هنر میکس
چک لیست تولید محتوا اینستاگرام

چک لیست تولید محتوا اینستاگرام

چرا باید از اینستاگرام برای کسب‌و‌کار خود استفاده کرد ؟

قبل از آن که به بررسی چک لیست تولید محتوا بپردازیم به بررسی علل ضروری بودن استفاده از اینستاگرام می‌پردازیم، این روزها یکی از پرکاربردترین و اصلی‌ترین کارها برای یک کسب‌وکار در زمینه‌ی فضای مجازی و بهره‌مندی از اینترنت برای رونق کارهای خود، استفاده از تولید محتوا است.

چرا اینستاگرام؟
چرا اینستاگرام؟

همانطور که یک آشپز برای طبخ یک غذای فوق‌العاده که مشتری‌پسند باشد، نهایت تلاش خود را می‌کند تا از بهترین‌ها و باکیفیت‌ترین مواد مصرفی در غذای خود استفاده کند. شخصی هم که وارد یک کسب‌وکار می‌شود، هر اندازه کوچک باشد هم، باید بهترین محتوا را به دیگران ارائه بدهد تا افراد زیادی او را دنبال کنند.

اگر برای فعالیت‌های خود یک سایت یا پیج دارید و می‌خواهید در آن موفق باشید می‌توانید با یک محتوای مناسب به هدف اصلی برسید. تیم تولید محتوای هنرمیکس که در این زمینه تخصص و تجربه‌ی فراوانی دارد در کنار شماست تا بهترین باشید و خود را با اصولی‌ترین روش‌ها به دیگران اثبات کنید.

چرا به چک لیست تولید محتوا اینستاگرام نیازمندیم؟

اگر شما حافظه‌ی بسیار قوی داشته و هر چقدر به خود مطمئن باشید که هیچ‌گاه نکته‌ای را فراموش نخواهید کرد اما مطمئناً همیشه موردی وجود دارد که از قلم بیفتد و شما را از هدف نهایی به دور کند.

با وجود این موضوع شما باید به اهمیت داشتن یک چک لیست توجه کنید، زیرا اگر کارهای خود را با داشتن برنامه و یک لیست مناسب و با هدف پیش ببرید می‌توانید بسیار پیشرفت کنید و در کار خود حرفه‌ای شوید.

به همین منظور، ما در این مقاله به شما چک لیست تولید محتوا برای اینستاگرام را توضیح خواهیم داد و این نکته را یادآور خواهیم شد که داشتن یک تولید محتوای مناسب برای شما تخصص هنرمیکس است و اگر به دنبال موفقیت هستید، حتماً با ما در ارتباط باشید.

حال به بررسی چک لیست تولید محتوا اینستاگرام می‌پردازیم تا شما بهتر با آن آشنا شوید و این کار را به متخصصان هنرمیکس بسپارید.

چک لیست در زندگی روزمره تا فضای مجازی:

آیا تابه‌حال به چک لیستی برای تولید محتوای صفحات خود در فضای مجازی فکر کرده‌اید؟

آیا از کاربرد آن با خبر هستید؟

آیا تا به حال برای اینستاگرام خود چک لیست تهیه کردید؟

اگر پاسخ شما به این سوالات منفی است، باید به شما بگوییم که دیگر نگران نباشید زیرا تیم هنرمیکس با افتخار داشتن افراد متخصص در این زمینه می‌تواند به خوبی از عهده‌ی این کار برآید. پس با خیالی راحت تمامی کارهای خود را که مربوط به اینستاگرام است همچون تهیه‌ی چک لیست به ما بسپارید.

شاید بپرسید چک لیست تولید محتوا به چه معنا است و کاربرد آن برای اینستاگرام چیست؟ در ابتدای هر کاری، شما باید این سوال را از خود بپرسید که چرا برای موضوع خاصی به دنبال محتوا هستید؟ پاسخ به این سوال، شما را راحت‌تر به ادامه‌ی مسیر راهنمایی می‌کند.

در این راه شما باید درباره‌ی موضوعی که قصد تولید محتوای آن را دارید، تحقیق کنید. این تحقیق و جستجو یکی از عوامل بسیار مهم و با اهمیت بوده که به مهمترین مرحله تبدیل شده‌است.

در این مورد باید به فکر درست و غلط بودن موضوع باشید و از صحت داشتن آن باخبر شوید. زمانی که درباره‌ی موضوع خاصی مطمئن شدید و تصمیم گرفتید که کار خود را شروع کنید. باید به یک چک لیست تولید محتوا برای اینستاگرام دست پیدا کنید که ما در این مقاله شما را با آن آشنا می‌کنیم.

 

 

1. پیدا کردن ایده‌های تازه و ناب

زمانی که شما وارد این کار می‌شوید و می‌خواهید تولید محتوا کنید باید این مورد را اولین اقدام خود بدانید.

همانطور که می‌دانید تولید محتوای سایت به گونه‌ای است که شما باید محتوای مورد نظر را طوری بنویسید که از نظر سئو رتبه‌ی بالایی داشته باشد و زمانی که در گوگل جستجو می‌کنید با اولین جستجوها در دسترس قرار گیرد. به همین دلیل، باید از کلمات کلیدی بهره‌مند شد.

ایده های ناب و تازه

اما وقتی شما بخواهید در شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام تولید محتوا کنید باید ایده‌های بسیار ناب و تازه داشته باشید که علاوه بر جذب مخاطب بتواند باعث پیشرفت شما شود. شاید بپرسید که این ایده‌ها چگونه به دست می‌آیند؟

شما می‌توانید از طریق رقیبان خود ایده بگیرید به گونه‌ای که پست‌های آن‌ها را ببینید و آن‌ها را بررسی کنید تا متوجه شوید که مخاطبین در این زمینه دنبال چه هستند و با چه محتوایی بیشتر جذب می‌شوند.

شما با استفاده از بایو (بیو) می‌توانید مخاطبان زیادی را به سمت پیج خود جذب کنید زیرا در چند ثانیه اول، تنها عاملی که باعث می‌شود افراد شما را دنبال کنند تعریفی است که از پیج خود کرده‌اید و در قسمت بیو گذاشته‌اید.

2. تقویم محتوا، دومین عامل موفقیت در اینستاگرام

نظم یکی از رازهای رسیدن به موفقیت است. اگر در هر مرحله از زندگی و کار نظم رعایت شود و همه‌ی کارها بر اساس یک برنامه‌ریزی انجام شوند، مطمئناً موفقیت شما حتمی می‌شود. زمانی که از مرحله‌ی قبلی گذر کردید، زمان تقویم تولید محتوا فرا خواهدرسید.

تقویم محتوایی
تقویم محتوایی

 

همانطور که می‌دانید، تقویم برای چک کردن تاریخ و رویدادهایی است که در طول سال اتفاق افتاده و به ما یادآوری می‌کند که در کدام تاریخ چه مناسبتی در راه است. حالا در قدم دوم باید یک تقویم محتوایی بسازید یعنی شما با استفاده از این تقویم، تاریخ هر محتوایی که باید انتشار داده شود را می‌نویسید و موضوع آن را مشخص می‌کنید. علاوه بر این کار اگر در هرکدام از تاریخ‌ها، محتواهای شما نیاز به ذکر توضیح داشت، باید در این تقویم ذکر شود.

3. جذابيت پیج اینستاگرام شما با ساخت کاوری جذاب

تصور کنید که وارد یک مغازه‌ی لباس فروشی می‌شوید و می‌بینید که همه‌ی لباس‌ها به‌هم‌ریخته و خیلی نامرتب در مغازه هستند. حال فکر کنید وارد یک مغازه‌ی لباس فروشی با ساده‌ترین وسایل اما بسیار مرتب و جذاب می‌شوید که هر لباسی را با یک نگاه بتوانید انتخاب کنید. شما در کدام مغازه می‌روید و لباس می‌خرید؟

مطمئناً، گزینه‌ی دوم بسیار جذاب‌تر و بهتر است. همچنین اگر شما قصد خرید دارید از گزینه‌ی اول هیچ‌گاه خرید انجام نمی‌دهید.

اگر شما هم صفحه‌ی اینستاگرام دارید بدون شک وقتی در حال جستجوی صفحات مختلفی هستید به صفحاتی که یک شکل واحد و منسجم دارند برخورد کرده‌اید.

طراحی کاورهای جذاب
طراحی کاورهای جذاب

 

در واقع کاورها همان تصاویری هستند که با یک نظم خاص و شکل‌های منسجمی در پیج قرار گرفته‌اند و سیمای آن را بسیار دیدنی کردند. این کار با استفاده از ابزارهای مختلفی صورت می‌گیرد که نیاز به تخصص و تجربه در این زمینه است. پس اگر بخواهید برای صفحه‌ی شخصی خود کاورهای جذابی طراحی کنید با متخصصان ما در تیم هنرمیکس همراه شوید. زیرا بهترین را برای شما انجام می‌دهند و بدون شک باعث رشد و پیشرفت کسب‌وکار شما می‌شوند.

در نهایت باید گفت که کاور یکی از کارهایی است که به شدت روی دید مخاطب تأثیر دارد. پس اگر شما هم می‌خواهید که یک پیج با جذابیت بالا و موفق داشته باشید، باید از تصاویر و کاورهای جذاب و با کیفیت استفاده کنید.

4. عنوان، جذابیت پیج شما را بالا می‌برد

عنوان در فرهنگ لغت یعنی واژه‌ای است که برای بیان کردن و توضیح دادن ثانیه‌ای موقعیت شما بیان می‌شود. انتخاب نام، نقش بسیار مهمی در فروش و محبوبیت او دارد و در تمامی زمینه‌ها بسیار مهم است. نام، تنها چیزی است که اگر با فکر و اندیشه عمل شود، باعث افزایش طرفداران بسیار زیادی به سمت پیج شما می‌شود. منظور از عنوان، همان متنی است که روی پیج شما قرار دارد و عناوینی که روی کاورهای شما نوشته می‌شوند.

عنوان های خلاقانه
عنوان های خلاقانه

چه عنوان در صفحه و چه عنوان کاورهای شما باید طوری انتخاب شود که در لحظه‌های اولیه کاربر را جذب کند و دیگر دوست نداشته باشد که از آن صفحه خارج شود. همچنین، این عنوان هم باید طوری جذاب و ترغیب کننده باشد که بسیار مورد پسند قرار بگیرد.

در عین حال باید نوشتن عنوان بر روی کاور خیلی جالب باشد. برای این کار می‌توانید از فونت‌های خوانا به گونه‌ای استفاده کنید که با دیدن آن، فرد تا انتهای متن را بخواند.

5. پست‌های جذاب، روش مؤثری برای بهبود پیج اینستاگرام

پست و استوری های جذاب و خلاقانه
پست و استوری های جذاب و خلاقانه

اگر شما برای پیج اینستاگرام خود یک عنوان و کاورهای خوبی انتخاب کرده‌اید یک کار دیگر هم باید انجام دهید. این مورد بسیار با اهمیت است، چنان‌چه اگر اشتباه انجام شود و در آن دقت نشود، موجب ترک مخاطب از پیج خواهد شد و وی را از ماندن در پیج اینستاگرام شما گریزان می‌کند و نسبت به آن دلسرد می‌شود. بنابراین، شما باید به محتوای با کیفیت دقت کنید و تمام تلاش خود را بکنید تا بهترین را ارائه بدهید.

6. کپشن نویسی هدفمند

کپشن به متنی گفته می‌شود که در قسمت زیرین هر پست قرار می‌گیرد و همچون یک کار حرفه‌ای برای شما به حساب می‌آید که اگر به خوبی آن را بنویسید مطمئن باشید که به زودی به دنبال‌کنندگان شما افزوده می‌شود و طرفداران زیادی خواهید داشت. کپشن می‌تواند یک خط و یا متنی طولانی باشد. اما باید جوری نوشته شود که در ثانیه‌های اولیه مخاطب را درگیر کند.

کپشن نویسی هدفمند

این متن می‌تواند یک توضیح کلی در مورد پست شما یا شامل یک توضیح اضافه باشد. کپشن شما باید به گونه‌ای نوشته شود که مخاطب را درگیر کرده و او را به انجام یک کار ترغیب کند که اگر این‌گونه نباشد، هیچ فایده‌ای برای پیج شما نخواهد داشت. شما در متن یا کپشن زیر پست‌های خود باید کاربر را به لایک کردن، کامنت گذاشتن و اشتراک‌گذاری تشویق کنید و می‌‌توانید نسبت به محیط پیج خود از طنز و یا خیلی محترمانه از جملات برای این هدف استفاده کنید.

اگر شما در این زمینه تخصصی ندارید می‌توانید با استفاده از افراد متخصص در این راه که در تیم هنرمیکس حضور دارند به راحتی این کار را انجام می‌دهند و با استفاده از کپشن‌های خاص پیج خود را ارتقاء دهید.

7. هشتگ، یک راه بسیار ساده برای ارتقای پیج:

حال که به این مسیر راه پیدا کردید و تا اینجای کار را به خوبی گذراندید و یک پست آماده دارید. باید مراحل بعدی چک لیست تولید محتوا برای اینستاگرام را نیز به خوبی انجام دهید و باید بدانید که تیم هنرمیکس تمامی این مراحل را برای شما انجام می‌دهند و می‌توانید با خیالی امن به فکر رشد صفحه‌ی خود باشید.

بعد از ایجاد پست به مرحله‌ی هشتگ‌گذاری می‌رسیم که باید به دقت انجام شود و اگر به درستی انتخاب شوند، خیلی زود شناخته خواهید شد و بازدیدکنندگان بسیار زیادی به صفحه‌ی شما وارد می‌شوند.

استفاده از هشتگ های مناسب
استفاده از هشتگ های مناسب

 

شما باید قبل از گذاشتن پست در اینستاگرام از هشتگ استفاده کنید و قبل از اینکه پست را در اینستاگرام بگذارید، باید از تعدادی هشتگ مربوط بهره‌مند شوید که با صفحه‌ی شما ارتباط داشته‌باشد. با این هشتگ‌گذاری در مقابل مخاطبانی که به دنبال محتوای شما هستند ارتباط برقرار کنید تا دیگران هم شما را پیدا کنند. اما گذاشتن هشتگ و کاربرد آن هم باید خیلی اصولی استفاده شود و یک فرد هم باید بداند که از چه هشتگ‌هایی برای پیج و موضوع آن استفاده کند تا مخاطبان به سمت شما بیایند.

پس این کار اصولی را به دست هنرمیکس بسپارید و با دیگران به راحتی و خیلی اصولی ارتباط برقرار کنید.

این تیم برای شما از هشتگ‌های بسیار کاربردی استفاده خواهد کرد که باعث رقابت و دیده شدن پست‌های شما در اکسپلور می‌شود.

 

8. درگیر کردن مخاطب توسط پست و استوری

تعامل یکی از بهترین روش‌ها برای جذب مخاطب است و مهم‌ترین عاملی که باعث موفقیت در اینستاگرام می‌شود، همین کار است و اگر با مخاطبین خود تعامل برقرار کنید، بیشتر دیده می‌شوید و احتمال دیده شدن پست در اکسپلور اینستاگرام، بالا می‌رود.

زمانی که همه‌ی این اتفاق‌ها بیفتد شما در بین صفحات دیگر مطرح می‌شوید و باعث بیشتر شدن مخاطبین خواهد شد.

برای تعامل با افرادی که شما را دنبال می‌کنند باید از این کار به صورت مکرر استفاده کنید و برای نتیجه بخش بودن آن در قدم اول حتماً حضوری فعال داشته باشید یعنی وقتی که کسی به شما پیام داد و کامنت گذاشت، سریع جواب او را بدهید و برای او پاسخی با کمال احترام بگذارید.  همچنین، شما باید نهایت استفاده از استوری و نظر سنجی که باعث تعامل می‌شوند را ببرید. در گام دوم شما باید سعی کنید مخاطبین را به یک کار جنجالی ترغیب کنید و برای بیشتر شدن دنبال‌کنندگان خود از روش‌های زیادی با ایده‌های فراوان بهره‌مند شوید.

نکته‌ای که در پایان این چک لیست قابل ذکر است را خوب به خاطر داشته باشید، اگر پیج و صفحه‌ی شما موضوعی با رویکرد تجارت و بیزینس دارد، برنامه‌ی اینستاگرام به ازای هر پست برای شما اطلاعات دقیق آن را در اختیارتان می‌گذارد. به طور مثال به شما خواهد گفت که با گزینه‌ی insight  که در زیر هر پست قرار دارد می‌توانید متوجه شوید که چه تعداد افراد از طریق هشتگ پست شما را دیده‌اند و متوجه شوید که چه تعداد افراد آن را ذخیره کردند، این آمار می‌تواند در بهبود روند پیج بسیار به شما کمک کند. شاید بپرسید چگونه؟!

شما با استفاده از اطلاعات آماری هر پست و تحلیل آن توسط آمارهایی که به شما می‌دهد می‌توانید بازخورد هر کدام از پست‌هایی که بخواهید را ببینید و مقایسه کنید که کدام یک از آن‌ها بیشتر مورد توجه بوده و مخاطبان بیشتری را به خود جذب کرده، با این کار تمام محتوا را به همان سمت سوق بدهید تا دنبال‌کنندگان شما هر روز زیادتر شود و یا اگر متوجه شدید یک پست با هشتگ خاصی بیشتر بازدید خورده، باید از همان هشتگ استفاده کنید تا موفق شوید.

اگر به دنبال یک چک لیست تولید محتوا برای اینستاگرام هستید، همین الان با مشاوران ما در هنرمیکس ارتباط برقرار کنید و بدون شک بدانید که راه روشنی را در اختیار شما می‌گذارند.

با استفاده از چک لیست اینستاگرام شما می‌توانید تعداد دنبال‌کننده‌های خود را بیشتر کنید.

برداشت پایانی

در دنیای امروزی، بیشتر افرادی که در فضای مجازی حضور دارند، چه در فضای غیرواقعی و چه در واقعیت به دنبال یک محتوای بسیار خوب هستند تا بتوانند خود و کارهایشان را به افراد دیگر اثبات کنند.

عموماً وقتی وارد یک جمع می‌شویم، همین بحث را با دیگران شروع می‌کنیم که چه باید کنیم و از تمام تجربیات همدیگر استفاده می‌کنیم. این موضوع به این دلیل دارای اهمیت و ارزشمندی است که دیجیتال مارکتینگ بسیار پر اهمیت شده و دنیا حول محور همین موضوع در حال چرخش است.

این کار نقش بسیار پررنگی را در رسیدن شما به هدفی که دارید، ایفا می‌کند. به علاوه بسیار با ارزش است و برای تبدیل شدن شما به یک آدم حرفه‌ای بسیار تلاش می‌کند. اما به خاطر داشته باشید که محتوای شما با استفاده از یک چک لیست باید نکاتی را هم رعایت کند، تیم هنرمیکس برای رساندن شما به موفقیت در حوزه‌های مختلف همچون اینستاگرام بسیار تلاش می‌کند و شما را برای هدف خود می‌رساند.

در این زمینه باید به مواردی همچون راحت پیدا کردن محتوا توسط کاربران یعنی کاربر باید به آسانی بتواند محتوای خود را در جستجو پیدا کند و برای آن زمان زیادی را در صفحات جستجو نگذارند، هم دقت کنید.

همچنین متن و محتوای شما باید در عین سادگی که دارد از تصاویر و اصطلاحات بسیار کاربردی و خاص هم پیروی کند و بتواند مخاطب را در ثانیه‌های اولیه به سمت خود تشویق کند.

به علاوه باید محتوا برای دیگران قابل درک باشد و یک نیازی را از کاربر رفع کند اگر چنین نباشد شما نمی‌توانید به خوبی با آن‌ها ارتباط برقرار کنید.

در آخر باید بگوییم که محتوای تهیه شده توسط تیم هنرمیکس به حدی جذاب است که کاربر می‌تواند بعد از دیدن، آن را به اشتراک بگذارد و برای آن وقت خود را صرف کند زیرا این تیم از تجربیات موفق خود برای کارهای شما بهره‌مند می‌شوند.

نتیجه گیری

در نتیجه‌ی این مقاله باید به ذکر چند نکته بپردازیم و بگوییم که بسیار افرادی هستند که با توجه به این‌که پست گذاشتن در اینستاگرام کار بسیار آسانی است اما نمی‌توانند یک محتوای جذاب تهیه کنند.

باید این نکته را هم دقت کنید که کار افراد حرفه‌ای و کسانی که در این راه تجربه دارند بیشتر و بهتر می‌توانند شما را کمک کند. به همین منظور، ما تیم هنرمیکس را به شما معرفی خواهیم کرد.

اگر به فکر تولید محتوای جذاب هستید باید یک سوال را از خود بپرسید که باعث شوند تا بهتر و دقیق‌تر به طراحی پست‌های خود بپردازید.

شما باید از خود بپرسید که آیا محتوای جذابی دارید یا خیر؟ اگر پاسخ شما خیر بود باید بدانید که محتواهای شما مورد توجه قرار نمی‌گیرد. بنابراین باید محتوای جذابی را تهیه کنید و ارزشمند باشید.

دیگر وقت آن رسیده است که پست‌های جذابی بسازید و با استفاده از آن‌ها صفحات خود را به دیگران نشان دهید و بتوانید در این مسیر قدم بردارید.

در پایان این مقاله باید بگوییم که با اطلاعات ذکر شده می‌توانید یک چک لیست تولید محتوا برای اینستاگرام خود تهیه کنید و بر اساس آن به تدوین کارهای مربوط به تولید محتوای خودتان بپردازید. هر اندازه که فاکتورهای لیست تولید محتوای شما بر پایه‌ی درستی نهادینه شده باشند، از کیفیت بیشتری برخوردار خواهد بود و مهم نیست که از چه راهی تولید محتوا می کنید؛ زیرا تا وقتی که طبق چک لیستی که تیم هنر میکس برای شما تهیه می‌کند کار خود را پیش ببرید هیچ مشکلی پیش نمی‌آید.

تیم حرفه‌ای هنرمیکس باعث می‌شود که شما دچار هیچ مشکلی در راستای رسیدن به هدفتان نشوید و اگر هم دچار مشکل شدید متخصصان ما به صورت کاملاً رایگان به شما مشاوره می‌دهند. این کار به این دلیل است که اگر در مرحله‌ای مشکلی بوجود بیاید نمی‌توانید به قسمت بعدی بروید.

به همین منظور، شما باید کارهای خود را به یک گروه قوی بسپارید که بتوانند در این مسیر شما را به خوبی نشان دهد.

هنرمیکس در این زمینه بسیار قدرتمند است و می‌تواند شما را در رسیدن به هدفتان یاری کند.

ما در تیم خود منتظر شما هستیم تا بهترین را در اختیارتان بگذاریم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد