هنر میکس
فریلنسر یا شرکت تولید محتوا؟

فریلنسر یا شرکت تولید محتوا؟

فریلنسر یا شرکت تولید محتوا

امروز قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم که فریلنسر یا شرکت تولید محتوا؟ کدام یک برای کار ما مناسب‌تر است؟ همان‌طور که می‌دانید یکی از بهترین راه‌ها برای بازاریابی آنلاین، تولید محتوا است و هرروزه مقاله‌های زیادی به‌عنوان محتوای تولید شده به سفارش دهندگان عرضه می‌شود. تولید محتوا یک راه بسیار مناسب برای معرفی محصولات و یا کسب و کار شما و همچنین جذب مشتری از سراسر سطح اینترنت است.

شما می‌توانید در هر زمینه‌ای که می‌خواهید به تولید محتوا بپردازید و این محتوا را در اختیار تمام کاربران قرار داده تا بتوانند به‌راحتی از آن استفاده کنند. با این کار حتی موجب بیشتر شناخته شدن وبسایت خود نیز می‌شوید.

در واقع تولید محتوا اطلاعاتی است که به شکل‌های مختلف مانند تصویر، صدا، متن و … که با هدف‌های گوناگون از جمله فروش محصولات، بالابردن سطح دانش و حتی شناخته شدن برند تبلیغاتی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. این اطلاعات ممکن است در موتورهای جستجو و یا شبکه‌های اجتماعی قرار بگیرد.

فریلنسر یا شرکت تولید محتوا

فریلنسر یا شرکت تولید محتوا؟امروزه شرکت های بسیاری هستند که همواره سعی می‌کنند محتواهایی که کاربران سفارش می‌دهند را به بهترین نحو و با بالاترین کیفیت ممکن ارائه دهند. یک محتوا باید از هر نظر عالی و بی‌نقص باشد و بتواند به‌راحتی نظر مخاطبان و کاربرانتان را جلب کند و همچنین در رتبه‌بندی مرورگرها به‌خصوص گوگل از رقیبان خود جلو بزند.

برای رسیدن به چنین محتوایی، شما می‌توانید از شرکت های مختلف درخواست سفارش کنید و یا از فریلنسرها کمک بگیرید که در ادامه این مقاله، بیشتر به این موضوع می‌پردازیم.

مزایای شرکت تولید محتوا

حال در ادامه بررسی سوال “فریلنسر یا شرکت تولید محتوا؟” به بررسی مزایای شرکت تولید محتوا میپردازیم، این موضوع که بخواهید محتوای موردنظرتان را به افراد یا شرکت ها بسپارید تا برایتان انجام دهند، می‌تواند در هزینه های شرکت شما صرفه‌جویی بسیاری کند؛ زیرا به‌جای صرف هزینه های فراوان برای استخدام یک تیم نویسنده برای شرکت خود، می‌توانید فقط محتوای مدنظرتان را به یک شرکت یا فریلنسر بسپارید.

اگر می‌خواهید محتوای خود را به شرکت های تولید محتوا بسپارید، با سفارش دادن محتوای مدنظر خود به کارکنان این شرکت ها، آن‌ها می‌توانند به‌خوبی محتوای شما را در زمانی که تعیین می‌کنید و سروقت بادقت و نظم بسیار به شما تحویل بدهند. برای ساخت یک محتوای خوب و باکیفیت نیاز است که محتوای شما بر اساس استانداردهای سئو باشد. در این صورت، علاوه بر بازدید خوب باعث می‌شود که سایت شما در رتبه‌بندی‌های گوگل مقام قابل انتظاری را رقم بزند و در رتبه‌های اول باقی بماند.

این شرکت ها می‌توانند این انتظارات را برآورده سازند؛ اما شما باید قبل از سفارش دهی محتوای خود، به جستجوی شرکتی مناسب برای ثبت سفارش خود بپردازید. مثلاً وقتی شرکت موردنظر خود را یافتید می‌توانید از آن‌ها درخواست نمونه کار کنید و چندین نمونه از شیوه کار آن‌ها را بررسی کنید. اگر استراتژی و نحوه کار آن‌ها مطابق با خواست شما و استانداردهای سئو بود، آن‌گاه با خیال راحت به ثبت سفارش محتوای خود بپردازید.

یکی دیگر از مزایای سپردن محتوای خود به این شرکت ها نسبت به فریلنسر ها، صرفه‌جویی در هزینه هاست. شما با سفارش محتوای خود به این شرکت ها به‌جای صرف هزینه های فراوان برای استخدام یک تیم نویسنده، فقط هزینه ثبت سفارش خود را پرداخت می‌کنید و این کار خود باعث صرفه‌جویی بسیار در هزینه های شما می‌شود.

از دیگر مزایای ثبت سفارش در این شرکت ها نسبت به فریلنسر ها این است که شرکت های تولید محتوا برای انجام سفارش‌های خود از بهترین نویسندگان و متخصصان در این زمینه کمک می‌گیرند و شما می‌توانید با خیال راحت محتوای خود را به این متخصصان بسپارید. در این شرکت ها همچنین از بهترین اساتید سئو نیز برای بهینه‌سازی سایت و محتوای مدنظر، کمک گرفته می‌شود و سعی می‌شود که محتوای مشتری به بهترین شکل تهیه و ارائه شود.

این اساتید با استراتژی مخصوص خود می‌توانند سایت شما را طراحی و طوری بهینه‌سازی کنند که در رتبه‌بندی‌های گوگل بتواند رتبه قابل‌توجهی را کسب کند.

شما می‌توانید با ثبت سفارش در شرکت هنرمیکس و سپردن محتوای خود به تیم متخصص این شرکت نیز به محتوای مد نظرتان برسید. شرکت هنرمیکس، در تمامی زمینه‌های تولید محتوا می‌تواند انتظارات شما را به بهترین نحو برطرف کرده و یک محتوای به‌صرفه، معقول و متناسب با استانداردهای جهانی به شما ارائه دهد.

در این شرکت ها یک تیم متخصص به طور تمام‌وقت بر روی محتوای شما کار می‌کنند و همه اعضای این تیم می‌دانند که باید این محتوا را بر اساس خواست مشتری و متناسب با تمام استانداردهای سئو پیش ببرند و حتی آن‌ها به‌خوبی می‌دانند که این مقاله‌ها را باید سروقت به مشتری تحویل بدهند. پس شما می‌توانید از این نظر به طور کاملاً دقیق برنامه‌ریزی کرده و مقاله خود را سر موقع در سایت خود منتشر کنید.

شرکت های تولید محتوا برای این که بتوانند در عرصه رقابت باقی بمانند، همواره در تلاش هستند که با عنوان جدیدترین و اصلی‌ترین استانداردهای حوزه تخصصی خود، محتوایی بی‌نقص و باکیفیت تحویل کاربران بدهند؛ اما ممکن است تیم نویسندگانی که شما برای شرکت خود استخدام کرده‌اید از این استانداردها آگاه نباشند و همین موضوع می‌تواند دلیل خوبی برای سپردن محتوای موردنظر به شرکت های تولید محتوا باشد.  در پایان باید توجه داشته باشید که این شرکت ها می‌توانند مزایای فراوانی برای شما داشته باشند؛ اما شما نیز باید بتوانید با یک مشاور تولید محتوا صحبت کرده و نظر آن را درباره سفارش شما به این شرکت ها را بدانید. برای این که بتوانید محتوای عالی و بی‌نقصی تولید کنید باید در مورد این شرکت ها تحقیق کرده و اطلاعات کافی داشته باشید.

مزایای فریلنسر ها:

حال می‌خواهیم در ادامه پاسخ به سوال “فریلنسر یا شرکت تولید محتوا؟” به این موضوع بپردازیم که آیا یک فریلنسر نیز می‌تواند انتظارات ما را در تولید یک محتوای خوب برآورده سازد یا خیر. در واقع فریلنسر به شخصی گفته می‌شود که به‌صورت مستقل برای خود کار می‌کند و محتوا را به‌صورت پروژه‌ای به کاربران تحویل می‌دهد.

فریلنسرها افرادی هستند که در زمینه‌های مختلف از جمله گرافیک، نویسندگی، برنامه‌نویسی و طراحی سایت و ترجمه و … فعالیت می‌کنند و زیر نظر هیچ شرکتی نبوده و خود به‌صورت مستقل و پروژه‌ای این سفارش‌ها را انجام می‌دهند. این افراد درواقع نویسندگان ماهری هستند که وقتی یک محتوای متنی تولید می‌کنند، اجازه نمی‌دهند که هیچ اشتباه املایی یا نگارشی و … در متنشان پیش بیاید و آن‌ها را با تمام دقت انجام می‌دهند.

این نویسندگان تمرکز اصلی را بر روی کیفیت محتوا می‌گذارند و تمام سعی‌ خود را می‌کنند که محتوایی بی‌نقص به مشتریانشان ارائه دهند. یکی دیگر از ویژگی‌های آن‌ها این است که سعی می‌کنند با ایجاد خلاقیت و ایده‌های نو، از نوشتن متن‌های طولانی که هیچ جذابیتی برای مخاطبان ندارد، جلوگیری کنند و محتوایی باکیفیت و با جذابیت بالا تحویل کاربران بدهند.شما همچنین می‌توانید زمانی که فریلنسر مورد نظرتان را انتخاب می‌کنید، کسی را انتخاب کنید که بیشتر در زمینه مدنظر شما فعالیت کرده باشد و تخصص بیشتری نسبت به بقیه داشته باشد. برای مثال؛ اگر شما می‌خواهید یک محتوای تصویری یا ویدئویی ایجاد کنید، می‌توانید از فریلنسری کمک بگیرید که در زمینه انیمیشن مهارت خاصی داشته باشد و قبلاً در این زمینه کارکرده باشد.

فریلنسر یا شرکت‌ تولید محتوا

با تمام این موضوعات، آیا انتخاب یک فریلنسر برای تولید محتوا بهتر از انتخاب یک شرکت است یا خیر؟ بسیاری از افراد هستند که به‌تازگی فعالیت خود را در زمینه فریلنسری شروع کرده‌اند و همه آن‌ها نیز به دنبال جلب مشتری خود هستند. از میان این افراد ممکن است تعدادی از آن‌ها نیز بسیار با استعداد و ماهر باشند؛ اما به دلیل این که شما نمی‌توانید به طور دقیق کار آن‌ها را ارزیابی کنید، ممکن است یک محتوای بی‌کیفیت به شما ارائه دهند.

در این میان، سایت های تولید محتوایی وجود دارند که تعدادی فریلنسر را استخدام کرده و سفارش‌های موجود را به‌نوبت میان آن‌ها تقسیم می‌کنند. این مسئله خود یکی از نقاط ضعفی است که می‌تواند برای شما ایجاد شود؛ زیرا شما با هر بار سفارش در این وبسایت ها یک فرد مختلف محتوای شما را تولید می‌کند و این کار باعث می‌شود که مقاله‌های شما از یک‌پارچگی و یک‌دستی خارج شده و با سبک‌های مختلف به شما ارائه شوند.

همچنین اگر شما با یک فریلنسر خاص کار می‌کنید، ممکن است بعد از مدتی به دلایل مختلف از کار با شما سرباز زند و دیگر سفارش‌های شما را نپذیرد. در این صورت نیز باعث ایجاد دوگانگی در سبک محتواهای شما شده و موجب افت کیفیت روند کاری شما می‌شود.گاهی ممکن است شما برای انتشار محتوای خود یک زمان‌بندی دقیقی را در نظر گرفته‌اید اما آن فریلنسر به دلایل مختلف از جمله بازنویسی، تحویل پروژه شما را به تعویق می‌اندازد و این کار خود سبب ضرر و زیان بزرگی به کسب و کار و وبسایت شما می‌شود.

شما می‌توانید با ثبت سفارش خود در شرکت معتبر تولید محتوای هنرمیکس از این ضرر و زیان جلوگیری کرده و محتوای خود را باکیفیت مناسب و در زمان مخصوص خود تحویل بگیرید. شرکت هنرمیکس با به‌کارگیری تیم متخصص تولید محتوا می‌تواند بهترین انتظارات شما را برطرف کرده و یک محتوای استاندارد به شما ارائه دهد.

معمولاً یافتن یک فریلنسر متعهد به کار و ماهر بسیار زمان‌بر و نیازمند حوصله بسیاری است؛ اما انجام این سفارش‌ها در یک شرکت معتبر تولید محتوا این دردسرها را ندارد و نیازی نیست که شما هر بار به دنبال یک نویسنده جدید بگردید و یا نگران این باشید که متن محتوای شما با تغییر نویسنده دوگانه خواهد شد.البته برای تمام این مشکلاتی که گفته شد، یک ترفندهایی وجود دارد که با رعایت آن‌ها می‌توانید بخشی از این مشکلات را برطرف کنید. یکی از مسائل، هزینه هر پروژه است. شما باید آگاه باشید که هیچ ارزانی بی‌دلیل نیست. ممکن است بر اساس درجه کیفیت محتوایی که فریلنسر به شما ارائه می‌دهد، این قیمت نیز تغییر کند. پس گول هزینه های کم تولید یک محتوا را نخورید و حتماً قبل از سفارش محتوای خود کاملاً تحقیق و از کیفیت کار فریلنسر مورد نظرتان آگاه شوید.

معمولاً با سایت‌های فریلنسری همکاری کنید که برای به تعویق افتادن زمان تحویل پروژه یک مبلغی را به‌عنوان جریمه تعیین کرده‌اند. درواقع چنین سایت‌هایی معمولاً در زمان‌بندی دقیق هستند و این جریمه را هنگام دیر شدن ارائه به کاربران پرداخت می‌کنند.

شما هنگام سفارش محتوای خود نیز می‌توانید به آن‌ها متذکر شوید که در زمان خاصی به آن محتوا با استانداردهای معمول نیاز دارید و پس از دیرتر دریافت کردن محتوا نسبت به جریمه گفته شده، پیگیر می‌شوید.

در پایان خاطرنشان می‌شود که درکل برون‌سپاری تولید محتوا می‌تواند به معنای کامل به‌صرفه‌تر و کامل‌تر از تولید محتوای شخصی باشد. شما هم با این کار می‌توانید از این استعدادها در جهت رشد و توسعه کسب و کارتان استفاده کنید و هم در هزینه های تبلیغات سایت خود صرفه‌جویی کنید. پس در این راه نگران مشکلات نباشید و با تحقیق و کسب آگاهی بیشتر و همچنین با دید مثبت در این راه گام بردارید.

کلام آخر

تولید محتوا برای کسب و کار اینترنتی حکم حیاتی دارد و می‌تواند بسیار مهم و ارزشمند باشد. در این مقاله به بررسی سوال “فریلنسر یا شرکت تولید محتوا؟” پرداخته شد. سفارش محتوا به شرکت های تولید محتوا از هر نظر بهتر از سفارش به فریلنسرها است؛ اما با این‌حال سپردن محتوا به فریلنسرها بد نیست درصورتی‌که شما بتوانید آن فریلنسر را شناخته و با استراتژی کار او آشنا شوید.

فریلنسر یا شرکت تولید محتوا

امروز قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم که فریلنسر یا شرکت تولید محتوا؟ کدام یک برای کار ما مناسب‌تر است؟

شما همچنین می‌توانید همان‌طور که گفته شد برای ثبت سفارش و اطلاعات بیشتر به تیم هنرمیکس مراجعه کنید. تیم هنرمیکس در عصر جدیدی از محتوا با ایده‌های نو و خلاقانه در کنار شماست تا با کمک کارشناسان و متخصصان مجرب و حرفه‌ای برای کسب و کار، شبکه‌های اجتماعی یا هرآنچه که در ذهنتان است محتوا تولید کند.

هنرمیکس در تمام زمینه‌های تولید محتوا و مقالات سئو می‌تواند خدمات خوبی به شما عزیزان ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد