هنر میکس

سفارش ضبط کتاب صوتی

کتاب صوتی، متن کتابی است که توسط یک یا چند گوینده خوانده شده و به‌صورت فایل صوتی استفاده می‌شود. این کتاب‌های صوتی برای کسانی که اختلال بینایی دارند و یا سالمند هستند، مورد استفاده قرارمی‌گیرند.

با توسعه‌ی اینترنت، تکولوژی ارتباطی، فرمت‌های جدید فشرده‌ی صوتی، کتاب‌های صوتی محبوبیت فراوانی پیدا کردند. همگانی شدن این کتاب‌های صوتی باعث قابل دسترس‌ترشدن آن‌ها برای عموم افراد شده‌است.

17

مزایای سفارش ضبط کتاب صوتی خوب چیست؟

 

دلایل بسیار زیادی را میتوان برای انجام اینکار بیان کرد؛
که مهم ترین آنها را برایتان شرح داده ایم.

مناسب برای کودکان

کتاب صوتی برای زبان آموزی کودکان مورد استفاده قرار می‌گیرد. کودکان همزمان می‌توانند به کتاب نگاه کنند و قصه‌ی خود را بشنوند و دایره‌ی لغات و مهارت‌های ارتباطیشان را افزایش ‌دهند.

آموزش

اغلب کتاب‌های صوتی به عنوان ابزاری ارزشمند برای اهداف آموزشی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از کتاب صوتی، همزمان می‌توانید کارهای دیگری که نیاز به فکر و توجه چندانی ندارند، نیز انجام دهید.

کاهش استرس

گوش دادن به کتاب صوتی در طول مسیر باعث کاهش استرس می‌شود و زمان برای افراد سریعتر می‌گذرد. گوش دادن به کتاب صوتی، ذهن را درگیر خود کرده و مانع از فکر کردن به مشکلات ذهنی و روحی خود فرد می‌شود.

استفاده بهینه از زمان‌های غیر کارآمد

افرادی که در طول روز، زمان زیادی را صرف رفت‌وآمد با وسایل حمل و نقل عمومی همانند مترو و اتوبوس و… می کنند، توانایی استفاده از این کتاب سخنگو را دارند تا مدت زمان رفت‌وآمد را متوجه نشوند.

مراحل سفارش ضبط کتاب صوتی

 

شروع از 1,300,000 تومان

سفارش کتاب صوتی

متغیر نسبت به حجم کتاب و گوینده

باتوجه به آمار­های به دست آمده امروزه سطح مطالعه در کشورمان به طرز چشمگیری کاهش یافته است. طرفداران کتاب و کتابخوانی برای حل این مشکل همیشه کتاب‌های صوتی را پیشنهاد کردند. کتاب صوتی فایل صوتی است که در آن متن کتاب توسط یک یا چند گوینده خوانده شده‌است.

این نوآوری باعث شد کسانی ‌که علاقه زیادی به مطالعه دارند؛ ولی به دلیل مشغله زیاد وقت کتاب خواندن ندارند و یا به دلیل مشکلات مالی نمی­توانند کتاب‌ها را خریداری کنند، خیلی راحت به این فایل‌های صوتی دسترسی پیدا کرده و در هر مکان و شرایطی می­توانند از آن‌ها استفاده کنند.

دلایل زیادی برای استفاده از کتاب‌های صوتی وجود دارد. یکی از این دلایل، صدای گویندگان است. صدای راویان در هنگام خواندن کتاب تأثیر زیادی در ذهن شما دارد. راویان باید کتاب را با لحن واقعی که دارد روایت کنند تا شنوندگان بتوانند داستان را تصویر سازی کرده و از آن لذت ببرند. یکی از دلایل دیگری که افراد تمایل زیادی به استفاده از کتاب صوتی دارند، دسترسی راحت مردم به کتاب صوتی است.

افراد خیلی راحت می­توانند کتاب‌های صوتی مورد نظر خود را از طریق سایت‌های معتبر و یا اپلیکیشن‌هایی که وجود دارند، دانلود کرده و گوش بدهند.

جنبه مالی کتاب های صوتی هم یک مزیت دیگری محسوب می­شود که علاقه‌مندان به کتاب و کتاب خوانی نیاز نیست هزینه‌های زیادی را برای خرید یک کتاب صرف کنند. آن‌ها می­توانند با استفاده از نرم افزارها بصورت رایگان و گاهی با صرف هزینه خیلی کم به این کتاب‌ها دسترسی پیدا کنند.

گوش دادن به یک متن با صدای خوب، انسان را کمی از دغدغه‌های زندگی روزانه دور می‌کند. در میان همه دغدغه‌های روزمره میتوان ساعاتی را به کتاب صوتی مورد علاقه‌مان گوش داد تا تحمل مشکلات آسان‌تر شود.

یکی دیگر از موارد اهمیت کتاب صوتی را میتوان استفاده آن‌ها توسط نابینایان و معلولان دانست. این کتاب‌ها به حافظه انسان‌ها هم کمک زیادی می­کنند؛ به‌طوری‌که گوش دادن به این کتاب‌ها باعث افزایش بهروی ذهن تا 20% می­شود.

اگر جزء کسانی هستید که به کتابخوانی، قصه خوانی، نمایشنامه خوانی علاقه زیادی دارد، هنرمیکس به شما این نوید را می­دهد که بتوانید با کمک هم یک کتاب صوتی با صدای خودتان تولید کنید و در مورد فضاهایی که باید این فایل‌ها را منتشر کرده، مشاوره تخصصی از ما دریافت کنید.

 

متخصصان هنرمیکس با بررسی کتاب‌ها، صدا، لحن شما و همچنین فضاهای قابل انتشار فایل صوتی، شما را در این راه پرفراز و نشیب به سوی پیشرفت راهنمایی کنند.