هنر میکس
گوگل ادز یا تبلیغات در گوگل چیست؟

گوگل ادز یا تبلیغات در گوگل چیست؟

یک از مهم ترین کانال های جذب ترافیک سایت استفاده از گوگل ادز یا همان تبلیغات در گوگل هست، امروز قصد داریم تا به سوالاتی نظیر ” گوگل ادز چیست؟ ” ، ” نحوه ثبت سفارش خدمات گوگل ادوردز ” و … بپردازیم.

 

معرفی و تحلیل Google Ads

Google Ads تنها دو سال پس از محبوب‌ترین وب‌سایت یعنی گوگل در جهان راه‌اندازی شده است. با توجه به گستردگی دسترسی گوگل، این احتمال وجود دارد که شما یک تبلیغ گوگل را دیده باشید.

Google Ads سرویسی است که به مشاغل اجازه می‌دهد تبلیغات را اجرا کنند و به مشتریان آماده برای خرید دسترسی پیدا کنند. قالب‌های تبلیغاتی مختلفی از طریق این پلتفرم در دسترس هستند؛ از جمله تبلیغات نمایشی، تبلیغات ویدیویی، تبلیغات جستجو و تبلیغات برنامه‌ای برای دسترسی به مخاطبان گسترده‌ است.

با Google Ads، تبلیغ‌کنندگان می‌توانند وب‌سایت‌های مورد علاقه را هدف قرار دهند. برای مخاطبان خاص، بازاریابی مجدد انجام دهند و تبلیغات را در برنامه‌های مختلف اجرا و تبلیغات ویدیویی را ایجاد کنند که قبل یا در طول ویدیوهای مرتبط دیگر پخش می‌شوند. تبلیغات در جستجوی Google ظاهر می‌شوند، در حالی که تبلیغات برنامه را می‌توان در هر نقطه از شبکه Google اجرا کرد.

به دلیل فرصت‌های بسیار زیاد، Google Ads می‌تواند نقش مهمی در بازاریابی و رشد یک نام تجاری یا تجارت آنلاین داشته باشد. این به ویژه در مورد تبلیغات جستجو صادق است. جایی که کلمات کلیدی را میتوان برای دستیابی مستقیم به مشتریان بالقوه هدف قرار داد.

 Google Ads نقش بیسیار مهمی در کسب و کار دارد:

Google Ads یک پلتفرم تبلیغاتی پولی است که تحت یک کانال بازاریابی قرار می‌گیرد.

Google Ads به شما امکان ایجاد تبلیغات به موقع از طریق موبایل و دسکتاپ را در بین مخاطبان هدف خود می‌دهد. توجه داشته باشید تبلیغات این پلتفرم می‌تواند در کانال‌های دیگر از جمله YouTube، Blogger و Google Display Network نیز پخش شود. با گذشت زمان، Google Ads به شما کمک می‌کند تا آن تبلیغات را تجزیه و تحلیل و بهبود ببخشید تا به افراد بیشتری دسترسی پیدا کنید و کسب و کار شما بتواند به تمام اهداف کمپین پولی شما برسد.

علاوه بر این ویژگی‌ها، ابزار Google Ads به شما این فرصت را می‌دهد که در سقف ماهانه خود باقی بمانید و حتی هزینه تبلیغات خود را در هر مقطع زمانی متوقف کنید.

چرا باید از Google Ads استفاده کنیم؟

گوگل پر استفاده ترین موتور جستجو است که روزانه بیش از 5 میلیارد جستجو دریافت می‌کند. ناگفته نماند که پلتفرم Google Ads نزدیک به دو دهه است که وجود دارد و در حوزه تبلیغات پولی برتری می‌بخشد. گوگل منبع مناسبی برای پاسخ به سوالاتی است که توسط افراد مختلف در سراسر جهان مطرح می‌شود.

چرا باید از گوگل ادز استفاده کنیم
چرا باید از گوگل ادز استفاده کنیم؟

 

گوگل با استفاده از تبلیغات پولی و نتایج ارگانیک و ناب به این سوالات پاسخ می‌دهد. به گفته گوگل، تبلیغ‌کنندگان به ازای هر 1 دلاری که در تبلیغات گوگل خرج می‌کنند، 8 دلار درآمد دارند؛ بنابراین چند دلیل وجود دارد که چرا می‌خواهید تبلیغات در گوگل را در نظر بگیرید.

نحوه کار Google Ads در تبلیغات

تبلیغات گوگل می‌تواند به تبلیغ کنندگان کمک کند تا از طریق جستجوی هدفمند، مشتریان علاقه مند و مرتبط را به وب سایت خود جذب کنند. این فرآیند برای تبلیغات بسیار ساده است. اگر کاربر یک کلمه مرتبط یا نزدیک به محصول و خدمات تبلیغ کننده را وارد کند، Google Ads آن تبلیغ را در نتایج جستجوی خود نشان می دهد.

نحوه کار گوگل ادز
نحوه کار گوگل ادز

 

ایده این گونه است که کاربرانی را که به احتمال زیاد یک محصول یا خدمات را خریداری می‌کنند، هدف قرار دهیم. تبلیغات همچنین با ارائه چندین گزینه قیمت گذاری به مدیریت و کنترل هزینه های تبلیغاتی کمک می‌کند. با Google Ads، تبلیغ‌کنندگان تنها در صورتی هزینه پرداخت می‌کنند که کاربر روی تبلیغ کلیک و از یک سایت بازدید کند که آن را به یک انتخاب اقتصادی عاقلانه تبدیل می‌کند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر این مقاله پیشنهاد میشود: مقایسه گوگل ادز و سئو

 

ویژگی‌های یک تبلیغ قوی در Google Ads

انتخاب کلمات کلیدی مناسب هنگام ایجاد تبلیغات ضروری است. آن‌ها کلماتی هستند که یک مشتری بالقوه به احتمال زیاد برای یافتن یک تجارت یا محصول جستجو می‌کند. انتخاب کلمات کلیدی مرتبط و دسته بندی آن‌ها کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که تبلیغات به مرتبط ترین مخاطبان ممکن می‌رسد.

همچنین این روش برای ایجاد یک تبلیغ با کیفیت بالا که به راحتی توجه را به خود جلب کند، اهمیت دارد. در این روش ابتدا باید به گونه ای با مخاطب صحبت کند که آن‌ها دلیلی برای بازدید از سایت یک تبلیغ کننده داشته باشند.

در مرحله بعد، زمان تعیین صفحه فرود برای یک آگهی است. این صفحه ای است که مشتری پس از کلیک بر روی تبلیغ مشاهده خواهد کرد. یک صفحه با کیفیت و ویژگی‌های مناسب است که به آنچه مشتری به دنبال آن است، می پردازد. اکنون زمان آن است که نحوه عملکرد تبلیغ را پیگیری کنید. Google Ads نشان می‌دهد که چند نفر یک تبلیغ را دیده و روی آن کلیک کردند، در حالی که Google Analytics نشان می‌دهد که کاربران چقدر زمان را پس از کلیک کردن بر روی یک تبلیغ در یک سایت صرف کردند.

با اسکریپت در Google Ads، تبلیغات جذاب و حرفه‌ای انجام دهید:

ابتدا باید بدانید که منظور از اسکریپت چندین افزونه است که به شما امکان می‌دهد آن‌ها را به تبلیغات خود در Google Ads اضافه کنید. اسکریپت‌ها تبلیغات را حرفه ای و برای مخاطبان جذاب تر می‌کنند. تبلیغ‌کنندگان می‌توانند برای انجام وظایف خاص خود اسکریپت‌های خاصی را بارگیری و به طور مداوم از آن‌‌ها استفاده کنند. برخی از اسکریپت‌ها می توانند بررسی کنند که آیا سایتی از کار افتاده است یا خیر.

در این صورت آن‌ها به طور خودکار یک کمپین را متوقف می‌کنند. دیگران می‌توانند بررسی کنند که آیا نمره کیفیت کمتر از مقدار مشخصی است یا خیر، در این صورت هزینه آن کمپین را کاهش می‌دهند.

کمپین‌های هوشمند در تبلیغات Google Ads

کمپین‌های هوشمند Google Ads ( قبلاً گوگل ادوردز اکسپرس نامیده می شد) برای سهولت در تبلیغات طراحی شدند. آن‌ها به کسب‌وکارهایی که تازه وارد تبلیغات آنلاین شدند، کمک می‌کنند تا اعتماد لازم را برای ایجاد تبلیغاتی که تأثیرگذار هستند را ایجاد کنند. راه اندازی کمپین‌های هوشمند ساده است. در کمپین هوشمند تنها کپی تبلیغات و یک دسته بندی صنعتی نیاز است و گوگل تقریباً بقیه کارها را انجام خواهد داد.

کمپین های تبلیغاتی گوگل ادز
کمپین های تبلیغاتی گوگل ادز

 

آگهی ایجاد می‌شود و تبلیغ‌کنندگان می‌توانند بر اساس دسته‌بندی‌های مرتبط، مخاطبان خود را هدف قرار دهند. سپس این تبلیغ در نتایج جستجوی گوگل و همچنین در سایت های مرتبط ظاهر می‌شود.

بهینه سازی کمپین‌های هوشمند

کمپین‌های هوشمند Google Ads به عنوان نسخه ساده‌ شده و بدون دردسر به تبلیغ‌کنندگان اجازه می‌دهند بودجه و دسته‌بندی را انتخاب کرده و به راحتی تبلیغ ایجاد کنند.

این برنامه بیشتر برای مشاغل محلی و کوچک طراحی شده است و نتایج مرتبط را بدون پیچیدگی‌های کمپین تبلیغاتی سنتی Google به ارمغان می‌آورد. به عنوان یک امتیاز اضافی، گوگل تمام بهینه ‌سازی‌ها را انجام می‌دهد تا اطمینان حاصل کند که تبلیغات به مخاطبان هدف خود می‌رسد.

ایجاد حساب کمپین هوشمند

تنها چیز لازم برای ایجاد حساب کمپین، یک جیمیل است. هنگامی که یک تبلیغ کننده ثبت نام کرد، یک هدف تبلیغاتی را تعیین کرده، تبلیغ را ایجاد و بودجه را مشخص می‌کند.

در مرحله بعد، تبلیغ‌کننده مکانی را تنظیم کرده و محصول یا خدمات را تعریف می‌کند و توضیحی در مورد محصول می‌نویسد و یک تصویر با کیفیت بالا را اضافه کرده و سپس صفحه فرود را به عنوان پیوند اضافه می‌کند. در نهایت، محدوده بودجه ای را برای تبلیغ تعیین می‌کند. زمانی که تبلیغ‌کننده و گوگل آن را تأیید کردند، پخش آن آغاز می‌شود.

دلیل استفاده کمپین‌های هوشمند

کمپین‌های هوشمند گوگل مفید هستند؛ زیرا نسخه ساده شده‌ای از پلتفرم کلی Google Ads هستند. در این کمپین تبلیغ‌کنندگان مجبور نیستند اطلاعات زیادی در مورد استفاده از Google Ads داشته باشند و گوگل بسیاری از تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی را در یک کمپین انجام می‌دهد. گوگل کمک می‌کند تا کسب ‌و کارهای محلی را هدف‌گیری کنید و مدیریت آن تقریباً زمان زیادی نمی‌‌برد و هیچ هزینه ‌ای برای راه‌اندازی ابزار وجود ندارد.

از آنجایی که گوگل برای جلوگیری از رقابت و سردرگمی، استفاده از یکی یا دیگری را توصیه می‌کند، تبلیغ‌کنندگان باید تکالیف خود را انجام دهند و نوع تبلیغی را انتخاب کنند که برای مخاطبان و نیازهای مربوطه آن‌ها بهتر است.

آیا تبلیغات در Google Ads نتیجه مثبتی دارد؟

Google Ads می‌تواند برای همه انواع کسب و کارهای بزرگ و کوچک کار کند. این یک شکل مقرون به صرفه از تبلیغات است که در صورت مدیریت صحیح می تواند مشتریان واجد شرایط را در بازار هدف قرار دهد. برای به نتیجه رسیدن هدف خود در این زمینه باید به نکات زیر توجه کنید.

  • درک نکات، استراتژی پیشنهاد قیمت، تحقیق کلمات کلیدی و ساختار حساب نکات کلیدی هستند که Google Ads برای شما کار کند.
  • هزینه آنچه را که برای هر کمپین نیاز است را در نظر بگیرید. سپس بودجه روزانه خود را بر اساس آن، تنظیم و هزینه‌ها را پیگیری کنید.
  • جستجوی کلمه کلیدی خود را انجام دهید و روی عبارت و کلمات کلیدی دقیق با قیمت‌های بالاتر تمرکز کنید. این به شما کمک زیادی در دریافت کلیک‌های مرتبط می‌کند.
  • هنگام ایجاد تبلیغات مطمئن شوید که آن‌ها به اندازه کافی مرتبط و فریبنده هستند تا بیننده کلیک کند.
  • سعی کنید بازاریابی مجدد را برای تقویت برند خود انجام دهید.

اگر هنوز نمی‌دانید که آیا Google Ads ارزش این پول و سرمایه گذاری را دارد، بهتر است از کارهای کوچک شروع کنید. بر اساس آن نتایج کار را می‌بینید و اگر کمپین‌های شما، فروش مقرون‌به‌صرفه و سودآوری ایجاد می‌کنند، آن را دو برابر کنید.

بهترین روش‌های رایج تبلیغات در Google Ads

اگر برای تبلیغ در گوگل تلاش کردید و ناموفق بودید، هرگز تسلیم نشوید. دلایل زیادی وجود دارد که چرا تبلیغات گوگل شما ممکن است، ضعیف عمل کند. در ادامه برخی از بهترین روش‌های رایج تبلیغات گوگل را برای شما شرح می دهیم:

  1. از عبارات کلیدی گسترده خودداری کنید

وقتی صحبت از کلمات کلیدی به میان می‌آید، واقعاً باید آن را در تبلیغات گوگل ادز خود ثابت کنید. به همین دلیل است که آزمایش و اصلاح باید بخشی از استراتژی شما در Google Ads باشند. اگر کلمات کلیدی شما بیش از حد گسترده باشند، گوگل تبلیغ شما را در مقابل مخاطبان اشتباه قرار می‌دهد که به معنای کلیک کمتر و هزینه تبلیغات بیشتر است.

به صورت مداوم کلمات کلیدی را مرور کنید؛ یعنی کدام کلمات کلیدی کلیک ایجاد می‌کنند و آن‌ها را به گونه ای تنظیم کنید که تبلیغات خود را با مخاطب هدف شما مطابقت دهد. احتمالاً بار اول ترکیب کلمات کلیدی را به درستی دریافت نخواهید کرد اما باید به افزودن، حذف و اصلاح کلمات کلیدی تا زمانی که به درک درستی از شیوه درست استفاده از آن پی برد، ادامه دهید.

  1. تبلیغات هدفمند ایجاد کنید

اگر تبلیغ شما با هدف جستجوگر مطابقت نداشته باشد، کلیک کافی برای توجیه هزینه تبلیغات خود دریافت نخواهید کرد. تیتر و نسخه تبلیغاتی شما باید با کلمات کلیدی مورد نظر شما مطابقت داشته باشند. این ترکیبی است که نتایج مورد نظر شما را به ارمغان می‌آورد و ممکن است فقط چند تغییر با آن فاصله داشته باشد. شما این امکان را دارید که در هر کمپین، چندین تبلیغات ایجاد کنید.

  1. امتیاز و کیفیت را بالا ببرید

امتیاز و کیفیت شما همان نحوه رتبه بندی تبلیغات شما توسط گوگل است. هرچه رتبه شما بالاتر، جایگاه شما بهتر است. اگر امتیاز کیفی شما پایین باشد، توجه کمتری به تبلیغ خود و در نتیجه شانس کمتری برای پیشرفت خواهید داشت. گوگل امتیاز و کیفیت کار و تبلیغات را به شما می‌گوید، اما بهبود آن به شما بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد