هنر میکس
تولید محتوای متنی

تولید محتوای متنی

امروز میخواهیم به بررسی یکی از مهم‌ترین انواع محتوا، یعنی محتوای متنی بپردازیم، پس در ادامه با ما باشید.

آیا به این فکر کردید که برای گسترش کسب‌وکارتان باید چه‌کاری را انجام دهید تا درآمد خوبی از کسب‌وکارتان به‌دست‌آورید؟

در پاسخ به سوال بالا، باید بگویم که شما با استفاده از محتوای متنی می‌توانید به هدفتان دست پیداکنید. اکثر افراد، تولید محتوای متنی را پایه‌ترین شکل تولید محتوا می‌دانند؛ زیرا در تولید محتواهای دیگر مانند صوتی و ویدیویی، ابتدا متن حرف‌ها و صحبت‌ها باید نوشته‌ شود و با این عمل، ذهن از کلمات مرتب ‌می‌شود و اجرای حرفه‌ای در تولید محتواها صورت می‌گیرد.

البته، تولید محتوای متنی را هرکسی نمی‌تواند انجام دهد. برای رسیدن به هدف خود باید از افراد حرفه‌ای در این زمینه کمک بخواهید. تیمی که می‌تواند شما را در این مسیر پرفرازونشیب همراهی کند، تیم هنر میکس است.

 

محتوای متنی چیست؟

یکی از روش‌های جذب مخاطب، تولید محتوای متنی است. باید متن‌های سایت خود را به‌گونه‌ای تولید کنید که کاربران با خواندن آن‌ها بتوانند به آن‌چه نیاز دارند، برسند و از کلمات نامفهوم و بی‌ربط استفاده نکنید. تولید محتوای متنی یکی از راه‌های تبلیغات است که در دنیای امروزه از آن بسیار استفاده می‌شود. بیشتر دارندگان کسب‌وکارهای مجازی به دنبال تولید محتوای باکیفیت هستند.

در نتیجه، رقابت در این زمینه بسیار بالا است؛ پس باید از افراد ماهر کمک گرفت. همچنین، پیدا کردن این گروه‌ها آسان نیست و نمی‌توان به هر تیمی اعتماد کرد. ما به شما گروه هنرمیکس را پیشنهاد می‌کنیم که بهترین افراد در زمینه تولید محتوای متنی را دارد. شما می‌توانید نمونه‌کارهای هنرمیکس را در سایت مشاهده کنید و از انتخاب خود رضایت بالایی داشته باشید.

زمانی که سایت یا فضای کاری خودتان را راه‌اندازی کرده‌اید و وب‌سایتتان هیچ محتوایی نداشته‌باشد، به‌طورحتم بازدیدکننده‌ای نیز نخواهید داشت. در نتیجه باید به فکر ایجاد محتوایی جذاب و باکیفیت باشید تا مخاطبان زیادی را به سمت وب‌سایت خود جذب کنید.

در زمینه تولید محتوای متنی باید دقت کنید هیچ‌گونه کپی‌برداری صورت نگیرد؛ زیرا کاربران هوشیار هستند و متوجه این کپی‌برداری می‌شوند و این امر باعث از بین رفتن اعتماد آن‌ها نسبت به کسب‌وکار شما می‌شود. برای افزایش رشد کسب‌وکارتان بهتر است از تولید محتوای متنی استفاده کنید.

 

انواع محتوای متنی:

محتوای متنی بر اساس نیاز کاربران انواع مختلفی دارد که شامل موارد زیر است:

 

انواع تولید محتوای متنی
انواع تولید محتوای متنی

 

1.متن های تبلیغاتی :

زمانی که بخواهیم درباره ی محصولی بنویسیم و از آن تبلیغ کنیم، باید در متن خود به دقت از ویژگی های آن محصول استفاده کنیم و تمام جزئیات مهم را بنویسیم. زیرا در این مورد، مشتری حضوری کالا را نمی‌بیند و هیچ شناختی نسبت به آن ندارد بلکه این کلمات هستند که او را به خرید محصولات ترغیب می‌کند.

برای نوشتن درباره ی محصول، باید دقت کنید که متن درباره محصولاتی است که دارای ویژگی های منحصر به فرد هستند، پس در مورد تمام اطلاعاتی که باید به خریدار بدهید خوب توجه کنید، زیرا هر چه دقیق تر به آن بپردازید شانس بیشتری برای فروش محصولات خود دارید.

در این گزینه به نیاز های کاربران دقت کنید و مطابق عکس و فیلم هایی که در تبلیغ محصول استفاده شده بنویسید.

2.محتوای متنی در شبکه های اجتماعی

در شبکه های اجتماعی تولید محتوا به صورت کاملاً متفاوتی با سایر موارد نوشته می‌شود زیرا قالب آن متفاوت و سخت تر است.

سختی این کار به این دلیل است که در این فضا رقیبان بسیار زیاد هستند و با ایده های جدید کارهای متفاوتی انجام می دهند چون سلایق مختلفی وجود دارد.

این نکته را فراموش نکنید که در این روش باید موضوع را طوری انتخاب کنید که با نظر افراد در فضای مجازی هماهنگی داشته باشد و با سلیقه های مختلف سازگار شود تا از طریق محتوای خود، نیازی را برطرف کنید.

 

محتوای متنی در اینستاگرام

تولید محتوای متنی برای اینستاگرام
تولید محتوای متنی برای اینستاگرام

 

این برنامه یکی از پرکاربرد ترین ها در زمینه های مختلف است و کارآیی بسیار بالایی دارد.

کاربران آن این روزها برای تولید محتوا فعالیت های جدیدی دارند به طوری که مورد توجه همه قرار گرفته است. چرا؟

چون که با استفاده ی درست از متن، کمتر از چند ثانیه میتوان محصولی را فروخت به شرطی که تمام شرایط آن را رعایت کنید.

یکی از آن شرایط، جذابیت و به روز بودن است که متن شما باید این دو مورد را به خوبی رعایت کند.

 

محتوای متنی در تلگرام

تلگرام هیچ فرقی با اینستاگرام ندارد فقط در مختصر بودن کلمات و متن ها با یکدیگر فرق دارند.

 

3.محتوای متنی تخصصی

این نوع تولید محتوا همانطور که از اسمش مشخص است، تخصصی بوده ومتن مورد نظر در رشته ی خاصی نوشته می شود که فرد باید تخصصی در زمینه ی آن داشته باشد وگرنه نمی تواند متن خوبی را ارائه دهد.

مخاطبین این نوع نوشته ها هم خاص هستند و به دنبال همین متن ها برای رسیدن به خواسته های خود هستند که اگر شما در متن به صورت حرفه ای به آن موضوع نپردازید، مخاطب متوجه خواهد شد و از خواندن ادامه ی آن صرف نظر می کند.

4.محتوای متنی عمومی

این نوع محتوای متنی بسیار ساده است و مخاطبین آن مردم عام هستند. پس این اشخاص به دنبال مسائل پیچیده و سخت نیستند. شما در این نوع تولید محتوا باید ساده بنویسید و در متن خود اصولی را رعایت کنید که برای همه قابل فهم باشد.

5.مقالات وبلاگ و سایت

سایت ها اطلاعات جامعی در مورد سازمان ها، افراد و… به شما می‌دهند. اما وبلاگ ها متعلق به افرادی هستند که در مورد موضوع خاصی در آن متن های گوناگون می نویسند و در اختیار کاربران قرار می دهند.

6.ریپورتاژ

یکی از روش های تولید محتوا رپورتاژ است که یک خبر تبلیغی را تهیه می کند و به اخباری گفته می شود که در آن یک محصول معرفی می شود. مزایا و معایب آن بررسی و کارایی آن را توضیح می دهند.

ریپورتاژ آگهی
ریپورتاژ آگهی

 

البته رپورتاژ نه تنها جنبه ی تبلیغاتی دارد، بلکه در بهبود سئو هم از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

7.خبرنامه

در وب سایت ها تولید محتوای خبر نامه یکی از مطمئن ترین تکنیک ها برای ارائه ی خبرهای به روز در جامعه است که گاهی هم توسط آن ها کارهای تبلیغاتی را انجام می دهند. خبر نامه چند وقتی است به عنوان یک ابزار برای کارهای بازاریابی دیجیتال شناخته شده است.

با استفاده از خبرنامه در تولید محتوای متن برند خود را استوار کنید و در بین مخاطبین خود به اعتبار بالایی برسید و همیشه در ذهن افراد جاودان بمانید.

8.پیامک

پیامک که به یکی از خسته کننده ترین انواع تولید محتوا تبدیل شده است، این روزها برای جذب مخاطبین خود تبلیغات فراوانی را برای مشتریان خود ارسال می کند اما نباید از تأثیر آن غافل شد.

با رشد سریع فناوری و آمدن پیام رسان واتساپ، تلگرام و… کمتر کسانی هستند که صندوق پیام های تبلیغاتی خود را باز کنند. اما گویی این نوع تولید محتوا هیچ وقت از بین نمی رود و هنوز هم هستند کسانی که از آن استفاده کنند. پس اگر در تولید محتوا از پیامک بهره گرفتید باید به مواردی همچون مختصر و مفید نوشتن مطلب و جذابیت آن خوب فکر کنید.

9.ترجمه

ترجمه، به متنی گفته می شود که با استفاده از منبع خارجی به زبان خود تغییر کرده ومترجم با دقت این کار را انجام می دهد. متن نوشته شده باید با توجه به موضوع اصلی ترجمه شود تا مخاطب را گمراه نکند.

دلیل اهمیت تولید محتوای متنی چیست؟

اهمیت تولید محتوای متنی
اهمیت تولید محتوای متنی

 

مهم ترین کاربرد تولید محتوای متنی این است که به سرعت مخاطب را تحت تأثیر خود قرار می دهد.

یعنی اگر شما به درستی از آن بهره بگیرید می توانید از رشد و موفقیت خود در کسب و کارتان اطمینان داشته باشید.

در روزگاران گذشته تمامی ارتباطات حضوری انجام می شد و فروشنده ی محصولی، خریدار را از نزدیک می دید و با او گفتگو می‌کرد. اما امروزه با تغییراتی که در دنیای دیجیتال رخ داده است روابط هم دچار این دگرگونی شده اند و شبکه های مجازی و اینترنت راه های متفاوتی را پیش پای انسان قرار دادند. به همین دلیل، این ابزار یکی از بهترین ها در بین موارد دیگر است.

 

سفارش محتوای متنی

امروزه در دنیای کسب و کار و دیجیتال مارکتینگ که همه ی کارها به صورت آنلاین انجام می شود، تولید محتوای متن هم از این قضیه پیروی می کند و سایت ها امکانات متعددی را برای تولید محتوای متنی به صورت آنلاین برای همگان ایجاد کرده اند که شما با سفارش از آن ها می توانید موضوع مورد نظر خود را سفارش بدهید تا برای شما تولید محتوای متنی کنند و در زمانی مشخص به شما تحویل دهند.

بیشتر سایت‌ها و شرکت‌های تولید محتوا معمولاً قسمتی به عنوان فروشگاه در سایت خود دارند که کاربران می‌تواند با مراجعه به آن قسمت اطلاعات سفارش خود را وارد کنند و در موعدی که تعیین می‌کنند، سفارش خود را تحویل بگیرند.

 

سفارش محتوای متنی
سفارش محتوای متنی

 

هر سایت برای این کار استراتژی های منحصر به فرد خود را دارد.

برای سفارش دادن این نوع تولید محتوا، اطلاعاتی را از کاربر دریافت می کنند، از جمله مشخص شدن موعد تحویل کار، تعیین نوع کار که به صورت رپورتاژ باشد یا مقاله سئو شده و…، تعداد کلمه هایی که باید استفاده شود، اگر می‌خواهید متن خود را بر اساس اصول سئو نگارش کنید باید کلمات کلیدی آن موضوع را پیدا کنید و طبق آن بنویسید.

 

مزایا تولید محتوای متنی :

 

 • انتقال اطلاعات محصول

در جامعه امروزی، تولید محتوا به عنوان یک روش عالی برای جذب مخاطب است. کسب‌وکارها با استفاده از تولید محتوای متنی می‌توانند اطلاعات محصولات و خدمات خود را به مخاطبان انتقال دهند. یکی از ویژگی‌های محتوای متنی این است که مخاطب در هر مکانی می‌تواند محتوای متنی را مشاهده کرده و از آن اطلاعات زیادی کسب کند. به همین دلیل، در میان کاربران از جذابیت بالایی برخوردار است.

 • اعتماد سازی

شما می‌توانید با استفاده از متن‌های جذاب و زیبا، حس خود را به مخاطبین انتقال دهید. طرز بیان یک موضوع بسیار مهم است؛ زیرا مخاطب می‌تواند با خواندن یک مطلب، احساسی که نویسنده دارد را درک کند. در نتیجه با متن دوستانه و صمیمانه اعتماد افراد زیادی را می‌توانید به سمت خود جذب کنید.

 • ایجاد محبوبیت کسب‌وکار در بین مردم

یکی از مهم‌ترین مزایای تولید محتوای متنی، ایجاد محبوبیت در بین مردم است. متن‌ها می‌توانند به مخاطبان، احساس رضایت و هدفمندی را القا کنند و حتی توانایی جذب مخاطبان هدف خود را دارند.

 • بازاریابی مؤثر در کسب‌وکار

برای بازاریابی تکنیک‌های مختلفی وجود دارند که افراد می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. یکی از روش‌های مؤثر در بازاریابی، استفاده از متون جذاب و حرفه‌ای است. اگر از تولید محتوا متنی برای بازاریابی استفاده می‌کنید باید صبور باشید و آن را به عنوان یک استراتژی بلندمدت حساب کنید. تولید محتوا، بازاریابی اینترنتی را برای هر کسب‌وکاری آسان کرده‌است

معایب تولید محتوای متنی :

مطمئناً هر محتوایی که مزایایی داشته باشد، معایبی نیز دارد. آیا دلتان می‌خواهد که معایب تولید محتوا را هم به شما بگوییم؟

معایب تولید محتوای متنی
معایب تولید محتوای متنی

در ادامه به شما معایب تولید محتوای متنی را می‌گوییم که عبارتند از:

  • معمولاً خوانندگان زمان زیادی برای خواندن محتوای متنی احتیاج دارند.
  • محتوای متنی باید به‌روزرسانی شود.
  • در کنار تولید محتوای متنی برای جذابیت بیشتر کسب‌وکار، باید از رسانه‌های دیگری نیز استفاده کرد که هزینه‌بر است.
  • در صورت استفاده از اطلاعات اشتباه در وب‌سایتتان، برندتان آسیب می‌بیند.
  • تمام اطلاعات محصولات خود را نمی‌توانید در یک متن بگنجانید و در برخی موارد نیاز به رسانه‌ها دارید.

اصلاً کاربرد محتوای متنی کجاست؟ و چرا باید از تولید محتوای متنی استفاده کنیم؟

یکی از کاربردهای محتوای متنی، جذب مخاطبان و افزایش فروش است. در این روش، شما اطلاعاتی از محصول خود در اختیار مخاطبان قرار می‌دهید و آن‌ها می‌توانند محصولات شما را با دیگر رقیب‌هایتان مقایسه کنند. با این کار دیگر نیاز ندارید برای هر مشتری وقت جداگانه صرف کنید تا محصولات خود را توضیح دهید.

برای این‌که محتوای باکیفیت و جذابی در مورد محصولات خود داشته باشید می‌توانید از تیم هنرمیکس کمک بگیرید؛ زیرا بدون مشورت و استفاده از تیم حرفه‌ای در این زمینه موفق نخواهید شد.

دلایل زیادی برای استفاده از محتوای متنی در هر کسب‌وکاری وجود دارد که این دلایل شامل موارد زیر است:

 • اگر سایت شما از نظر محتوایی باکیفیت باشد باعث لینک‌دهی دیگر سایت‌ها به سایت شما می‌شود.
 • بهترین روش برای بازاریابی دیجیتال است.
 • با استفاده از تولید محتوای متنی می‌توانید به مخاطبان خود آموزش دهید و آن‌ها را از اطلاعات زیادی آگاه کنید.
 • وجود محتوای متنی باکیفیت و حرفه‌ای باعث افزایش بازدید می‌شود که این کار پیوند سایتتان را تقویت می‌کند.
 • ترافیک سایت با استفاده از تولید محتوای متنی باکیفیت افزایش پیدا می‌کند.

 

3 thoughts on “تولید محتوای متنی
 1. Azadehjamshidpoor

  ممنونم‌بسیار آموزنده بود🌺

  تیر ۲۸, ۱۴۰۰ پاسخ
 2. افضل

  Aaaaaaliiiii booooood merciiiiii

  خرداد ۳۱, ۱۴۰۰ پاسخ
 3. anita

  عالی 😍

  تیر ۳۱, ۱۳۹۹ پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد