مقایسه IGTV اینستاگرام و پست اسلایدی

مقایسه IGTV اینستاگرام و پست اسلایدی

IGTV بهتر است یا پست اسلایدی؟ این یکی از مهم ترین سوالاتی است که همواره برای کاربران اینستاگرام مطرح بوده است، در این مقاله قصد داریم به مقایسه IGTV اینستاگرام و پست اسلایدی بپردازیم و به سوالاتی که پیرامون این دو مطرح است تا حد ممکن پاسخ دهیم.

بدون شک همه ما اینستاگرام را می‌شناسیم. این برنامه‌ در تمام نقاط جهان بر روی گوشی‌های هوشمند نصب است.

اینستاگرام همانند سایر برنامه‌ها از آغاز فعالیتش تا به امروز تغییرات بزرگی داشته که همه‌ی آن‌ها در راستای بهبود شرایط برای کاربران بوده است. یکی از تغییراتی که در نسخه‌های جدید اینستاگرام بوجود آمد، استفاده از چندین عکس یا فیلم کوتاه در یک پست اسلایدی بود و امکان دیگری که بعد از آن در ورژن جدید اینستاگرام بوجود آمده، قابلیتی به نام IGTV  بود که موردپسند کاربران قرار گرفت و این دو مورد از امکانات ویژه‌ی این برنامه محسوب شدند.

مطمئناً در دنیای کسب‌وکار امروزی شما هم متوجه این نکته شدید که بدون اینستاگرام کار سختی را پیش رو خواهید داشت. به همین منظور، در ادامه‌ی مقاله قصد داریم تا به شما کاربران عزیز این دو قابلیت را معرفی کنیم و به مقایسه IGTV اینستاگرام و پست اسلایدی بپردازیم تا اگر از این برنامه استفاده می‌کنید، انتخاب درستی داشته باشید و به بهبود شرایط خود و صفحه‌ی اینستاگرام خودتان کمک کنید تا به هدف نهایی خود برسید.

پست اسلایدی و IGTV چیست؟

در ابتدا باید به شما بگوییم که پست‌های اسلایدی قبل از IGTV  در نسخه‌ی اینستاگرام آپدیت شد و یکی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین روش‌های به اشتراک‌گذاری پست‌های اینستاگرام بود. در این روش شما می‌توانید در چندین ورق، ویدیوهای کوتاهی را به اشتراک بگذارید. در نتیجه‌ افراد از دیدن ویدیوی طولانی خسته نمی‌شوند و بازدیدکنندگان بیشتری نسبت به یک ویدیوی طولانی دارد.

حال به بررسیIGTV  می‌پردازیم و باید درباره‌ی این روش جدید و پرطرفدار هم بگوییم که برنامه‌ی اینستاگرام در نسخه‌ی جدید خود، این قابلیت را برای علاقمندان به فیلم‌های طولانی بیشتر از یک دقیقه و بدون بریده شدن اعمال کرد تا خیلی راحت همچون یک فیلم در تلوزیون، آن را تماشا کنید.

زمانی که برنامه‌ی اینستاگرام هنوز قابلیت IGTV  را به این برنامه اضافه نکرده بود، افراد می‌توانستند در این برنامه به مدت 15 ثانیه استوری بگذارند و فیلم‌هایی تا یک دقیقه را به اشتراک بگذارند؛ اما با ورود قابلیت IGTV این مشکل حل شد و نگرانی کاربران از جهت فیلم‌های طولانی برطرف شد؛ اما همانطور هم که می‌دانید، همیشه نکات منفی و مثبتی در هر قابلیتی وجود دارد که هر کدام نسبت به سلیقه و انتخاب افراد به‌وجود می‌آیند و انتخاب آن بستگی به نوع فکر کاربر دارد.

برای مشاهده نمونه کار های پست اسلایدی اینستاگرام کلیک کنید.

پست‌های اسلایدی یا IGTV؟

باید طبق تجربه‌ی کاربران به این موضوع بپردازیم که کدام یک از این امکانات کاربرد و تأثیر بهتری دارد؛ زیرا تنها هدف، رسیدن به نقطه‌ای است که شما بتوانید مخاطبان خود را راضی نگه‌دارید تا در کنار شما بمانند.

تجربه ثابت کرده است که پست‌های اسلایدی در مقایسه با پست‌های IGTV  بازدید بیشتری دارند. یکی از عواملی که باعث می‌شود که پست‌های اسلایدی بازدید بیشتری داشته باشند این است که در هشتگ‌گذاری، پست‌های اسلایدی نسبت به ویدیوی طولانی بیشتر به ما نمایش داده می‌شوند که همین امر مخاطب و بازدیدکنندگانی که در این برنامه حضور دارند را افزایش می‌دهد.

با وجود این ویژگی، بسیاری از افراد از همان پست‌های اسلایدی استفاده می‌کنند؛ زیرا به نظر آن‌ها، مخاطبان بیشتری به دنبال چنین پست‌هایی هستند و بیشترین بازدید را در هشتگ‌گذاری در مقایسه با IGTV از آن خود می‌کنند و به سرعت در اکسپلور دیده می‌شوند.

نکته‌ای که در این میان بسیار اهمیت دارد این است که در حال حاضر به نظر بسیاری از افراد پست‌های اسلایدی بسیار کاربردی‌تر و بهتر است؛ اما برنامه‌ی اینستاگرام هم به کاربران خود این امر را ثابت کرده‌ است که با فعالیت بیشتر افراد و استفاده از IGTV، این بخش از برنامه کارایی بیشتری خواهد داشت و موفق‌تر از پست‌های اسلایدی عمل خواهد کرد.

اگر شما هم صاحب کسب‌وکاری هستید و یا در اینستاگرام حضوری فعال دارید، به هیچ عنوان پست IGTV را نادیده نگیرید و در حد نیاز، حتماً از آن‌ها استفاده کنید تا موفقیت به پیج اینستاگرام شما روی آورد؛ زیرا با تغییراتی که در برنامه‌ی اینستاگرام به وجود می‌آید ممکن است در آینده‌ای نه چندان دور این ویژگی از اهمیت بالایی برخوردار شود.

پس حداقل از هر چهار یا پنج پست معمولی و اسلایدی که می‌گذارید از یک پست IGTV  هم استفاده کنید تا اگر تغییری در برنامه رخ داد، شما مجبور به تغییر کل پست‌های خود نشوید.

از زمانی که اینستاگرام این قابلیت را به برنامه‌ی خود افزود، افراد تمایل کمتری به تبلیغات بازرگانی در تلویزیون‌ها دارند و فکر می‌کنند برای شناخت یک محصول و یا خرید کالایی می‌توانند در اینستاگرام ویدیوی مربوط به آن را ببینند و به درستی انتخاب کنند. همین امر باعث می‌شود که IGTV    گزینه‌ی بسیار کاربردی در تبلیغات به شمار رود و بدون شک در آینده به عنوان یک روش بسیار تأثیرگذار در زمینه‌ی بازاریابی و تجارت تبدیل خواهد شد.

از طرفی دیگر، پست‌های اسلایدی در اینستاگرام به کاربران برنامه این اجازه را می‌دهد که ترکیبی از عکس و ویدیو را در پست‌های اسلایدی قرار بدهند. همین موضوع دلیل محکم دیگری برای استفاده از پست‌های اسلایدی اینستاگرام است. همچنین مخاطبین در پست‌های اسلایدی می‌توانند تصویر را به سمت چپ و یا راست بکشند که باعث ایجاد تعامل بیشتر مخاطب با صفحه می‌شود.

یکی دیگر از ویژگی‌های پست‌های اسلایدی خلاقیت است؛ یعنی شما اگر خلاق باشید و بتوانید به درستی اسلایدها را مطابق یک نظم خلاقانه ترتیب دهید می‌توانید مخاطب را به خوبی جذب کنید که در رسیدن به خواسته‌ی شما نقش پررنگی را ایفا می‌کند.

همچنین، پست‌های اسلایدی در مقایسه با پست IGTV  از نظر جلوه‌های بصری زیباتر است و کاربران را بیشتر به سمت خود جذب می‌کند و باعث می‌شود که آن‌ها با شما تعامل برقرار کنند و بازدیدکنندگان و دنبال کنندگان شما زیاد شوند.

تهیه و اجرای پست اسلایدی کار ساده‌ای نیست و باید وقت و هزینه‌ی زیادی را در اجرایی شدن آن به‌کار بگیرید تا نتیجه‌ی کار همانی شود که می‌خواهید؛ اما از نظر کاربران اینستاگرام هر چقدر هم وقت و انرژی در این راه صرف شود، باز هم ارزش دارد و یک کاری است که موجب موفقیت شما می‌شود.

مزایا و معایب پست‌های اسلایدی و IGTV

در ادامه باید به یک سری از مزایا و معایب پست‌های اسلایدی و IGTV بپردازیم تا انتخاب شما راحت‌تر شود.

مزایای IGTV:

مزایای IGTV

 1. بدون شک اگر شما هم جزء کاربران اینستاگرام هستید، یک بار از این قابلیت ویدیوهای IGTV استفاده کرده‌اید و می‌دانید که نسبت به پست‌های معمولی و اسلایدی فضای بسیار وسیعی را در اختیار شما می‌گذارد که این یک ویژگی بسیار مثبت است.
 2. همچنین با استفاده از این قابلیت، مخاطب شما می‌تواند بدون وقفه به ادامه‌ی دیدن فیلم بپردازد.
 3. علاوه بر دو مورد دیگر شما می‌توانید به راحتی این پست را اسکرول کنید و به آسانی لینک آن را در استوری خود قرار دهید تا مخاطبان به سمت آن جذب شوند و بازدید بیشتری بخورد.

مزایای پست اسلایدی:

مزایای پست اسلایدی

 1. شما در پست‌های اسلایدی این امکان را دارید تا برای هر اسلاید یک عنوان انتخاب کنید و در لحظه‌ی شروع آن بتوانید مخاطب را سریع جذب کنید.
 2. علاوه بر این، شما می‌توانید هر اسلاید را تقسیم‌بندی کنید و از عکس‌ها و ویدیوها به صورت تلفیقی استفاده کنید.

معایب هر کدام:

در این بخش از مقایسه IGTV اینستاگرام و پست اسلایدی به بررسی معایب هر کدام خواهیم پرداخت:

 • برخی از افراد فکر می‌کنند با بازکردن یک ویدیویIGTV حجم بسیار زیادی از اینترنت آن‌ها استفاده می‌شود و همیشه باعث می‌شود که یک دانلود سریع و بدون فایده برای گوشی باشد.

معایب IGTV اینستاگرام

 

 • در مورد پست‌های اسلایدی این نکته قابل توجه است که زمانی که به اکسپلور می‌رود در سایز بزرگ نمایش داده نمی‌شود؛ پس کاربران زیاد به آن واکنش نشان نمی‌دهند و تمرکزشان بیشتر بر روی ویدیوهای IGTV است.

معایب پست اسلایدی

نتیجه‌گیری

برای رسیدن به آنچه که می‌خواهید چند کار را حتماً انجام دهید تا موفقیت شما راحت‌تر و حتمی به دست آید.

 1. زمانی که به فکر طراحی یک پست اسلایدی یا IGTV هستید، تمام تلاش خود را بکنید و از شیوه‌های مختلفی طبق دستورالعمل‌های اینستاگرام استفاده کنید. شناخت دستورالعمل‌های اینستاگرام همیشه در رتبه‌ی اول اطلاعات افراد فعال در هنرمیکس است.
 2. در هرکدام از این دو مورد، شما باید خلاق باشید؛ یعنی بتوانید با ایده‌های جدید و به‌روز مخاطب را به سمت صفحه‌ی خود جذب کنید و نگذارید او بدون فالو کردن شما از صفحه خارج شود.
 3. اگر در زمینه‌ی استفاده از خلاقیت و یا انتخاب پست اسلایدی و IGTV دچار تردید و مشکل هستید و انتخاب برای شما سخت شده است، حتماً با مشاورین هنرمیکس در این زمینه مشورت کنید تا بتوانید راهکارهای خیلی دقیق و حساب‌شده را در کار خود به کار ببرید.
 4. یکی از نکات طلایی در به اوج رسیدن صفحه اینستاگرام شما این است که حتماً هم از پست‌های اسلایدی و هم از پست‌های IGTV استفاده کنید؛ زیرا مخاطبین با سلیقه‌های گوناگون وجود دارند. با توجه به برنامه‌های گذشته‌ی اینستاگرام اصلاً مشخص نیست که این برنامه چه آینده‌ای را برای کاربران خود در نظر دارد و هر لحظه ممکن‌ است‌ یه راهکار جدید و یک پیشنهاد ویژه به کاربران بدهد و این گزینه را بسیار پر اهمیت جلوه دهد.

در نتیجه با تمام این جزئیات و توضیحاتی که در مقایسه IGTV اینستاگرام و پست اسلایدی به شما گفتیم، باید برای موفقیت خود با یک تیم حرفه‌ای همکاری کنید. یک تیم که از افراد با تجربه در این زمینه بهره‌مند شده و می‌تواند نتایج بسیار خوبی را برای کار شما به‌وجود آورد.

اگر شما هم صاحب یک پیج با محتوای بسیار جذابی هستید یا قصد دارید که این کار را بکنید حتماً با متخصصان ما در تیم هنرمیکس همراه شوید تا با بهره‌گیری از موضوع شما برای صفحه‌ی مربوطه متناسب با نیاز آن انتخاب کنند که کدام یک پست‌های شما به صورت اسلایدی و کدام یک از پست‌های شما IGTV باشد، بهتر است. پس انتخاب شما به نوع محتوا بستگی دارد که این انتخاب نیاز به یک دانش و تجربه‌ی حرفه‌ای دارد که هنرمیکس آن را دارد.

تیم حرفه‌ای هنرمیکس مفتخر است تا در این راستا کنار شما باشد. پس اگر به دنبال راهی برای رشد و ارتقای صفحه اینستاگرام خودتان هستید و قصد دارید از پست‌های IGTV و اسلایدی در آن استفاده کنید، حتماً با هنرمیکس همراه شوید و از آن‌ها مشاوره بگیرید تا هر چه سریع‌تر به هدف خود برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد