هنر میکس
چگونه برای سایت مقاله بنویسیم؟

چگونه برای سایت مقاله بنویسیم؟

اصول مقاله نویسی برای سایت

نوشتن یک مقاله برای سایتتان، با یک متن ساده یا نامه اداری کاملاً متفاوت است. زمانی که می‌خواهید برای سایت مقاله‌ای بنویسید، باید با اصول و چارچوب‌هایی که برای نوشتن مقاله برای سایت تدوین شده است، آشنا شوید. شاید در ابتدای راه، کار برایتان بسیار دشوار و سخت باشد؛ اما واقعاً این‌طور نیست.

چارچوبی که برای مقاله وب‌سایت‌ها تعریف شده است، نشان می‌دهد که با یک متن تبلیغاتی سطح شهر یا یک مقاله که به صورت چاپی در دسترس است، کاملاً متفاوت و البته همراه با قوانین سخت‌گیرانه گوگل است. تمام این قواعد و قوانین وضع شده‌اند تا یک وب‌سایت در معرض دید عموم مردم قرار بگیرد و علاوه بر کاربرپسند بودن، گوگل نیز آن را بپسندد.

می‌دانید که محتوا در سایت به عنوان کلیدی برای افزایش ترافیک و بازدید آن عمل می‌کند. مقاله‌های سایت شما نیز جزئی از محتواهای تولید شده در سایتتان هستند که در جذب مخاطب تأثیر به‌سزایی دارند.

یک مقاله می‌تواند شامل انتقال یک تجربه، آموزش، معرفی و ارائه خدمات یا محصولات و یا یکی از روش‌های رفع نیاز مخاطبین و پاسخ به سوال‌های آن‌ها و… باشد؛ اما برای ارائه کردن مقاله‌های خوب که هم از نظر کاربرانتان و هم از نظر گوگل مورد تأیید باشند، چه اصولی باید رعایت شود؟

شما برای این‌که بتوانید میزان بازدید سایتتان را افزایش دهید و تأییدیه گوگل و کاربران را بگیرید، باید در محتواهای سایتتان اصول سئو محتوا را رعایت کنید تا سایت شما زیباتر و جذاب‌تر باشد.

امروزه ارزش هر سایت به مطالبی است که ارائه می‌دهد. در سال‌های پیشین، محتوای سایت‌ها پر از انیمیشن و یا عکس بود و توجه زیادی به محتوای متنی نمی‌شد؛ اما گوگل برای جلوگیری از تکنیک‌های سئو، الگوریتم‌های خود را تغییر داد و به وبلاگ نویسی (مقاله نویسی) اهمیت فراوانی داد که مطالب، ارگانیک و بر اساس اصول سئو نوشته شده باشند. با توجه به تغییرات متداول الگوریتم‌های موتورهای جستجو، سئو در مقاله نویسی اصول قابل تغییری دارد که باید به آن‌ها توجه کرد تا به سمت موفقیت پیش رفت.

تیم هنرمیکس سعی دارد در این مقاله شما را با چارچوب مقاله نویسی برای سایت آشنا کند، با ما همراه باشید.

 

12 اصل مهم در مقاله نویسی برای سایت

 

1. انتخاب موضوع مناسب

انتخاب موضوع یکی از مسائل مهمی است که پیش از هرکاری باید انجام دهید؛ چون که اگر مقاله شما دارای موضوع جذاب، کاربر پسند، مرتبط با نیاز کاربران و به روز نباشد، قطعاً مورد استقبال قرار نخواهد گرفت.
اگر به سرچ کنسول وب‌سایت خود مراجعه کنید می توانید کلماتی که بیشتر جستجو شده‌اند را پیدا کنید. همچنین می‌توانید به موضوعات مرتبط و پرتکراری که در ادامه مقاله پیشنهاد می‌شود، دقت کنید.

 

   2. شناخت مخاطبین

شناخت کاربر هدف، یکی از مهمترین اصول مقاله نویسی است.  دانستن این‌که برای چه کسی مقاله نوشته می‌شود، کار شما را تا حدودی راحت‌تر خواهد کرد. مخاطبین خود را از هر نظر بررسی کنید؛ چه گروهی از افراد هستند؟ چه ویژگی‌هایی دارند؟ بیشتر به دنبال چه مطالبی هستند؟ مشخصاتی از جمله سن، جنسیت و …

مخاطبین شما از نظر اطلاعات می‌توانند به دو دسته تقسیم شوند:

 • افرادی که هیچ اطلاعاتی در مورد موضوع مقاله شما ندارند.
 • افرادی که اطلاعات اولیه‌ای دارند و می‌خواهند دانش خود را در زمینه مقاله‌ای که نوشتید، افزایش دهند.

 

نوشتن عنوان جذاب برای مقاله ها

در هردو صورت شما باید بتوانید با مقاله‌ای که در وب‌سایتتان منتشر کرده‌اید، نیاز کاربران مختلفی که به صفحه شما مراجعه می‌کنند، برطرف کنید.

به صورت کلی با شناخت مخاطبتان و تولید محتوا بر اساس نیاز کاربران می‌توانید دیده شوید، اعتبار کسب کنید و با ارائه مطالب به‌روز و معتبر به یک منبع اطلاعاتی معتبر تبدیل شوید.

 

   3. نوشتن عنوان جذاب

عنوان در مقاله همان بخشی است که درصورت جذاب بودنش، کاربر روی آن کلیک خواهد کرد. عنوانی که برای مقاله‌ی خود مشخصی می‌کنید، باید جذاب و کاربر پسند باشد تا وقتی کاربر آن را میبیند حتماً بر روی آن کلیک کند و کاربر نیز باید مطمئن باشد که با مطالعه مقاله شما نیازش برطرف خواهد شد.

با نوشتن عنوان جذاب می‌توانید حس کنجکاوی را در مخاطب ایجاد کنید تا مخاطب با مشاهده عنوان مقاله وب‌سایت شما، برای ورود به سایتتان ترغیب شود و شما بتوانید یک مطلب مفید و جامع در اختیار او قرار دهید.

برای نوشتن عنوان مقاله باید به مسائل زیر توجه کنید:

 • می‌توانید برای انتخاب عنوان، موضوع انتخابی خود را در گوگل جستجو کرده و لینک سایت‌های موجود در صفحه اول را بررسی کنید و ببینید چه چیزی را رعایت کردند و عناوین انتخاب آن‌ها کدام هستند. بررسی و مقایسه کردن آن‌ها کمک می‌کند تا بهترین عنوان را انتخاب کنید.
 • از اعداد استفاده کنید؛ اعداد نیز می‌تواند در همان ابتدا به مخاطب یک خط کلی از مقاله بدهند. برای مثال (۵ راه رسیدن به موفقیت)
 • عنوان مقاله خود را سوالی بنویسید. از کلماتی مثل چگونه، چرا، کدام و … استفاده کنید. برای مثال میتوان گفت “چگونه برای سایت مقاله بنویسیم؟”
 • سعی کنید عنوان مقاله شما از داخل محتوای متن شما باشد. (کلمه کلیدی حتماً استفاده شود).
 • به کوتاه و بلند بودن عنوان دقت کنید که نه طولانی و نه کوتاه باشد.
 • در برخی از مقاله‌ها، استفاده از زیرمجموعه‌ها و یا همان زیر عنوان‌ها می‌تواند مناسب باشد. این کار باعث می‌شود مخاطبین قبل از خواندن مقاله بدانند قرار است با چه مطالبی روبرو شوند.

 

   4. متن مقاله

وقتی به مرحله‌ی نوشتن متن در مقاله می‌رسید؛ یعنی می‌خواهید کار تولید محتوا را برای وب‌سایتتان انجام دهید. باید این مسئله را در نظر داشته باشید که در تولید محتوای متنی، خیلی مهم است که طول متن مقاله شما چقدر باشد.
با توجه به اصول سئو، حداقل تعداد کلماتی که متن مقاله باید داشته باشد، ۳۰۰ کلمه است و مقاله‌ای مورد توجه سئو قرار می‌گیرد که بیش از ۹۰۰ کلمه داشته باشد ولی یک مقاله ایده آل معمولاً بیش از ۲۰۰۰ کلمه باید داشته باشد؛ اما به این معنی نیست که با بازی کردن با کلمات تعداد آن‌ها را افزایش دهید. متن باید چیزی را بگوید که مخاطب به دنبال آن است و از خواندن مقاله آزرده نشود.

مسئله‌ی دیگر این است که در هنگام نوشتن متن باید سعی کنید که محتوای شما اصل باشد و متن دروغین ننویسید و مقاله شما کپی نباشد. الگوریتم‌های گوگل حواسشان به این موضوع است. اگر از جای دیگر، مقاله خود را می‌نویسید، بهتر است که منبع آن را ذکر کنید.

برخی ابزارهای رایگان مانند duplichecker.com به شما کمک می‌کند محتوای متنی سایتتان را از نظر یونیک بودن بررسی کنید. با استفاده از این ابزارها تا حدودی خیالتان از این بابت راحت است.

   5. کلمات کلیدی

استفاده از کلمات کلیدی در محتوای مقاله، به اندازه‌ای که موجب ناراحت شدن الگوریتم‌های گوگل نشوند، برای سئو سایت شما کمک خواهند کرد. در زمان‌های پیشین، الگوریتم‌های گوگل برای مقالاتی که از کلمات کلیدی زیادی استفاده می‌کردند، بها می‌داد؛ ولی امروزه اگر بیش از ۱۰ کلمه کلیدی به مقاله شما تگ (برچسب) شود، سئو آن پایین خواهد آمد.

اگر به‌جای استفاده از کلمات کلیدی فراوان و نامرتبط، از کلمات کلیدی اندک ولی مهم و کاربردی نسبت به مقاله خود استفاده کنید، بیشتر مورد توجه گوگل قرار خواهید گرفت. کلمات کلیدی مرتبط با موضوع مقاله خود و کلمات پرتکرار را لیست کرده و ۵ مورد را به‌عنوان کلمات کلیدی در ابتدای جملات و در بین مطالب استفاده کنید.

در این میان، مقاله شما یک کلید واژه کانونی خواهد داشت. این کلید واژه، همان کلمه‌ای است که محتوای شما بیشترین تمرکز را روی آن دارد. کلید واژه کانونی را پر مخاطب انتخاب کرده و از استفاده بیش از حد آن در مقاله خودداری کنید؛ چرا که کاملاً کار نادرستی است.

البته باید این مورد را نیز در نظر داشته باشید که با پیشرفت الگوریتم‌های گوگل، بیشتر تمرکز گوگل بر روی محتوای مفهومی است. به همین دلیل، نوشتن مترادف کلمه کلیدی به جای تکرار زیاد خود کلمه کلیدی، تأثیر به‌سزایی خواهد داشت.

 

نگارش صحیح متن   6. نگارش صحیح

نگارش صحیح، یک اصل مهم در نوشتن متن است. اگر می‌خواهید مقاله شما توسط مخاطبانتان خوانده شود، نگارش صحیح و استفاده نکردن از کلمات پیچیده را رعایت کنید.

موارد زیر به شما در نگارش صحیح مقاله کمک می‌کنند:

 • پاسخ دادن به سوال مخاطب با ساده‌ترین کلمات و پرهیز از اضافه گویی.
 • استفاده از نقطه، ویرگول، علامت سوال، علامت تعجب و … به صورت صحیح.
 • پاراگراف‌بندی مناسب.
 • نداشتن غلط املایی.
 • داشتن یک فرمت‌بندی زیبا.

همچنین شما می‌توانید با استفاده از نشانه‌های بصری مثل هایلایت کردن قسمت مهم متن، بولدکردن مطالب مهم (Bold)، استفاده از لیست عددی، خط کشیدن زیر نوشته و… خوانایی و جذابیت متن را افزایش دهید.

 

   7. لینک سازی داخلی و خارجی

اگر مطلبی (در داخل سایت یا سایت‌های دگیر) به کاربر کمک می‌کند تا درک بهتری از موضوع داشته باشد، به آن محتوا لینک بدهید.

لینک‌سازی در متن، یکی از روش‌های بسیار کاربردی برای بالا بردن سئو است؛ اما نه لینک سازی به هر قیمتی!! الگوریتم‌های گوگل به لینک‌سازی شما توجه بسیاری دارند که آیا لینک‌های شما اسپم (هرز) هستند یا نه؟ آیا لینک‌های شما مرتبط هستند یا غیرمرتبط؟ و …

یکی از الگوریتم‌هایی که به این موضوع توجه دارد، الگوریتم پنگوئن است. شما در محتوای متنی خود لینک‌هایی را برای هدایت مخاطب به دیگر صفحات سایت تولید می‌کنید که کاربر شما اطلاعات بیشتری درباره ی کلید واژه‌ی لینک شده به دست بیاورد.

هیچ‌وقت از موضوع اصلی دور نشوید و لینک‌سازی را بر روی کلید واژه مرتبط انجام دهید و از زیاده‌روی خودداری کنید؛ چرا که اصلاً برای سئو سایت خوشایند نیست. توجه داشته باشید که هنگام لینک دادن، متن لینک واضح باشد.

لینک‌سازی صحیح علاوه بر مؤثر بودن در رتبه‌گیری بهتر، باعث زیاد شدن ارتباط بین صفحات سایت شما شده و باعث می‌شود مخاطب مدت زمان بیشتری در سایت شما بماند. فراموش نکنید که هرچه قدر زمان صرف شده‌ی مخاطب در سایت بیشتر باشد، سئو شما بالا خواهد رفت و هدف اصلی وب‌سایت همین است.

 

تصویر جذاب برای مقاله

   8. استفاده از تصاویر جذاب

خواندن چندین هزار کلمه پشت سر هم حتماً برای خواننده خسته‌کننده خواهد بود. تصاویر تأثیر زیادی در سئو دارند، اما ممکن است برایتان سوال باشد که از چه تصویرهایی در سایت استفاده شوند که سایت جایگاه بالایی را کسب کند؟

تصاویر باید مرتبط با مقاله مورد نظر باشند و ترجیحاً تصاویری که خودتان کار کرده‌اید را استفاده کنید نه اینکه کپی شده از وب‌سایت‌های دیگری باشند؛ زیرا همان‌طور که الگوریتم‌های گوگل به بررسی یونیک بودن متن می‌پردازند، تصاویر را نیز ارزیابی می‌کنند.

اگر روی تصاویر خود از alt text یا متن جایگزین استفاده کنید، در نتایج جستجوی تصویری گوگل نیز وب‌سایت شما نشان داده خواهد شد که این باعث افزایش ترافیک سایت شما می شود.

 

در مقاله‌ خود می‌توانید از آیکون و تصویر گرافیکی برای کامل کردن متنتان استفاده کنید. یادتان باشد اگر تصاویر را خودتان کار کرده‌اید، واترمارک برندتان را نیز بر روی تصاویر قرار دهید تا حق کپی رایت حفظ شود.

اگر روی تصاویر خود از alt text یا متن جایگزین استفاده کنید در نتایج جستجوی تصویری گوگل نیز وبسایت شما نشان داده خواهد شد که این باعث افزایش ترافیک سایت شما می شود.

   9. استفاده صحیح از تگ ها

سه نوع تگ اصلی برای نوشتن عنوان‌های مقاله وجود دارد که استفاده از آن‌ها الزامی است. این تگ‌ها H1، H2 و H3  نام دارند. تگ H1 معمولاً برای عنوان صفحه یا نام وب‌سایت استفاده می‌‌شود که در اکثر قالب‌های مورد استفاده در وب‌سایت‌ها به طور پیش‌فرض تعبیه شده‌است.

اما تگ H2 را باید خودتان به عنوان‌های اصلی بدهید. تگ H3 عناوینی را مشخص می‌کند که زیر شاخه H2 هستند و جزئی‌تر از تگ بالایی خود همان تگ H2 هستند. تگ‌های H تنها به شماره 3 ختم نمی‌شوند، بلکه تا تگ 6 و بیشتر نیز می‌توانید آن‌ها را ادامه دهید.

توجه داشته باشید که هرچه عدد H بیشتر باشد از اهمیت آن کاسته می‌شود. به عنوان مثال، تگ H3 ارزش کمتری از تگ H2 دارد. پس از تگ H1 برای تیتر اصلی استفاده کنید و بهتر است ۱ بار از آن استفاده کنید.

 

   10. برخی از اطلاعات جانبی را بنویسید

زمانی که مقاله خود را می‌نویسید، بهتر است نام نویسنده، زمان انتشار، دسته‌بندی موضوعی و … را نیز بنویسید.

 

   11. ویرایش

آخرین مرحله در نوشتن مقاله، ویرایش است. اکثر نوشته‌هایتان مطالبی هستند که با فکر کردن نوشته‌اید و ممکن است از نظر نگارشی و مفهوم اشکالاتی داشته باشند. پس برای ویرایش نوشته‌هایتان وقت کافی بگذارید. ممکن است مقاله نیاز به چندین بار ویرایش داشته باشد.

 

   12. سئو را بشناسید و در مقاله های خود اصول آن را رعایت کنید

برای بهتر به نمایش درآمدن صفحه شما در نتایج جستجوهای گوگل، اصول سئو را بشناسید و سئو سایت خود را بالا ببرید. تمام وب‌سایت‌هایی که در صدر گوگل قرار دارند، جایگاهشان بی‌دلیل نبوده و قوانین سئو را رعایت می‌کنند.

 

مقاله نویسی درست برای سایت

13. از مقدمه جذاب غافل نشوید

از زمانی که مخاطب وارد سایت شما شده است تا زمانی که به خواندن ادامه متن ادامه دهد، فقط چند ثانیه وقت دارید تا او را متقاعد کنید که در سایت شما بماند و متنتان را بخواند.

یکی از اصلی‌ترین مراحلی که مخاطب برای خواندن ادامه متنتان ترغیب می‌شود، نوشتن یک مقدمه خوب است. در مقدمه باید به صورت خلاصه، اطلاعاتی کلی در مورد موضوع به کاربر بدهید.

مخاطب باید بداند شما در این مقاله قرار است در مورد چه چیزی با او صحبت کنید، چرا باید مقاله شما را بخواند و چه نیازی را از او برطرف خواهد کرد. قطعاً رعایت تمام این موارد و نوشتن مقدمه جذاب، در جلب توجه کاربر و ماندگاری او در سایت تأثیر زیادی دارد.

درست است که مقدمه همیشه در ابتدای مقاله قرار می‌گیرد و با ورود کاربر به صفحه، اولین قسمت به  چشم می‌خورد؛ اما اگر می‌خواهید مقدمه جذابی بنویسید، بهتر است بعد از اتمام نوشتن این کار، آن را انجام بدهید؛ زیرا در پایان، تسلط بیشتری به موضوع دارید و می‌توانید راحت‌تر تصمیم بگیرید که چه چیزی باید بنویسید.

برای این‌که متن ابتدایی محتوای سایتتان متفاوت‌تر از رقبا باشد و از جذابیت قابل قبولی نیز بهره ببرد، می‌توانید آن را با یک داستان شروع کنید.

 

14. یک جمع بندی از محتوای سایتتان داشته باشید.

محتواهای موجود در سایت‌ها بی پایان نیستند و باید به‌گونه‌ای پایان یابند. زمانی که نوشتن محتوای متنی‌ خود را به پایان رساندید، لازم است یک جمع‌بندی کلی از مطالب بیان شده را بنویسید. با این کار مخاطبتان یک دید کلی از تمام آن‌چه که در متن بیان کردید، خواهد داشت.

15. زبان و لحن نوشتاری متن

برای این‌که شخص از خواندن محتوای متنی وب‌سایت شما حس خوبی داشته باشد و در همان لحظه اول از خواندن متن‌ منصرف نشود، بهتر است از جمله‌های واضح و روشن استفاده کنید. (ساده بنویسید)

 • از نوشتن متن به صورت محاوره‌ای یا کاملاً رسمی با کلمات سنگین که خواندن آن برای کاربر سخت است، خودداری کنید.
 • در نوشتن فعل‌های جملاتتان دقت کنید.
 • در طول نوشتن، از صفات برتر مانند بهترین، لذت‌بخش، عالی، هولناک، جالب، ترسناک، درجه یک و… استفاده کنید و با توجه به متن، از کلمه کلیدی و مترادف آن به تعداد مناسب و به‌جا استفاده کنید.

16.منحصر به فرد بودن مقالات

در زمان نوشتن مطالب باید دقت شود که هیچ گونه مطالب کپی در نوشته ها وجود نداشته باشد. وجود مطالب تکراری باعث کاهش ارزش متن و نوشته مورد نظر شده و با تنزل رتبه در موتورهای جستجو روبه‌رو خواهید شد. پس باید در سفارش مقاله دقت نمایید که تمامی مطالب به صورت تالیفی و متناسب با موضوع مورد نظر باشد.

17.استفاده از منابع خارجی در مقاله نویسی

برای جستجوی مطالب جدید و به روز می‌توانید به سایت­ های غیر­فارسی زبان و خارجی مراجعه کرده و مطالب مورد نظر را طبق تعریف و سلیقه خود بنویسید. به این نکته نیز توجه نمایید که مطالب خارجی زبان ممکن است در چندین محتوای مشابه فارسی مورد استفاده قرار گرفته باشد. توصیه می­شود مطالب ترجمه شده را به صورت تالیفی مورد استفاده قرار دهید.

سفارش مقاله برای سایت

کسانی که دنبال افزایش بازدید و بازدهی محصولات و برند خود هستند، می­توانند برای تولید محتوا و افزودن مقاله در سایت اقدام کنند. با شناسایی محتوا توسط گوگل، سایت به رتبه­های اول این موتور جست­و­جو می­رسد.

طریقه سفارش مقاله برای سایت

برای سفارش محتوا و مقاله باید به شرکت معتبر مراجعه کرده و طبق تعریف پروژه، قراردادی میان طرفین امضا شود. شرکت طرف قرارداد موظف است در زمان معین شده، تعداد مشخصی از مقالات را در سایت جهت بالا بردن رتبه سایت قرار داده و در زمان تحویل پروژه رتبه و ارزش سایت نسبت به قبل تعیین می­شود. اگر تمایل سفارش مقاله برای سایت دارید، می­توانید به سایت و آژانس تولید محتوای هنرمیکس مراجعه کرده و پروژه خود را تعریف نمایید.

تفاوت های سفارش محتوا و مقاله برای شرکت و یا شخص حقیقی

قبل از قرارداد با شخص فریلنسر یا شرکت، حتماً اطلاعات اولیه در مورد شرکت داشته باشید و موارد مهم را مورد بررسی و تحقیق قرار دهید. پس از حصول اطمینان می‌توانید نسبت به سفارش مقاله اقدام نمایید. در زمان سفارش مقاله برای شرکت، با یک گروه حرفه­ای همراه خواهید شد تا مقالات شما را با حساسیت بیشتر و کیفیت بالاتری تحویل شما دهند.

در صورت همکاری با شرکت معتبر، دیگر نیازی به بررسی جزئیات و نکات احتمالی نخواهید داشت. پس از توافق قیمت بین مشتری می‌­توانید اقدام به عقد قرارداد نمایید. لازم به ذکر است که آژانس تولید محتوای هنرمیکس یکی از شرکت­ های فعال در زمینه سایت و تولید محتوا است و برای اطلاع از قیمت دقیق و به روز تولید محتوا و مقاله برای سایت با شرکت هنرمیکس در ارتباط باشید. پس از مشاوره در مورد مطالب و نوع سایت، ‌می‌توانید اطلاعات کاملی در مورد قیمت محتوا به دست آورید.

هزینه مقاله نویسی 

اگر نگاهی به سایت ­های رقیب داشته باشیم، درخواهیم یافت یکی از راه­ های افزایش و جذب مخاطب در سایت، تولید محتوا است. مقاله نویسی و تولید محتوا­ نوعی سرمایه­ گذاری در سایت مورد نظر هستند که پس از مدتی، سایت می‌تواند به رتبه اول موتور­های جست و جو برسد.

عوامل موثر بر هزینه مقاله نویسی

هر چه محتوا دارای استانداردهای نگارشی و کیفیت مطلوبی باشد، هزینه آن نیز بیشتر از معمول خواهد بود. در تمامی مقالات بهتر است استاندارد لازم برای تولید محتوا و مقاله نویسی رعایت شود. در ادامه به برخی نکات می پردازیم:

 • توجه ویژه به کلیات سئو و نتیجه‌گیری محتوا
 • داشتن تصاویر باکیفیت و کم حجم با توجه به مقاله و موضوع مشخص
 • داشتن کلمات کلیدی بهینه سازی شده طبق استانداردهای سئو
 • استفاده از کلمات مفهومی، جملات کوتاه و سازنده
 • رعایت بسیاری از نکات و موارد نگارشی
 • داشتن سرفصل جذاب و جمع بندی کامل و رسا
 • استفاده از تیتر­های مناسب و رعایت کلمات زیر تیترها

مبنا محاسبه هزینه مقالات

امروزه تولید محتوا یکی از شغل ­های نسبتاً پردرآمد بوده و بسیاری از شرکت ­ها تحت عنوان تولید محتوا در بازار فعالیت می­‌کنند. نرخ قیمت محتوا بر اساس تعداد نویسنده، تعداد کلمات، نوع سایت و موضوع می­‌تواند متفاوت باشد. بسیاری از شرکت ها به صورت تعداد کلمه ­ای محتوا را قیمت گذاری می‌کنند و برخی از شرکت ­ها به صورت پروژه و یا تعداد مقاله تسویه حساب می‌­نمایند.

 

سخن آخر

این روزها ارزش محتوای متنی، با توجه به کیفیت آن سنجیده می‌شود و افرادی موفق هستند که بتوانند هم محتوای جذاب و کاربرپسند تولید و هم این محتوا را با رعایت قواعد و اصول سئو بهینه‌سازی کنند.

پس، در نوشتن مقالات سایت خود دقت کافی به خرج دهید که هر چقدر مقالات متعددی در سایت خود بارگذاری کنید، ترافیک سایت شما بالا خواهد رفت؛ اما دقت داشته باشید که به جای بالا بردن تعداد مقالات سایت خود، کیفیت آن‌ها را بالا ببرید.

 

2 thoughts on “چگونه برای سایت مقاله بنویسیم؟
 1. anita

  خیلی عالی و مفید

  تیر ۳۱, ۱۳۹۹ پاسخ
 2. بهزاد درخشان

  مقاله نویسی کار هرکسی نیست، من با مطالعه کمی که در وادی دارم میتونم بگم مقاله های سایتتون اصولش رو رعایت میکنید و این خیلی خوبه ! موفق باشین

  تیر ۳۱, ۱۳۹۹ پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد