تلفن گویا چیست؟

به همه‌ی سیستم‌هایی که به صورت خودکار تماس تلفنی را پاسخ می‌دهند و خدماتی را در اختیار تماس‌گیرندگان قرار می‌‌دهند، سیستم تلفن گویا گفته می‌شود. این خدمات شامل بخش راهنمای صوتی برای ارتباط با داخلی‌ها، صندوق صوتی، ارسال و دریافت فکس و … است.

در سیستم‌های تلفن گویا، گیرنده از طریق تماس صوتی انتخاب‌های خود را به تلفن گویا اعلام می‌کند.

سیستم‌های تلفن گویا، در مراکزی مانندشرکت‌ها، سیستم‌های پرداخت بانکی، اعلام اطلاعات هواشناسی، اعلام اطلاعات پرواز، صدای مشتری، نوبت دهی و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.

2

چرا برای کسب‌وکارمان نیاز به راه اندازی تلفن گویا داریم؟

دلایل بسیار زیادی را میتوان برای انجام اینکار بیان کرد؛
که مهم ترین آنها را برایتان شرح داده ایم.

افزایش سرعت و صرفه جویی در زمان

زمان نه تنها برای سازمان و فعالیت تجاری شما بلکه برای تماس گیرنده نیز اهمیت دارد، پاسخگویی یک انسان عادی در اولین زنگ ممکن نیست ولی تلفن گویا با اولین زنگ، پاسخگو خواهد بود.

خوش‌آمدگویی چند زبانه به ازای هر تماس گیرنده

این سیستم قادر به صحبت به تمامی زبان‌های زنده‌ی دنیا است. با انتخاب زبان از سوی تماس گیرنده برای برقرای ارتباط برای راحتیشان عامل مهمی برای شرکت شما به‌حساب خواهد آمد.

پاسخگویی 24 ساعته

این سیستم توانایی پاسخگویی به صورت 24 ساعته را دارد. سیستم  به طور خستگی ناپذیری مدیریت تماس‌های شما را به عهده می‌گیرد و  اطلاعات مورد نیاز تماس گیرنده‌ها را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

امکان خوش‌آمدگویی خاص به برخی از مشتریان ویژه‌ی شما

این سیستم قادر است مناسبت‌های مختلف را در تاریخ‌های مشخص شده تبریک بگوید. سیستم گویا حتی قادر است با گیرنده‌هایی که در ارتباط با شما هستند، تماس بگیرد و به آن‌ها تبریک بگوید.

مراحل سفارش

تعرفه خدمات و ثبت
سفارش تلفن گویا

متغیر نسبت به خواسته مشتری

از جمله فناوری‌هایی که امروزه مورد توجه کاربران واقع شده است، میتوان به راه اندازی تلفن گویا اشاره کرد. این دستگاه در موقعیت‌هایی به کار گرفته می‌شود که میزان تماس دریافتی بسیار بالا باشد. از این طریق دیگر شرکت به اپراتور نیاز پیدا نمی‌کند و ارتباط مشتری با بخش مد نظر او بی واسطه امکان پذیر خواهد بود.

انواع مراکز تماس از این سیستم جهت شناسایی و گروه بندی تماس‌ها استفاده می‌کنند. این سیستم اطلاعات کاربران را بررسی می‌کند و بر حسب نیازی که دارند، آن‌ها را در بخش مربوطه قرار می‌دهد تا به طور مستقیم با اپراتور آن قسمت ارتباط داشته باشند.

این سیستم، خدمات آنلاین نیز به مشتریان ارائه می‌دهد که از جمله موارد آن میتوان به پرداخت انواع  قبوض، آگاهی از وضعیت ترافیک، هواشناسی و تلفن بانک اشاره کرد. از IVR در زمینه‌هایی مانند فروش، بازاریابی و سوابق پزشکی بهره گرفته می‌شود. پزشکان از این سیستم جهت رونویسی نوت‌برداری‌های خود و همچنین سوابق بیماران استفاده می‌نمایند. بدین گونه می‌توانند یک نسخه از تمامی سوابق پزشکی بیماران را داشته باشند.

در بخش بازاریابی، هر سازمان با به‌کارگیری تلفن گویا می‌تواند جهت آگاهی از علاقه‌مندی مشتریان و نیز رضایت آن‌ها، نظرسنجی‌هایی نیز انجام دهد.

در بخش فروش، گیرنده با تماس، فرم درخواست خریداری یک محصول و یک سرویس را از طریق صفحه کلید تلفن همراه خود ثبت می‌کند. سیستم تلفن گویا، این فرم را به قسمت فروش شرکت منتقل می‌نماید. پس از آن، با تحلیل و بررسی اطلاعات و با توجه به درخواست مشتری جهت ادامه همکاری با او تماس گرفته می‌شود.

با استفاده از این سیستم، پروسه پاسخ دهی به کاربران باسرعت و باکیفیت بالاتری صورت می‌گیرد و کاربران با در پیش گرفتن دستورالعمل‌ها و گزینش صحیح از قسمت فهرست می‌توانند ابهام خود را برطرف کرده و به بخش مورد نظرشان دسترسی پیدا کنند. در نتیجه این روند، اتلاف زمان به پایین‌ترین حد خود می‌رسد و از حجم تماس‌های دریافتی کاسته می‌شود و رضایت مشتری به حد بالایی می‌رسد.

علاوه بر این، مشتریان می‌توانند به صورت نامحدود در هر ساعتی از شبانه‌روز با شرکت تماس برقرار کنند. روزهای تعطیل و ساعات غیر اداری نیز امکان ارتباط‌سازی برقرار است. قابلیت شخصی‌سازی تماس‌ها از مواردی است که باعث می‌شود سیستم تلفن گویا رابطه بهتری را با مشتریان خود داشته باشد.

به عنوان نمونه می‌توانید در صورت در دسترس بودن مشخصات کاربر، سیستم پاسخ‌دهی را برحسب اطلاعات او تنظیم نمایید. مزیت‌هایی که سیستم تلفن گویا دارد، باعث می‌شود تا روزبه‌روز کسب‌وکارهای بیشتری به استفاده از این سیستم مشتاق شوند.

 

جهت استفاده از سیستم تلفن گویا و داشتن یک منشی آنلاین، می‌بایست تجربه کافی را برای پیاده کردن و پیکربندی داشته باشید. واضح است که تلفن گویا نخستین راه ارتباطی انواع شرکت‌ها با کاربران است. به همین جهت پایداری و کیفیت بالای این سیستم برای رشد و رونق هر نوع کسب‌وکاری بسیار حائز اهمیت است.

برای کسب اطلاعات درمورد سایر سبک های محتوای صوتی کلیک کنید.

آژانس تولید محتوای هنرمیکس از آن دسته شرکت‌هایی است که شما می‌توانید با خیال آسوده پروژه راه اندازی تلفن گویا را به آن بسپارید. از جمله مواردی که این شرکت را از سایر شرکت‌های رقبا متمایز می‌سازد، هزینه پایین راه اندازی آن است. استفاده راحت و همچنین پشتیبانی بسیار قدرتمند و سریع از خصوصیات بارز آژانس تولید محتوای هنرمیکس محسوب می‌شود.