هنر میکس

نحوه عملکرد الگوریتم اینستاگرام

نحوه عملکرد الگوریتم اینستاگرام

از زمان شروع فعالیت اینستاگرام تاکنون شاهد تغییرات چشم‌گیری در این پلتفرم و الگوریتم‌های آن بودیم و خواهیم بود؛ چرا که این پلتفرم دائماً در حال پیشرفت و تغییر است و در هر زمان با یک نوآوری جدید و خلاقانه باعث شگفتی کاربرانش می‌شود.

اینستاگرام با ارتقاء الگوریتم‌های خود سعی می‌کند به مدیریت و سازمان‌دهی محتواها و فید کاربران بپردازد تا بتواند محتواهای مرتبط‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تری به کاربرانش نمایش دهد. با رونمایی اینستاگرام از الگوریتم جدیدش در سال ۲۰۲۱ بار دیگر نشان داد که چقدر به فکر آسایش و راحتی کاربرانش است.

الگوریتم اینستاگرام ۲۰۲۱ مشخص می‌کند که کدام محتواها به بالای فید (صفحه خانه) کاربران هدایت و دیده شوند. در نظر داشته باشید که اگر خودتان را با این الگوریتم هماهنگ نکنید، پست‌ها و محتواهایی که منتشر می‌کنید، دیده نخواهند شد.

اگر می‌خواهید با نحوه عملکرد الگوریتم اینستاگرام آشنا شوید و بتوانید خودتان را با آن هماهنگ کنید، توصیه می‌کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

الگوریتم اینستاگرام چیست؟

وقتی که صحبت از الگوریتم اینستاگرام به میان می‌آید، در واقع منظور همان هوش مصنوعی به‌کار رفته در پشت صحنه اینستاگرام است که می‌تواند محتوا و داده‌های کاربران را تجزیه و تحلیل کند.

به صورت کلی، اینستاگرام با تجزیه و تحلیل داده‌های کاربران نتیجه می‌گیرد که چه محتوای جدیدی را باید به کاربرانش نشان دهد.

به عنوان مثال؛ در گذشته اینستاگرام پست‌ها را براساس زمان انتشار برای شما نمایش می‌داد ولی حالا اوضاع فرق کرده‌است. الگوریتم جدید اینستاگرام با استفاده از عواملی مانند میزان علاقه شما به موضوعات پست‌ها، میزان تعامل شما با صاحب اکانت و… پست‌های منتشر شده را به نمایش درمی‌آورد.

الگوریتم جدید اینستاگرام در ۲۰۲۱

پلتفرم اینستاگرام از الگوریتم‌ها، طبقه‌بندی‌ها و فرآیندهای مختلفی استفاده می‌کند که هرکدام هدف مشخصی دارند. هر بخش از اپلیکیشن اینستاگرام از جمله اکسپلور (Explore)، ریلز (Reels)، فید (Feed) از الگوریتم مخصوص خود و متناسب با نحوه استفاده افراد از آن کار می‌کنند.

الگوریتم جدید اینستاگرام در سال ۲۰۲۱ یک سیستم بسیار پیچیده است که برای جست‌وجوی محتوا در سراسر پلتفرم طراحی شده است. این الگوریتم تحت تأثیر چندین فاکتور رتبه‌بندی قرار می‌گیرد که باعث می‌شود محتوای صفحه کاربر متناسب با محتوایی که به دنبالش است و هرآنچه که اینستاگرام فکر می‌کند کاربرش دوست دارد، نمایش داده شود.

الگوریتم اینستاگرام چگونه کار می کند؟

همان‌طور که در موارد بالا نیز اشاره شد، الگوریتم اینستاگرام بر اساس هوش مصنوعی کار می‌کند؛ اما این الگوریتم چه معیارها و فاکتورهایی را برای رتبه‌بندی فید هرکاربر و نمایش محتوا در نظر می‌گیرد؟

براساس گفته‌های آدام موسری، رئیس اینستاگرام و مطالعات انجام شده در الگوریتم جدید اینستاگرام ۶ عامل مهم تعیین می‌کند که محتواهای شما در چه جایگاهی قرار بگیرند.

اگر می‌خواهید در اینستاگرام موفق باشید، حتماً سعی کنید ۶ عاملی که در ادامه معرفی می‌کنیم، مد نظر قرار دهید.

۱)    علایق کاربران

فناوری‌های پشت زمینه اینستاگرام بسیار هوشمند هستند. به همین دلیل به خوبی می‌توانند رفتارهای کاربران را پیش‌بینی کنند. الگوریتم‌های به‌کاررفته در اینستاگرام همیشه سعی می‌کنند علایق شما را فهمیده و مطابق با علایقتان، پست‌ها را برایتان نشان دهند.

روش‌هایی که اینستاگرام با در نظر گرفتن آن‌ها می‌تواند به علایق شما پی ببرد، همان ۴ فاکتور مهم و کاربردی ( کامنت‌هایی که برای پست‌ها می‌گذارید، پست‌هایی که لایک می‌کنید، محتواهای ذخیره شده در اینستاگرام و پست‌هایی که با دیگران به اشتراک گذاشته‌اید ) است که بیشتر اوقات با آن‌ها سروکار داریم در واقع شما با استفاده از این ۴ عامل اینستاگرام را راهنمایی می‌کنید که به چه پست‌هایی و به چه موضوعاتی علاقه دارید.

به عنوان مثال؛ اگر بیشتر اوقات به دنبال ویدیوها و عکس‌های مرتبط با غذا باشید و آن‌ها را لایک کنید یا نظر خودتان را بنویسید، خواهید دید که اینستاگرام محتواهای مشابه با آن را به شما نمایش خواهد داد.

اگر می‌خواهید استراتژی خوبی برای بازاریابی اینستاگرامتان تهیه کنید و در این راه موفق شوید، حتماً سعی کنید با کاربرانتان تعامل داشته باشید و از آنان بخواهید پست‌های شما را لایک کنند، کامنت بگذارند، با دوستانشان به اشتراک بگذارند و آن را ذخیره کنند.

اگر در مسیر تدوین استراتژی بازاریابی محتوا در اینستاگرام تازه‌کار هستید و می‌خواهید براساس الگوریتم‌های پیشرفته اینستاگرام استراتژی مناسبی داشته باشید، می‌توانید از تیم متخصص هنرمیکس کمک بگیرید.

۲)    روابط با سایر کاربران

الگوریتم جدید اینستاگرام در سال ۲۰۲۱ تعامل بین کاربران را می‌تواند تشخیص دهد و بفهمد کاربران کدام محتوا را با چه موضوعی بیشتر می‌بینند. به عنوان مثال؛ اگر همیشه پست‌های یک شخص خاص را لایک کرده و نظرتان را کامنت کنید، به احتمال خیلی زیاد محتواهای آن کاربر را بیشتر از سایرین در صفحه‌تان خواهید دید.

زمانی که پیجی را تازه به لیست افرادی که دنبال می‌کنید اضافه کرده باشید، در ابتدا اینستاگرام محتواهای او را در اولویت قرار داده و برای شما نمایش می‌دهد. اگر شما واکنشی به پست‌ها و محتواهای آن کاربر نشان ندهید، اینستاگرام خواهد فهمید که رابطه خوبی با آن شخص ندارید یا از محتواهایش خوشتان نمی‌آید.

زمانی که اینستاگرام می‌خواهد فید یا استوری‌های شما را رتبه‌بندی یا به اصطلاح رنکینگ کند، روابط شما با سایر کاربران را مورد ارزیابی قرار می‌دهد و براساس آن، محتواها را برای شما نمایش می‌دهد.

به صورت کلی، اینستاگرام میزان رابطه و قدرت آن را با سایر کاربران براساس سه معیار مهمی که در ادامه بیان می‌کنیم، ارزیابی می‌کند:

  • محتوای حساب‌هایی که به صورت مداوم لایک می‌کنید.
  • افرادی که با آن‌ها در دایرکت اینستاگرام چت می‌کنید؛ زیرا دایرکت نقش مهمی در تعیین میزان قدرت رابطه شما دارد.
  • براساس جست‌وجوهایی که می‌کنید، اینستاگرام به این نتیجه می‌رسد که شما به چه موضوعاتی بیشترین علاقه را دارید.

۳)    زمان انتشار محتواها

زمان انتشار محتوا برای اینستاگرام اهمیت بالایی دارد. همان‌طور که از همان ابتدا این عامل برای اینستاگرام اهمیت داشت و بر اساس زمان انتشار پست‌ها، محتواها را رتبه‌بندی می‌کرد؛ حالا نیز با تکیه بر این عامل، تلاش می‌کند محتواهای تازه منتشر شده را نمایش دهد.

بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام

شاید این سوال ذهنتان را درگیر کرده‌است که چه زمانی پست و استوری منتشر کنیم تا بازخورد بهتری ببینیم؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم بهترین زمان برای انتشار یک محتوا در اینستاگرام، زمانی است که اکثر کاربران آنلاین هستند. برای پی بردن به این موضوع می‌توانید از ابزار آنالیز اینستاگرام استفاده کنید. قطعاً با پیدا کردن بهترین زمان، خیلی زودتر از آنچه که فکرش را می‌کنید به نتیجه خواهید رسید.

۴)    میزان استفاده از برنامه اینستاگرام

از دیگر عواملی که در رتبه‌بندی فید تأثیر زیادی دارد، تعداد دفعاتی است که شما وارد برنامه اینستاگرام می‌شوید. اینستاگرام همیشه تلاش می‌کند که تازه‌ترین محتواها را برای کاربرانش نمایش دهد. به عنوان مثال؛ اگر دفعات ورود شما به اینستاگرام کم باشد، پست‌ها براساس ترتیب زمانی برای شما نمایش داده نمی‌شوند، بلکه جدیدترین‌ها نمایش داده می‌شوند.

برای موفقیت در بازاریابی اینستاگرام باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که هم برای کاربرانی که زیاد وارد اینستاگرام می‌شوند، محتوا داشته باشید و هم برای کسانی که کم‌تر در این پلتفرم فعالیت دارند.

۵)    تعداد فالووینگ (Following) و فالوور (Follower)

الگوریتم اینستاگرام به میزان فعالیت و فعال بودن کاربرانش اهمیت زیادی می‌دهد. به همین دلیل، هرچقدر کاربرانی که آن‌ها را دنبال می‌کنید فعالیت کمی داشته باشند، اینستاگرام نیز توجهی به آن‌ها نخواهد کرد. در نتیجه پست‌های جدیدی که منتشر می‌کنند، در بالاترین بخش صفحه‌ دیده نخواهند شد. اگر می‌خواهید به جایگاه خوبی در اینستاگرام برسید، سعی کنید فعالیت خوبی در این پلتفرم داشته باشید.

اگر تعداد زیادی از فالوورهایتان فعالیت کمی داشته باشند، میزان تعامل شما کاهش پیدا می‌کند. در نتیجه، اینستاگرام به این نتیجه خواهد رسید که مخاطبانتان به محتوای شما علاقه ندارند و ارتباط خوبی با یکدیگر برقرار نکرده‌اید.

تمام این موارد نشان می‌دهد که شما نمی‌توانید جایگاه خوبی در بین کسب‌وکارهای دیگر به‌دست‌آورید. اگر نمی‌دانید چگونه در بین کسب‌وکارهای مختلفی که درحوزه کاری شما در اینستاگرام فعالیت دارند دیده شوید و رشد کنید، می‌توانید از مشاوره‌های تیم متخصص و باتجربه هنرمیکس بهره‌مند شوید.

۶)    مدت زمان استفاده از برنامه اینستاگرام

براساس مطالعات انجام شده، کاربران اینستاگرام به صورت میانگین حدود ۲۸ دقیقه از روز خود را به گشت‌وگذار در این پلتفرم اختصاص می‌دهند. هرچقدر مدت زمان بیشتری از اینستاگرام استفاده کنید، تعداد محتواها و پست‌هایی که می‌بینید نیز بیشتر می‌شوند. با صرف بیشترین زمان و دیدن بیشترین محتوا، در آخر هیچ محتوایی نمی‌ماند که ندیده باشید.

تعداد کاربرانی که تمام پست‌ها را می‌بینند، کم است. به همین دلیل باید برای دیده شدن در اینستاگرام بر روی علاقه و ارتباط تمرکز کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید.

نحوه کارکرد الگوریتم اینستاگرام در استوری

عواملی که در مطالب بالا به آن‌ها اشاره کردیم، در دیده شدن استوری‌ها نیز تأثیر زیادی دارند. به عنوان مثال؛ استوری کاربرانی که ارتباط زیادی با آن‌ها دارید و تقریباً به تمام محتواهایی که منتشر می‌کنند با لایک و کامنت علاقه‌تان را نشان می‌دهید در اولویت قرار دارند.

نحوه کارکرد الگوریتم اینستاگرام در استوری

در صورتی که بازاریابی اینستاگرام را به تازگی شروع کرده‌اید، باید به استوری‌ها توجه بیشتری داشته باشید؛ زیرا استوری‌ها برای دستیابی به مخاطبان و ارائه پیامتان عالی عمل می‌کنند. اگر می‌خواهید میزان تعامل کاربران با صفحه‌تان را افزایش دهید، می‌توانید آن‌ها را به چالش بکشید، از آن‌ها بخواهید در نظرسنجی شرکت کنند و…

۴ نکته مهم در مورد الگوریتم اینستاگرام

نکات و قوانین مهمی در پشت الگوریتم اینستاگرام حاکم است که با دانستن آن‌ها می‌توانید از رقبایتان جلو بزنید. همچنان همراه ما باشید تا نکات مهم الگوریتم اینستاگرام را به شما معرفی کنیم.

۱)    تصویر و ویدیو با هم فرق دارد

خیلی از افراد فکر می‌کنند اگر بیشتر پست‌هایی که منتشر می‌کنند به صورت ویدیویی باشد، اینستاگرام زودتر از پست‌هایی که فقط تصویر هستند، آن‌ها را به مخاطبان نشان خواهد داد. در واقع این دو محتوا در عملکرد الگوریتم اینستاگرام تأثیر متفاوتی ندارند؛ زیرا اینستاگرام به موضوع پست و محتوایی که منتشر کرده‌اید، اهمیت می‌دهد و چیزی را به مخاطب نشان می‌دهد که به آن علاقه دارد.

اگر تفاوتی بین ویدیو و عکس وجود داشته باشد، ناشی از رفتار خود کاربران است؛ زیرا محتواهای ویدیویی طولانی‌تر است و قطعاً کاربران زمان بیشتری نسبت به عکس را صرف می‌کنند.

۲)    الگوریتم اینستاگرام، دشمن خونی فالوورهای فیک و ربات‌ ها!

الگوریتم اینستاگرام برای این‌که اکانت‌های فیک و ربات‌ها را از بین کاربرانش حذف کند، همیشه در تلاش است و حالا با الگوریتم جدید اینستاگرام در ۲۰۲۱ به خوبی توانسته است فعالیت بسیاری از اکانت‌های فیک و ربات‌ها را مسدود کند؛ زیرا این الگوریتم می‌تواند مواردی مانند جمع کردن لایک و کامنت که توسط ربات‌ها و اکانت‌های فیک انجام می‌شود، شناسایی کند؛ پس تا حد امکان از فالوور فیک استفاده نکنید و برای جذب فالور واقعی تلاش کنید.

۳)    طول کامنت‌‌ها برای اینستاگرام فرقی ندارد

کامنت‌ها فرقی ندارد شامل پاراگراف‌های طولانی یا فقط یک ایموجی باشند. از نظر الگوریتم اینستاگرام تمام کامنت‌ها با هرطولی که دارند، یکسان است و به عنوان تعامل محسوب می‌شود.

۴)    تفاوتی میان اکانت‌ها وجود ندارد.

اگر فکر می‌کنید اینستاگرام به اکانت‌های تجاری اهمیت بیشتری می‌دهد و می‌خواهید اکانت شخصیتان را به بیزینسی تبدیل کنید؛ باید بگوییم این باور اشتباه است! براساس گفته‌های خود اینستاگرام، الگوریتم جدید اینستاگرام تفاوتی بین اکانت‌ها قائل نمی‌شود و نوع اکانت به صورت خودکار در دیده شدن تأثیر ندارد؛ بلکه محتوای پست است که اهمیت دارد و دیده می‌شود. اگر کاربران به صورت دائم با شما در تعامل باشند، در صدر خواهید بود.

چگونه با الگوریتم اینستاگرام هماهنگ شویم؟

برای جذب فالوور بیشتر و بازاریابی در اینستاگرام لازم است خودتان را با الگوریتم‌ها و قوانین اینستاگرام هماهنگ کرده و از امکاناتی که در اختیارتان قرار می‌دهد به بهترین شکل استفاده کنید.

۱)    انتشار پست به صورت مداوم و مستمر

اگر می‌خواهید خودتان را با الگوریتم اینستاگرام هماهنگ کرده و مخاطبان زیادی جذب کنید، لازم است به صورت مستمر و طبق یک زمان‌بندی مشخص، پست منتشر کنید.

منظورمان از فعالیت مستمر این نیست که هر روز پست جدید منتشر کنید؛ بلکه باید متناسب با کسب‌وکار و مخاطبانتان، مطابق با یک جدول زمانی منظم محتوایتان را در صفحه منتشر کنید. الگوریتم اینستاگرام به نظم و ثبات اهمیت می‌دهد و برایش مهم است. پس با محتوای خوب‌ و نظم در انتشار محتوا، در مسیر پیشرفت گام بردارید.

۲)    بررسی تجزیه و تحلیل صفحه اینستاگرام

اینسایت اینستاگرام

اگر اکانت بیزینسی دارید، می‌توانید با استفاده از گزینه Instagram Insights رفتار کاربرانتان را بررسی کنید. با استفاده از این قابلیت اینستاگرام می‌توانید به این موضوع پی ببرید که احساس مخاطبانتان به محتوایی که منتشر می‌کنید چیست، در چه سن و سالی هستند و… زمانی که این آمار را بررسی کنید، به‌راحتی می‌توانید محتوایتان را متناسب با نیاز کاربران تولید و منتشر کنید.

۳)    استفاده دوباره از محتواهایی که بازخورد خوبی داشته‌‌اند.

نکته ظریفی که ممکن است خیلی از افراد به آن اهمیتی ندهند و ساده از کنارش بگذرند، استفاده مجدد از پست‌هایی است که مخاطبان تعامل خوبی با آن داشته‌اند. اگر چنین پستی دارید، می‌توانید دوباره آن را به صورت پست منتشر کنید یا آن را در قالب استوری به دیگران معرفی کنید. پس محتوایی که بازخورد خوبی داشته است در شکل‌های مختلف به مخاطبانتان نشان دهید.

۴)    از محتوایی که مخاطبانتان برای معرفی شما منتشر کرده‌اند، استقبال کنید.

یکی از گزینه‌هایی که باید به آن اهمیت دهید این است که از محتواهایی که مخاطبانتان در راستای پیشرفت شما و معرفیتان تولید و منتشر کرده‌اند، استقبال کنید؛ زیرا این کار نشان‌دهنده آن است که محتوای شما آن‌قدر مفید بوده که باعث شده است کاربران بدون این‌که از شما پولی بگیرند، برند شما را به دیگران معرفی کرده و باعث شناخته شدن شما شوند.

یادتان باشد الگوریتم اینستاگرام برای این موضوع ارزش قائل است؛ پس سعی کنید محتوایی تولید کنید که باعث جذب مخاطب و تعامل او با پیج شما شود.

۵)    سعی کنید با پیج‌هایی که در حوزه‌کاری شما فعالیت می‌کنند، همکاری کنید.

مطمئن باشید اگر با کسانی که در حوزه کاری شما فعالیت دارند، در ارتباط باشید و از آن‌ها بخواهید شما را به مخاطبانشان معرفی کنند، به رشد خودتان در اینستاگرام کمک زیادی کرده‌اید؛ زیرا این کار باعث می‌شود در میان کاربران زیادی دیده شوید و صلاحیت و اعتماد الگوریتم اینستاگرام را هم به دست بیاورید.

۶)    با مخاطبانتان روابط باکیفیت ایجاد کنید

در آپدیت جدید اینستاگرام دیگر تعداد لایک‌های یک پست را مشاهده نمی‌کنیم. از جمله دلایلی که باعث شده است اینستاگرام دست به همچین کاری بزند این است که کاربران بتوانند با شما ارتباط ارزشمند برقرار کنند.

معیارهایی که الگوریتم اینستاگرام برای تعیین اهمیت روابط درنظر می‌گیرد:

  • زمانی سوال بپرسید که جواب آن برای‍تان مهم است.
  • پیام‌های دایرکت را نادیده نگیرید و به آن‌ها توجه کنید.
  • سعی کنید در سریع‌ترین زمان ممکن به کامنت‌ها و نظرات مخاطبانتان پاسخ دهید.
  • از خرید لایک و فالوور فیک خودداری کنید.

۷)    از هشتگ‌ها به بهترین شکل استفاده کنید

یکی از بهترین امکاناتی که اینستاگرام در اختیار شما قرار می‌دهد، استفاده از هشتگ‌ها برای بیشتر دیده‌شدن است. شما می‌توانید با استفاده از هشتگ گذاری متناسب با محتواهایتان به راحتی بتوانید خودتان را به دیگران معرفی کنید و پست‌هایتان را در معرض دید افراد زیادی قرار دهید.

فکر نکنید با استفاده از هشتگ‌های بی‌ربط که فقط به منظور جذب مخاطب استفاده کردید، می‌توانید جایگاه بهتری نصیب خودتان کنید. در نظر داشته باشید اگر از هشتگ‌های غیرمرتبط استفاده کنید، الگوریتم اینستاگرام شما را جریمه خواهد کرد. خیلی از افراد از این قوانین بی‌اطلاع هستند و با استفاده از هشتگ‌های غیرمرتبط نه‌تنها اعتبارشان را نزد اینستاگرام از دست می‌دهند؛ بلکه باعث کاهش بازدید و جذب مخاطب نیز می‌شوند. اگر نمی‌خواهید این اتفاقات برایتان پیش بیاید و در مسیر درست گام بردارید، می‌توانید از مشاوره‌های تیم متخصص هنرمیکس کمک بگیرید.

چرا الگوریتم اینستاگرام برخی از استوری‌ها و پست‌ها را حذف می کند؟

شاید این اتفاق برایتان پیش آمده است که بعد از انتشار یک پست یا استوری، با هشدار اینستاگرام روبه‌رو شده‌اید و در نتیجه با صحنه حذف شدن محتوایتان روبه‌رو شوید؛ اما چه عواملی باعث می‌شود اینستاگرام چنین کاری کند؟ الگوریتم اینستاگرام به چه عواملی حساس است که چنین کاری می‌کند؟

  • اینستاگرام حساسیت زیادی به محتواهای برهنه دارد و به نوعی از خط قرمزهای آن است. اگر از این خط قرمز رد شوید و متوجه شود، محتوایی که منتشر کرده‌اید را حذف می‌کند و حتی ممکن است صفحه‌‌ی شما نیز در حالت تعلیق قرار بگیرد. اگر محتوایی که منتشر می‌کنید، دارای این خصوصیت است، لازم است آن را سانسور کنید.
  • اینستاگرام به کپی رایت، به‌خصوص در پیج‌های تجاری حساسیت زیادی دارد. اگر محتوایی که منتشر می‌کنید، حق کپی رایت در آن رعایت نشود، با صحنه حذف پست یا استوری به دلیل عدم رعایت حق کپی رایت روبه‌رو خواهید شد.
  • استفاده از ربات برای افزایش کامنت یا گذاشتن کامنت های اسپم زیر پست دیگران باعث می‌شود شاخک‌های الگوریتم اینستاگرام تکان خورده و به شما حساس‌تر شود. زمانی که متوجه شود شما از ربات استفاده می‌کنید به جای حذف پست و محتوای پیجتان، اکانت شما را حذف خواهد کرد.

توصیه دوستانه ما به شما

در مطالب بالا شما را با نحوه عملکرد الگوریتم اینستاگرام آشنا کرده و روش‌های هماهنگی با الگوریتم اینستاگرام را معرفی کردیم. مهم نیست یک شرکت تجاری یا اکانت بیزینسی در اینستاگرام دارید و فرقی ندارد در چه کشوری می‌خواهید کسب‌‌وکارتان را رونق دهید. در هرجایی که باشید و بخواهید به پیشرفت شغلی و موفقیت برسید، لازم است از قوانین محیط پیروی کرده و کسب‌وکارتان را در چارچوب قوانین و مقررات مشخصی گسترش دهید.

فکر نکنید اینستاگرام چون یک شبکه اجتماعی است، پس راحت‌تر می‌توانید به پیشرفت برسید. اینستاگرام با الگوریتم‌هایی که ارائه داده است و هرروز نیز به قابلیت‌های آن‌ها اضافه می‌کند، چهارچشمی مراقب فعالیت کاربرانش است تا دست از پا خطا نکنند.

اگر می‌خواهید کسب‌وکارتان را در اینستاگرام گسترش دهید و خیلی راحت‌تر از آن‌چه که تصورش را می‌کنید در میان رقبای بزرگ و سرسختتان جای بگیرید، توصیه می‌کنیم از کارشناسان و متخصصان ما در هنرمیکس کمک بگیرید.

همچنین شما می‌توانید هرگونه سوال یا نظری داشتید با ما در میان بگذارید.

Share this post on:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.