد که باتوجه‌به همان سایت ها میزان هزینه آن‌ها هم متفاوت است.

تبلیغات ویدئویی

در این نوع تبلیغات، آگهی موردنظر معمولاً در ابتدای ویدئوهایی قرار می‌گیرد که بین مخاطبان بازدید بالایی دارد و همین شیوه باعث می‌شود که تبلیغ شما نیز بازدید زیادی بگیرد. در این روش مخاطبان در ابتدای ویدئوی موردعلاقه‌شان تبلیغ شما را دیده و بسته به جذابیت آن واکنش نشان خواهند داد.

بازاریابی محتوا

یکی دیگر از روش های جذب کاربر به سایت بازاریابی از طریق تولید محتوا است که به این روش بازاریابی محتوا می‌گویند. در واقع هدف اصلی این روش، دیده‌شدن محتوای تولید شده برای تبلیغات شما توسط مخاطبان و عکس‌العملی است که نسبت به آن نشان خواهند داد. بازاریابی محتوا باعث رونق و پیشرفت کسب و کار شما خواهد شد و به همین دلیل است که بسیاری از مردم برای تبلیغ کسب و کار و سایت خود از این شیوه استفاده می‌کنند. یکی دیگر از اصلی‌ترین اهداف بازاریابی محتوا، جذب خریداران واقعی است.

به این صورت که تمامی مخاطبانی که به دنبال کسب و کار شما هستند با دیدن محتوای مناسب تولید شده توسط شما وارد موتورهای جستجو شده و با دیدن سایت شما به بیزینس شما رونق می‌دهند. باید توجه داشت که روش تولید محتوا برای تبلیغات خود به چهار دسته محتوای متنی، محتوای تصویری ، محتوای صوتی و محتوای ویدیویی تقسیم می‌شود که وقتی این سه با هم ترکیب شوند،  فرمت جدیدی از تولید محتوا به‌وجود می‌آید.

حال زمانی که محتوای موردنظر باتوجه‌به شرایطی که گفته شد، تولید شود باید آن را در موتورهای جستجو، ایمیل و یا فضای مجازی و … انتشار داد.

 

ریمارکتینگ (بازاریابی مجدد)

تمامی کاربران و مخاطبانی که به سایت شما وارد می‌شوند، لزوماً از شما خرید نمی‌کنند و این انتظار، کمی دور از عقل است. بسیاری از مخاطبانی که به سایت شما می‌آیند، گاهی بی‌دلیل سایت شما را ترک می‌کنند؛ اما شما نباید آن‌ها را فراموش کنید و دیگر به سراغشان نروید، اکنون در ادامه بیشتر به آن می‌پردازیم.

شما برای این‌که بتوانید بیشترین ترافیک موجود را دریافت کرده و به یک بازدهی خوب و مناسب از جذب مخاطبان به سمت سایت خود داشته باشید، برنامه بازاریابی خود را به کار بگیرید. اما لزوماً همچنان انتظار نمی‌رود که کاربران از سایت شما خریدی داشته باشند. این مخاطبان ممکن است به‌قصد و هدف‌های مختلف از سایت شما دیدن کرده و بعضی از آن‌ها خرید خود را نهایی کنند و یا بعضی بدون هیچ خریدی از سایت شما خارج شوند.

مهم‌ترین نکته در اینجا این است که شما می‌توانید به‌وسیله کوکی‌های مرورگر مسیر حرکت آن‌ها و این که از کدام صفحات و سایت‌ها بازدید کرده‌اند را بررسی کرده و طبق آن‌ها به بازاریابی خود ادامه دهید که به این روش دوباره هدف گرفتن کاربران یا بازاریابی مجدد می‌گویند. یکی دیگر از مهم‌ترین کاربردهای این روش بازاریابی این است که نرخ تبدیل افزایش می‌یابد.

اکنون که شما مخاطبان و هدفشان را شناخته‌اید، می‌دانید که به کدام محصولات علاقه دارند و یا به کدام صفحات واکنش بیشتری نشان می‌دهند؛ در نتیجه وقتی دوباره به آن‌ها یادآوری کنید که قصد خرید چه محصولی را داشته‌اند امکان این‌که خرید آن‌ها نهایی شود، خیلی بیشتر خواهد بود.

یکی دیگر از مزایای این روش، کاهش هزینه‌های شما است. همان‌طور که قبلاً گفته شد به این دلیل که شما دیگر کاربران و مخاطبان خود را شناخته‌اید و دوباره آن‌ها را مورد هدف خود قرار داده‌اید، علاوه برکاهش هزینه های تبلیغات شما، اثربخشی آن هم ‌افزایش می‌یابد.

این کار از سوی دیگر باعث افزایش شناخت برند شما در میان کاربرانتان می‌شود به این صورت که وقتی شما به مخاطبتان یادآوری کنید که احتمالاً قصد خرید فلان محصول را داشته‌اند، همین کار به برندسازی شما کمک می‌کند. پس یکی از مزیت‌های این روش، آگاهی مخاطبان نسبت به برند شماست.

بازاریابی ریمارکتینگ درواقع یکی روش های جذب کاربر به سایت است که احتمالاً به شیوه‌های مختلفی انجام شود که مرسوم‌ترین روش آن، تبلیغات از طریق شبکه های اجتماعی مهم و شناخته شده مانند فیس‌بوک و یا توییتر و همچنین تبلیغات در گوگل است. یکی دیگر از روش‌های این بازاریابی، داینامیک و بازاریابی مجدد پویا است.

شما نمی‌توانید به تک‌تک کاربرانی که یک‌بار از سایت شما بازدید کرده‌اند پیام داده و ریمارکتینگ انجام دهید، پس می‌توانید که فید مخصوص به خودتان را به گوگل بفرستید تا هنگام جستجو کاربران شما را در صدر نتایجی که به جستجوی آن‌ها مربوط است، قرار دهد.

کلام آخر

برای سایت شما انواع روش‌ها و کانال‌های تبلیغاتی وجود دارد که شما باید با سنجیدن تمام جوانب، روش موردنظر را انتخاب کنید و به تبلیغ و توسعه کسب و کار و وبسایت خود بپردازید و با جذب مخاطب برای کسب و کار خود همچنان در صدر رقیبان خود قرار بگیرید.

شما همچنین می‌توانید برای ثبت سفارش و اطلاعات بیشتر به تیم هنرمیکس مراجعه کنید. تیم هنرمیکس در عصر جدیدی از محتوا با ایده‌های نو و خلاقانه در کنار شماست تا با کمک کارشناسان و متخصصان مجرب و حرفه‌ای برای کسب و کار، شبکه های اجتماعی یا هرآن‌چه که در ذهنتان است، محتوا تولید کند.

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد