دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ نوعی بازاریابی با فناوری های جدید و به روز است که توانسته جایگزین تمام روش های قدیمی بازاریابی باشد.

دیجیتال مارکتینگ اشکال مختلفی دارد، برای مثال، تبلیغات ویدیویی آنلاین که با روش سنتی گذشته بسیار متفاوت است.

یا صاحبان مشاغل که در گذشته­ای نه چندان دور، با نصب بیلبورد بازاریابی می­کردند. اما اکنون با به کارگیری این روش، صرف هزینه برای چنین تبلیغاتی، اشتباه و بی نتیجه شده­اند.

امروزه بسیاری از افرادی که گوشی هوشمند دارند، به طور مداوم از اینترنت استفاده می­کنند.

آنلاین بودن آن ها در تمام ساعات، همان نکته ای است که باعث می­شود بازاریابی دیجیتالی، از جایگاه ویژه ای برخوردار باشد.

در ادامه­ی تعریف مفهوم این واژه باید به این نکته اشاره کنم که روش استفاده­ی درست از ابزار های آن نیز نقش مهمی در موفقیت یک کسب و کار دارد.

شما باید در این کار، بهترین خودتان را به نمایش بگذارید و به فکر کار خوب یا معمولی نباشید.

دیجیتال مارکتینگ که به آن بازاریابی آنلاین هم گفته می­شود، برای رسیدن به اهداف سازمانی شما مخصوصا در این عصر که ارتباطات و تکنولوژی حرف اول را می­زنند، بسیار حائز اهمیت است.

اگر در این مسیر رشد نکرده­اید و از کاربرد آن به خوبی آگاه نشده­اید، ممکن است، در رسیدن به اهداف خود در کسب و کارتان، با مشکل بزرگی رو به رو شوید.

با دسترسی به اینترنت و رشد روز افزون ارتباطات، اگر به دنبال هدف مهمی در کسب و کار خود هستید، حتما باید از بازاریابی دیجیتال استفاده کنید. طبق تحقیقات انجام شده، این موضوع می­تواند برای شما مزیت بزرگی باشد، زیرا وقتی که شما آنلاین می­شوید، تعداد زیادی از افراد به شما ملحق می­شوند، لذا می­توانید با مخاطبین بسیاری ارتباط برقرار کنید.

اولین کار بازاریابی چه سنتی و چه مدرن، برقراری ارتباط بین شما و مخاطبان است. با این تفاوت که امروزه، این ارتباط در بستر اینترنت انجام می­گیرد. اینترنت که در گذشته برای تعدادی زیادی از افراد فقط حکم سرگرمی و جستجو را داشت، اکنون گام های بلندی در راستای پیشرفت کل جهان برداشته است.

برای آشنایی بیشتر با دیجیتال مارکتینگ باید سوالات زیر را بررسی کنیم.

چرا دیجیتال مارکتینگ در کسب و کارهای امروزی اهمیت دارد؟

بازاریابی دیجیتال چه نقشی را در کسب و کار ما ایفا می‌کند؟

انواع آن چیست و هر کدام چه کاربردی دارد؟

کسی که در این حوزه فعالیت می­کند، باید چه کارهایی را انجام دهد؟

آیا استفاده از این کار برای تمام شغل ها واجب است؟

چگونه باید بازاریابی دیجیتال را انجام داد؟

برای پاسخ به تمامی این سوالات و رفع ابهاماتی که در ذهن شما وجود دارد، با ما همراه باشید.

دیجیتال مارکتینگ به انسان ها این نوید را می­دهد که بازاریابی سنتی به پایان رسیده است و به همه­ی کارهایی گفته می­شود که با زحمت فراوان برای جلب نظر مخاطبین از طریق دنیای وسیع اینترنت انجام می­گیرد.

در شغل های بسیاری، از این نوع بازاریابی استفاده می­کنند تا از طریق رسانه های اجتماعی، موتورهای جستجوی گوگل، وب سایت های گوناگون، ایمیل و دیگر موارد با سایرین ارتباط برقرار ­­کنند.

چرا دیجیتال مارکتینگ از اهمیت بالایی برخوردار است؟

با به کارگیری دیجیتال مارکتینگ، می­توانید با روش نوینی مخاطبان را شناسایی و جذب کنید. این دست از مخاطبان، مشتریانی واقعی و همیشگی هستند که برای دریافت خدمات شما اشتیاق دارند.

همچنین این روش نسبت به قبل به صرفه تر است و به شما کمک می­کند تا موفقیت را هر روز بیشتر از قبل احساس کنید.

شما با این روش می­توانید فقط روی آن مواردی که باعث جذب مخاطب می­شوند تمرکز کنید و از حاشیه ها دور بمانید.

از دیگر مزیت های آن، این است که باعث می­شود، شما به عنوان مسئول کسب و کار خود، بر روی مسائل مختلفی در زمینه­ی کاری خود احاطه داشته باشید.به این فکر کنید که آیا تبلیغات تلویزیون یا نصب یک آگهی در شهر این امکان را به شما می­دهد؟

بازاریابی دیجیتال به شما این توانایی را می­دهد که اطلاعات مورد نیاز در مورد افراد متعدد را به دست آورید و متناسب با آن کار خود را پیش ببرید. اگر شما از مشتریان خود به حد کافی آگاهی داشته باشید، با یک استراتژی قوی در بازاریابی، می­توانید آن ها را به خریدار تبدیل کنید. پس شناسایی افراد خاصی که برای شما مهره ی ارزشمندی در کار هستند، از وظایف بازاریابی دیجیتال است.

همچنین با استفاده از آن، شما از میزان سود خود آگاهی پیدا می­کنید و می­توانید کنترل کاملی روی آن داشته باشید.

پس به طور خلاصه دیجیتال مارکتینگ یک راه بسیار مناسب و به صرفه است که شما با استفاده از آن می­توانید بیشترین سود را در کار خود داشته باشید.

مثلاً اگر برای کسب و کاری که تازه شروع کرده­اید و بودجه­ی محدودی دارید، از روش های سئو و شبکه های اجتماعی استفاده کنید، یا وبلاگی را برای معرفی محصولات خود طراحی کنید، این کار ها با هزینه­ی خیلی کم به شما کمک فراوانی خواهند کرد. به علاوه بازاریابی دیجیتال به شما این امکان را می­دهد که از رقیبان در زمینه­ی فعالیت خود سبقت بگیرید.

شاید فکر کنید به خاطر اینکه تازه کاری را شروع کرده اید و یا با وجود افراد قدرتمندی که در زمینه کاری شما فعال هستند، راهی برای پیشرفت ندارید. اما این طرز تفکر بسیار مخرب است و شما را از مسیر موفقیت دور می­کند. زیرا شما با استفاده از ایده های مبتکرانه و فرصت های زیادی که در دنیای دیجیتال مارکتینگ وجود دارد، می­توانید حتی از آنها پیشی بگیرید.

انواع روش‌های دیجیتال مارکتینگ و ابزارهای آن:

SEO یا بهینه سازی موتورهای جستوجو:

کلمه­ی سئو مختصر شده­ی عبارت Search Engine Optimization ، به معنی تمامی اقداماتی است که برای بهینه سازی موتور جستجوی گوگل انجام می­دهیم تا در سایت رتبه­ی خوبی داشته باشیم. سئو یک علم محسوب می­شود، اگر شما با بهره گیری از هنر خود با آن همراه شوید، در راه موفقیت قدم بزرگی را برداشته اید.

برای این که یک سایت اینترنتی رتبه ی بالایی را به خود اختصاص دهد، نیاز به تحقیقات فراوانی دارد. پس زمانی که بخواهید مطلبی را بنویسید، باید اطلاعات کاملی از آن داشته باشید تا به درستی آن را به دیگران انتقال دهید. مواردی همچون کیفیت محتوا، سطح تعامل کاربر، تعداد، کیفیت کلمات و مطالب، بسیار مهم هستند. پس اگر در این کار مشغول هستید از این موارد به درستی استفاده کنید. در سئو، هیچ ماده و معیاری برای اندازه گیری یا قانون ثابتی برای رتبه بندی نیست زیرا گوگل مرتب الگوریتم خود را تغییر می­دهد. کاری که شما باید انجام دهید نظارت دقیق بر اقدامات خودتان است.

بازاریابی محتوا یک ابزار دیجیتال مارکتینگ:

جذب کردن مخاطبین با استفاده از روش های تولید محتوا را بازاریابی محتوا می­گویند. وب سایت هایی که خالی از محتوا هستند، هیچ جذابیتی برای مخاطب ندارند. شما باید با استفاده از این گزینه متناسب با کار خود، مخاطب را جذب کنید.

در این روش با اطلاعاتی که به مخاطب می­دهید، وی را با موضوع درگیر می­کنید، در نتیجه او به سوی خرید از محصولات و استفاده از خدمات شما روی می­آورد. شما باید با استفاده از بازاریابی محتوا سرنخ هایی را به مخاطب بدهید تا او متناسب با نیازهای خود به دنبال راه مناسب برای حل مشکلی که دارد با شما همکاری کند.

این روش با مدل سنتی آن بسیار متفاوت است، به طوری که در روش قدیمی برای بازاریابی کارهایی می­کردید که چشمان مخاطبین به سمت شما خیره شوند. اما در روش جدید تمامی محصولات به صورت مکتوب و کاملاً رایگان باید در اختیار دیگران قرار بگیرند. بازاریابی محتوا از اهمیت بالایی برخوردار است طوری که طبق آمارهای رسمی که از سازمان ها گرفته شده  ۹۲٪ از بازاریابان اعتقاد دارند شرکت آن ها برای محتوا ارزش مهمی قائل است. همان قدری که بازاریابی محتوا تأثیرگذار باشد، به همان اندازه هم می تواند در جذب مخاطبان از سیاست های فریبنده استفاده کند. از ویژگی های نویسنده ی بازاریاب محتوا این است که باید توانایی لازم را برای بالا بردن رتبه ی موتور جستجوی گوگل داشته باشد و جوری بنویسد که افراد با خواندن آن، مطالب را اشتراک گذاری کنند تا نام تجاری شما به محبوبیت برسد.

سوشال مدیا مارکتینگ:

شبکه های اجتماعی در ارتباطات نقش مهمی را ایفا می‌کنند، این نوع ارتباطات که به صورت مجازی و اینترنتی هستند، با هزینه ی خیلی کمتری در زمانی سریع محتوا را در اختیار دیگران قرار می­دهند. امروزه بیشتر افراد از شبکه های اجتماعی استفاده می­کنند، پس اگر شما فعالیتی در زمینه ی کسب و کار دارید تبلیغ در این فضا بسیار ضروری است. همانطور که هر مغازه ای جایگاهی برای ارائه ی محصولات خود دارد و ویترین هر مغازه نشان دهنده ی تمام امتیازات یک کار است. صفحات اجتماعی هم نقش همین ویترین را انجام می دهند و شما باید با استفاده از امکانات آن به بهترین نحو خدمات خود را به نمایش بگذارید تا به افراد بیشتری دسترسی پیدا کنید.

در بین تمامی این صفحات اینستاگرام که یکی از بهترین و پر طرفدار ترین شبکه های اجتماعی است، همانند معجزه ای برای کسب و کار ها عمل می­کند. البته برای این که در این زمینه موفق شوید نیاز به یک استراتژی بازاریابی دقیق و اثبات شده دارید تا نتیجه ی خوبی بگیرید. این بازاریابی که با درگیر کردن افراد در بحث های آنلاین فعالیت می­کند، نقش به سزایی در عملکرد شما دارد.

یوتیوب، اینستاگرام، فیس بوک و توییتر از جمله رسانه های اجتماعی هستند که هر کدام به نوبه ی خود در روند کاری شما اثر میگذارند. این نوع بازاریابی یکی از روش های محبوب و مورد پسند در بین تمامی افراد شناخته شده است.

وب سایت:

مسلماً تعداد زیادی از افراد برای خرید کردن ابتدا با سایت شما مواجه می­شوند، سپس به این که از شما خریدی انجام بدهند یا خیر فکر می­کنند. پس وب سایت شما اساسی ترین تکنیک برای جذب مشتریان است. در این روش، شما می­توانید سرمایه­ی خود را صرف جذابیت وب سایت کنید.

تبلیغات در گوگل:

تبلیغات گوگل ادز
تبلیغات گوگل ادز

اگر می­خواهید که در صفحه جستجوی گوگل جزء اولین انتخاب ها باشید و مخاطب با جستجوی واژه ای به شما برسد گوگل راه حل این کار است. شما با هزینه ای کم می­توانید به صدر جدول جستجو برسید. این نوع بازاریابی‌ در اسرع وقت رتبه ی سایت شما را بالا می­برد. تبلیغات بازاریابی در گوگل با سئو متفاوت است. این دو از لحاظ هزینه و زمان با هم فرق زیادی دارند.

ایمیل مارکتینگ :

این نوع بازاریابی بسیار ساده است. شما از طریق ایمیل پیام تبلیغاتی را به دیگران ارسال می­کنید و از بین مخاطبانی که متن شما برایشان فرستاده شده، افرادی هستند که از آن استفاده کنند و مشتری شما شوند. برای این نوع بازاریابی شما باید محتوا را خیلی واضح بیان کنید و از پیچیدگی با کلمات سخت و سنگین دور باشید. همچنین باید متن خود را به گونه ای جذاب بنویسید که در کوتاه ترین زمان ممکن اشخاص را به خود جذب کند.

در بازاریابی ایمیلی، زمان فرستادن ایمیل و ارزش داشتن پیام شما  هم بسیار مهم است. یعنی با دقت در محتوا باید به کار خود ارزش بدهید و در زمانی مناسب آن را ارسال کنید.

اس‌ام‌اس مارکتینگ:

همه ی کسانی که تلفن همراه دارند با این روش آشنا هستند و روزانه چندین مورد از آن را در گوشی خود چک می‌کنند. پیامک به دلیل پر سرعت بودن و جذب سریع مخاطب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. زمانی که فرد با ارسال پیام با دیگران ارتباط برقرار می‌کند شانس رسیدن به هدف چندین برابر می­شود زیرا به سادگی مفهوم مورد نظر خود را می­رساند.

اس ام اس مارکتینگ
اس ام اس مارکتینگ

امروزه استفاده­ی کم تری از این ابزار می­شود، زیرا افرادی با نداشتن آگاهی کامل در این زمینه باعث بی اعتماد شدن مردم شده­اند. به طوری که دیگر کاربردی همانند گذشته را ندارد و اشخاص در تنظیمات گوشی و خط خود دریافت پیامک های تبلیغاتی را غیرفعال می­کنند.

دیجیتال مارکتینگ به دلیل هزینه ی کم اما بازدهی بالا نسبت به سایر موارد، بین مخاطبان جایگاه ویژه ای دارد.

همه ی کسانی که تلفن همراه دارند با این روش آشنا هستند و روزانه چندین مورد از آن را در گوشی خود چک می‌کنند. پیامک به دلیل پر سرعت بودن و جذب سریع مخاطب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. زمانی که فرد با ارسال پیام با دیگران ارتباط برقرار می‌کند، شانس رسیدن به هدف چندین برابر می­شود زیرا به سادگی مفهوم مورد نظر را می­رساند. همیشه افراد زیادی از این طریق به مشتری تبدیل می­شوند. به دلیل هزینه ی کم اما بازدهی بالا نسبت به سایر موارد این روش جایگاه ویژه ای دارد.

موبایل مارکتینگ:

این نوع بازاریابی را با روش پیامکی اشتباه نگیرید. این روزها تقریباً همه ی افراد از گوشی های هوشمند استفاده می­کنند و همین امر باعث می­شود، این وسیله به یک ابزار بازاریابی همه کاره تبدیل شود.

از طریق طراحی اپلیکیشن ها برای تمام گوشی های هوشمند، می­توان به راحتی بازاریابی کرد.

بازاریابی درونگرا:

همانطور که از نام این نوع بازاریابی مشخص است، طوری باید رفتار کنید که افراد به سمت محصولات و خدمات شما جذب شوند.

شما باید از استراتژی های مختلف در کار­تان بهره بگیرید تا مخاطب به صورت خودکار و به دلخواه شما را انتخاب کند. همین روش باعث می­شود که ما وقتی برای جستجوی موردی وارد گوگل می‌شویم آن گزینه ای را انتخاب کنیم که بیشتر ما را به سمت خود می­کشاند. در این کار شما باید به تولید محتوا بپردازید و از طریق آن جلوه ی خاصی به کار خود بدهید.

نقطه ی مقابل این نوع بازاریابی برون‌گرا است که آگهی های محیطی، ایمیل و… را شامل می­شود.

اینفلوئنسر مارکتینگ:

اینفلوئنسر به شخصی گفته می­شود که اثر گذاری زیادی بر روی دیگران دارد و افراد مختلف با سلیقه های متفاوت از نظر های او پیروی می­کنند. به نوعی حکم الگو برداری برای دیگران را دارد. اینفلوئنسر مارکتینگ هم نوعی از بازاریابی است که با استفاده از آن افراد به تبلیغ کار خود می­پردازند و مخاطبینی که در فضای مجازی او را دنبال می­کنند با دیدن این تبلیغات جذب محصولات و خدمات می­شوند. پس اگر صاحب شغلی هستید و قرار است از این روش استفاده کنید، حتماً تمامی اینفلوئنسر ها را بشناسید سپس بهترین را برای کار خود انتخاب کنید.

پرداخت با هر کلیک  ( ppc):

PPC مخفف Pay Per Click، به معنی پرداخت هزینه با هر کلیک به مخاطبان است. این نوع از بازاریابی طرفداران بسیاری دارد و برای افزایش بازدید وب سایت ها از آن استفاده می­شود.

با اینکه انواع مختلفی از این تبلیغ وجود دارد، اما یکی از متداول‌ترین آن‌ها، تبلیغات موتورهای جستجو است.

همکاری در فروش به عنوان یک سبک از دیجیتال مارکتینگ:

سیستم همکاری در فروش این گونه است که شما با افرادی شریک می­شوید تا برای بازاریابی در فروش خدمات و محصولاتتان با شما همکاری کنند. بعد از پیدا کردن مشتری و افزایش فروش، شما باید درصدی از سود خود را به این افراد بدهید.

بازاریابی ویروسی یا ویروسی دیجیتال:

بازاریابی ویروسی از آن دسته از کارهایی است که کاربرد زیادی در رسانه های اجتماعی دارد. به این معنی که تبلیغات به صورت یک ویروس بین افراد مختلف پخش خواهد شد. این کار در زمینه برند سازی بسیار کاربرد دارد طوری که شما با بازاریابی ویروسی برند خود را بر سر زبان ها می­اندازید.

رپورتاژ آگهی:

رپورتاژ نوعی آگهی تبلیغاتی است که به صورت یک مقاله تهیه می­شود و مانند یک گزارش خبری است. اما جنبه ی تبلیغی دارد و برای تهیه ی آن باید هزینه ای پرداخت کرد. این مدل از تبلیغات برای مطالب آموزشی بسیار کاربردی هستند و در زمینه های مختلف دیگری هم قابلیت استفاده برای جذب مخاطبین را دارند.

بازاریابی دیجیتال به روش گیمیفیکیشن:

مطمئناً تا به حال وارد بازی یا برنامه ی سرگرم کننده ای شده اید که برای شما مفهوم ویژه ای داشته باشد و شما را به سمت محصول یا خدماتی از یک شرکت جذب کند. این مدل بازاریابی را که با استفاده از بازی و سرگرمی برای مخاطب است و او را به مشتری تبدیل می‌کند، گیمیفیکیشن نام دارد.

در بازاریابی دیجیتال همیشه خرید مستقیم هدف نیست و نتیجه ی مورد نظر ما چیزی فراتر از این هست. گاهی بازاریابی برای شناخت برند مورد استفاده قرار می­گیرد و کم کم در آینده می­شود آن را برای جذب مشتری به کار برد. اما باز هم همه ی این موارد به استراتژی شرکت شما بستگی دارد.

بازاریابی وابسته:

بازاریابی وابسته این امکان را می­دهد که شما علاوه بر ارتقاء شغل خود، به درستی تقسیم کار هم بکنید. اگر در این کار موفق باشید، هر بار که کسی کالای مورد تبلیغ شما را خریداری کند، کمیسیون دریافت خواهید کرد.

تبلیغات بومی:

این روش در واکنش به بدبینی مصرف کنندگان امروزی نسبت به تبلیغات ایجاد شده است. با دانستن این مورد که سازنده یک آگهی برای اجرای آن هزینه می­پردازد، باعث می­شود بسیاری از مخاطبین فکر ­کنند که آگهی مغرضانه است و در نتیجه آن را نادیده می­گیرند. یک آگهی بومی با ارائه اطلاعات یا سرگرمی قبل از ورود به موارد تبلیغاتی، این تعصب را از بین می­برد و جنبه تبلیغاتی را کم اهمیت جلوه می­دهد. در این روش این نکته مهم است که همیشه تبلیغات بومی خود را واضح بیان کنید.

اتوماسیون بازاریابی یا عملکرد خودکار بازاریابی:

اتوماسیون بازاریابی به نرم افزاری گفته می­شود که در خدمت خودکار کردن بازاریابی نقش مهمی را دارد. این نوع بازاریابی بسیار کاربردی است و کارهای تکراری که دیگران انجام می­دهند را به صورت خودکار تبدیل کند.

برا مثال، خبرنامه های ایمیل، این امکان را می‌دهند به طور خودکار برای افراد مختلف در زمینه ی کاری خود ایمیل ارسال کنید و همچنین می­تواند به شما کمک کند تا لیست مخاطبین خود را هر طور که بخواهید تغییر دهید. بنابراین خبرنامه های شما فقط برای  افرادی ارسال می­شود که خود خواهان این مسائل هستند.

زمانبندی، نکته ای مهم در استفاده از شبکه های اجتماعی است. به این معنی که اگر می­خواهید در این زمینه رشد کنید و حرفه ی خود را به درجات بالایی از موفقیت برسانید باید به طور مداوم پست ارسال کنید و از ابزارهایی که در شبکه های اجتماعی محتوای شما را به دیگران می­رسانند استفاده کنید. شما همچنین باید زمان زیادی صرف کنید تا محتوایی را تولید که مناسب استفاده در این فضا باشد.

اتوماسیون بازاریابی به شما این امکان را می­دهد که در زمینه ی فعالیت خود مرتباً از روند کار با خبر باشید و از تمامی اطلاعاتی که باید در گذر زمان به شما انتقال شود، آگاه باشد. همچنین باعث بهبود عملکرد شما هم می­شود.

بازاریابی ورودی:

بازاریابی ورودی به یکی از روش های بازاریابی گفته می­شود که در آن شما در هر مرحله از کار خود که باشید، نسبت به اقدامات خریدار آگاهی پیدا می­کنید و از کار خود لذت می­برید.

شما با این روش تعامل بیشتری با مخاطب برقرار می­کنید و در این راه تجربه های بسیار زیادی کسب خواهید کرد که در مسیر پیشرفت کاری شما بسیار اهمیت دارند.

در این مورد چندین نمونه وجود دارد که برای شما بازگو می­کنیم.

وبلاگ نویسی برای تبلیغات پاپ آپ، بازاریابی ویدیویی در مقابل تبلیغات تجاری که کاربرد بسیار زیادی دارد و از محبوبیت بالایی هم برخوردار است.

محتوای حمایت شده:

با استفاده از مطالب حمایت شده، شما اگر دارای یک برند هستید یا به عنوان یک شرکت، سازمان و نهاد فعالیت های متفاوتی را انجام می­دهید، می­توانید هزینه ای به سازمان یا شرکتی که در زمینه ی تولید محتوا کار می‌کنند بدهید، تا برای شما این کار را انجام دهند.

این روش یکی از پر طرفدار ترین انواع بازاریابی اثر گذار است که با استفاده از تولید محتوایی که حمایت شده، پست ها و اطلاعات شما را به گونه ای که مؤثر باشد در فضای مجازی پخش می­کنند تا در شبکه های اجتماعی از محبوبیت بالایی برخوردار شوند.

یکی دیگر از انواع محتوای حمایت شده پست یا مقاله هایی هستند که در وبلاگ ها نوشته می­شوند تا محصول یا خدمات شما را برجسته ‌کنند و برای رشد برند شما بسیار اهمیت دارد.

وقتی افرادی که از اطلاعات شما استفاده می­کنند، بدانند که دقیقاً شما به چه دلیل برای آن ها فعالیت می­کنید و روشتان هم روشن و ساده باشد حس بهتری را خواهند داشت، همین باعث می­شود شما را دنبال کنند.

چرا  باید از دیجیتال مارکتینگ در کسب و کارها استفاده کرد؟

بازاریابی دیجیتال به این علت اهمیت پیدا کرده است که مخاطبین فراوانی دارد. اما این تنها دلیل برای استفاده از آن نیست.

در زیر به چند دلیل از محبوبیت این کار اشاره کرده­ایم:

فراگیری در دامنه ای وسیع:

وقتی که یک تبلیغ آنلاین همه ی شبکه های مجازی را فرا بگیرد، همه ی افراد حتی کسانی که در دور ترین نقطه ی جهان نسبت به موقعیت مکانی شما زندگی می­کنند آن را می‌بینند. این یکی از مزیت های مهم و کاربردی برای کسب و کار شما است.

به صرفه بودن:

دیجیتال مارکتینگ نه تنها دامنه ی وسیعی را فرا می‌گیرد بلکه از نظر هزینه هم برای شما بسیار به صرفه تر است. این روزها هزینه کردن برای یک بیلبورد یا تبلیغ چند ثانیه ای در تلویزیون هزینه های هنگفتی را با خود به همراه دارد و ممکن است حتی تمام افراد آن را نبینند. شما در بازاریابی دیجیتال این امکان را دارید که به تمامی مخاطبانی که مورد هدف قرار داده اید، با هزینه ی خیلی کم تر، نسبت به روش های قدیمی، خدمات خود را ارائه دهید.

امکان مشاهده ی روندکار در دیجیتال مارکتینگ:

برای ورود به هر کاری نیاز دارید که بدانید روند کاری شما چگونه پیش می­رود. اگر به فکر رشد و پیشرفت در حرفه ی خود هستید باید اطلاعات کافی در مورد این که چندین نفر مشتری جذب شما شده اند و چه تعداد دیگر را با خود به همراه آورده اند داشته باشید و بدانید دلیل آن ها برای استفاده از خدمات شما چیست.

این کار را با روش های بازاریابی سنتی نمی­توان انجام داد زیرا شما مخاطب را رو در رو نمی‌بینید و گاهی امکان سوال و جواب را ندارید. با استفاده از بازاریابی دیجیتال شما روند کاری خود را مشاهده می­کنید و نظارت بر نتیجه ی کار بسیار آسان می­باشد.

جمع آوری اطلاعات مهم:

بازاریابی دیجیتال باعث می­شود شما تمامی اطلاعات مورد نیازتان را که راجع به مشتری هست، به صورت دقیق و کامل جمع آوری کنید. برای ورود به بازار هر کاری نیاز به یک سری داده از سوی مخاطبین است تا با استفاده از آن ها خیلی آسان به جذب مشتری ها بپردازید. دیجیتال مارکتینگ این امکان را به شما می­دهد و هر اطلاعاتی که لازم دارید از طریق آن در اختیار شما قرار می‌گیرد.

تعامل بیشتر با مشتری:

برای ورود هر چه سریع ‌تر و قوی تر شما به بازار کار و رسیدن به هدف خود با جذب بالای مشتری، شما باید با مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید. این عمل هر چه از طرف هر دو نفر بیشتر انجام شود نتیجه بهتر است.

آسان و سریع بودن:

فکر کنید در حال شستن ظرف هستید یا رانندگی می­کنید، در این حین بخاطر زمان بر بودن کاری که انجام می­دهید، ممکن است وقت تلفن زدن یا بیرون رفتن و خرید کردن نداشته باشید. یکی از دلایلی که باعث منسوخ شدن روش های قدیمی و دادن جای خود به روش مدرن دیجیتال مارکتینگ شده همین موضوع است.

در روش مدرن افراد خیلی سریع و آسان تنها با زدن یک کلیک محصولی را خریداری می­کنند و تا زمانی که محصول برایشان کاربرد دارد، می­توانند با فروشنده در تعامل باشند.

همچنین در روش مدرن آن ها از روند کار و سفارش خود اطلاعات دقیقی دارند.

دیجیتال مارکتینگ باعث رشد شما در کار می­شود. بازاریابی دیجیتال به یکی از سیاست های اساسی و اصولی همه ی کسب و کار ها تبدیل شده است. در گذشته هیچ راهی برای این که بتوان به صورت پیوسته با مشتری ارتباط برقرار کرد وجود نداشت اما امروزه با استفاده از این ابزار کارآمد درهای زیادی رو به موفقیت در حرفه ی خود باز شده است که با بینش صحیح می­توان از آن به درستی استفاده کرد و به هدف خود رسید.

این را به خاطر داشته باشید که هر چقدر بیشتر از این روش در زمینه ی فعالیت های خود استفاده کنید، به همان میزان رشد قابل توجهی را در کار خود مشاهده خواهید کرد.

صعود از پله ی گذشته:

در دنیای دیجیتال امروز شما باید از پله ی گذشته بالا بروید و به سمت پله های آینده قدم بردارید. لازمه ی این کار ورود به مبحث دیجیتال مارکتینگ است که به آسانی این کار را برای شما انجام می­دهد و مسیر پیشرفت شما را هموار می­کند.

شما باید کلمات کلیدی و محتوای با کیفیت را بشناسید تا در موتورهای جستجوی گوگل رتبه بندی شوید. پس موتور جستجو بیشترین بازتاب را در بین مخاطبین دارد.

رسانه های اجتماعی با استفاده از بازاریابی بر مخاطبین خود تأثیر می­گذارند. ما هم خود به عنوان یک مخاطب مطالبی را دنبال می­کنیم که تأثیر گذار باشند. هر چند که آن برند جدید و تازه کار است، ما به دنبال جذابیت در آن هستیم و برای ما سابقه، چندان اهمیتی ندارد. بازاریابی دیجیتال به تمامی فعالان در این عرصه این امکان را می­دهد که نتایج دقیق را مشاهده کنند.

وقتی شما تبلیغی را در روزنامه چاپ می­کنید از این که چه تعداد آن را دیده­اند و به تبلیغ شما واکنشی نشان داده­اند خبر ندارید حتی اگر مشتری برای شما پیدا شود متوجه نخواهید شد که از طریق روزنامه آمده است یا خیر.

با استفاده از دیجیتال مارکتینگ، شما می­توانید میزان بازده سرمایه ی خود را بسنجید و تعداد افرادی را که از سایت شما بازدید کرده­اند را ببینید.

برای این که این نکات را تجزیه و تحلیل کنید می­توانید از نرم افزار مربوط به این کار مانند HubSpot  استفاده کنید. همچنین شما می­توانید با استفاده از سایر داده ها ببینید که افراد از چند صفحه ی شما بازدید کرده­اند و از چه طریقی با شما آشنا شده­اند. این کار به شما کمک می­کند تا داده ها را دسته بندی کنید.

با استفاده از بازاریابی دیجیتال الگوهای رفتاری افراد را قبل از این که به مشتری تبدیل شوند می‌بینید و ­می­توانید از آن ها استفاده کنید، همچنین شما می­توانید آگاهانه درباره ی نحوه ی فعالیت خود و مشتریان تصمیم گیری کنید.

تصور کنید که یک بروشور از یک محصول دارید و به مردم می­دهید تا اطلاعاتی را از این طریق به آن ها منتقل کنید. این بروشور نوعی محتوا است که شما نمی توانید تشخیص دهید که چند نفر آن را خوانده اند و به مشتری تبدیل شده اند و چند نفر آن را بدون خواندن دور انداختند. اما حالا فکر کنید که بروشور خود را در وب سایت گذاشته اید شما آمار دقیق تعداد افرادی که آن را تماشا کردند را می­توانید ببینید و همچنین با استفاده از فرم های خود اطلاعات تماس این مشتریان بالقوه را داشته باشید.

مدل سازی اسناد، که یکی از روش های مؤثر در جذب مخاطبین است به شما این امکان را می­دهد که با نگاهی آگاهانه تر به بازاریابی بپردازید و چگونگی خرید محصول توسط مشتری را شناسایی کنید. شما با این کار می­توانید تصمیم بگیرید که چه بخش هایی از کارتان مورد توجه است و کدام قسمت آن نیاز به اصلاح دارد.

اگر بتوانید چرخه ی خرید مشتری از زمانی که شما را انتخاب می­کند تا وقتی که فعالیت او به خرید ختم می­شود را بفهمید، کار بسیار مهمی انجام داده اید، این کار فقط با دیجیتال مارکتینگ فراهم می،شود.

دیجیتال مارکتینگ چه نقشی در رشد یک شرکت دارد؟

بازاریابی سنتی با تبلیغات چاپی و ارتباط تلفنی که از طریق فیزیکی با مشتری ارتباط برقرار می­کرد، بسیار متفاوت و با روش های نوینی است. وقتی به صورت آنلاین و الکترونیکی بازاریابی می­کنید یعنی شما در کسب و کار  خود به روز هستید و  امکانات بسیار زیادی برای موفقیت و پیشرفت خود دارید. همچنین با روش مدرن، دسترسی به تمامی مخاطبین و تبلیغ برند کاری راحتی شده است. بازاریابی دیجیتال برای کسب و کار شما بسیار حیاتی و مهم است، اگر شما دارای وب سایت نیستید در بازی رقابت از دیگران جا مانده­اید، شما باید حضور خود را در رسانه های اجتماعی و فضای اینترنتی فعال کنید.

این روز ها دیجیتال مارکتینگ راهی برای معرفی برند شده است. شما با استفاده از آن می­توانید اعتماد دیگران را به خود جلب کنید. همچنین، شما در بازاریابی دیجیتال باید از استراتژی های زیادی در کار خود استفاده کنید. با ایجاد خلاقیت و ایده های متنوع و با استفاده از انواع روش های بازاریابی به رشد چشمگیری خواهید رسید. با این ابزار شما می­توانید تمامی اطلاعات را تجزیه تحلیل و از بین آن ها بهترین گزینه را انتخاب کنید و در مسیر پیشرفت کارتان قدم بردارید.

یک بازاریاب دیجیتال چه کاری انجام می­دهد؟

همه ی آن ها وظیفه دارند که دیگران را از برند شرکت و کسب و کار خود آگاه سازند. بازاریاب دیجیتال بر اساس یک شاخص، عملکرد یک شرکت را در نظر می­گیرد و آن را اندازه گیری می­کند.

مثلاً بازاریابی که مسئول سئو است، میزان ترافیک کلمات را اندازه گیری می­کند. نکته مهم این است که در کار های کوچک ممکن است فقط یک متخصص وجود داشته باشد، اما در سازمان های بزرگ برای هر قسمت، از یک بازاریاب به طور جداگانه استفاده می­کنند تا به صورت تخصصی به کار خود بپردازند.

چند نمونه از این متخصصان را برای شما نام می­بریم:

  1. مدیر سئو

تخصص این نوع مدیران، در بهتر کردن رتبه­ی سایت شما در گوگل است. آن ها با روش های مختلفی برای این که موتور جستجوی گوگل بهینه سازی شود با کسانی در تعامل هستند که محتوا تولید می­کنند.

زیرا تولید محتوا برای عملکرد مثبت سایت در گوگل بسیار مفید است.

  1. متخصصین محتوا

این نوع از متخصصان، به طور مداوم محتوای دیجیتالی می­سازند.

آن ها از طریق ساخت ویدیو که کاربرد بسیار زیادی در نگرش مخاطبین دارد، کاری می­کنند تا مطمئن شوند که مشتری به سمت محصول جذب می­شود.

  1. متخصص رسانه ی اجتماعی

یک مدیر رسانه­ی اجتماعی، باید با تولید کننده های محتوا در ارتباط باشد و با همکاری با او مناسب ترین گزینه را برای ارسال اطلاعات به فضای مجازی و رسانه های جمعی انتخاب کند.

متخصصین رسانه های اجتماعی استراتژی های خاصی را برای عملکرد خود دارند و برای هر چه بیشتر و بهتر جذب کردن مخاطبان تلاش می­کنند.

  1. مدیر هماهنگ کننده

مدیر هماهنگ کننده برای انتخاب نرم افزار و مدیریت آن کمک می­کند و رشد کار را می­سنجد.

آیا  دیجیتال مارکتینگ برای تمامی شغل ها کاربرد دارد؟

شاید با خود بگویید که کسب و کار کوچک من نیازی به این کار ها ندارد یا فکر کنید نیازی نیست در زمینه ی شغلی شما از این اقدامات انجام داد. اما باید بگوییم کاملاً اشتباه می­کنید. شما در هر کاری و در هر زمینه­ای، چه بزرگ و چه کوچک، به بازاریابی دیجیتال نیازمندید. این کار برای حرفه ی شما بسیار مفید است. پس صرف نظر از این که شغل شما چیست، برای شناسایی مشتریان و ارتباط با آن ها از آن استفاده کنید.

با این حال به خاطر بسپارید که شما در هر شغلی که هستید باید سیاست خاصی را برای ایجاد ارتباط مؤثر با دیگران داشته باشید. شما باید از نوع بازاریابی که برای کار خود تهیه می­کنید، از اطلاعات کافی برخوردار باشید و از الگو های مناسب در این زمینه استفاده کنید.

همچنین شما باید از نقشه نگاری هم در کار خود استفاده کنید. این کار به معنی داشتن برنامه برای مشتری است که بدانید وی در چه مرحله ای قرار دارد و چگونه می­توانید او را در زمان مناسب به خرید دعوت کنید. از نظر محتوا موارد بسیاری وجود دارد که شما باید آن را امتحان کنید تا بتوانید مخاطب را به خریدار تبدیل کنید.

به دست آوردن آگاهی:

شما باید طوری اطلاعات را در اختیار مخاطب قرار بدهید که او با جستجوی کلمه ی مورد نظر به آن چه که می­خواهد دست پیدا کند.

یعنی شما باید از کلمات کلیدی در مواقع مناسبی استفاده کنید تا به صورت طبیعی مخاطبان را افزایش دهید. همچنین، سعی کنید که محتوای بازاریابی خود را به گونه ای طراحی کنید که قابلیت اشتراک گذاری داشته باشند. این کار باعث می شود که افراد زیادی اطلاعات شما را ببینند. در این کار استفاده از اینفوگرافیک ها و ویدیو های مختلف بسیار کاربرد دارند.

حتماً فیلم های کوتاه خود را در شبکه های اجتماعی مانند یوتیوب پخش کنید. این کار باعث می­شود روزانه میلیون ها نفر آن را ببینند. ممکن است بسیاری از آن ها به محصول شما نیاز داشته باشند و به مشتری شما تبدیل شوند.

ملاحظه کردن

وبینار ها، کتاب های الکترونیکی و گزارش های تحقیقاتی را در کار خود لحاظ کنید و با استفاده از آن ها برای مخاطبان، برنامه هایی را در نظر داشته باشید، زیرا این کار باعث می­شود، آن ها متوجه دقت شما شوند و بدانند که شما برای همه ی افراد ارزش قائل هستید.

تصمیم گیری

با همه­ی کارهایی که شما انجام می­دهید، می­توانید که در تصمیم گیری مخاطب نقش داشته باشید.
یعنی اگر محتوای شما خوب باشد بر روی افراد ثأثیر مثبتی می­گذارد و به آن ها برای گرفتن تصمیم نهایی کمک می­کند.

داشتن مطالعات موردی:

یکی دیگر از مواردی که تأثیر زیادی در جذب مشتری دارد، داشتن مطالعات موردی دقیق است. مطالعات موردی یعنی ثبت اطلاعات دقیق از محصول یا خدمات در وب سایت. این خود می­تواند برای افرادی که آماده تصمیم گیری برای خرید هستند، یک فرم موثر از محتوا باشد.

چگونه دیجیتال مارکتینگ کنیم؟

برای این کار از ابتدا باید هدف های خود را مشخص کنید. اگر این قدم اول را بردارید و آن را به درستی انتخاب کرده باشید، تمامی کار های دیگر به نسبت آن بسیار خوب پیش می­روند. بعد از تعیین اهداف، می­توانید مخاطبان را تشخیص دهید.

بعد از شناخت افراد مورد نظر، باید نوع بازاریابی را مشخص کنید تا هزینه های آن را تخمین بزنید و بدانید که چه مقدار بودجه لازم دارید.

بعد از آن هم می­توانید از روش های رایگان بهره ببرید و متناسب با فعالیت های خود از تمامی امتیاز های موجود استفاده کنید.

مرحله ی بعد، تولید محتوایی برای رسیدن به این منظور است. شما باید روی این گزینه کاملاً تأمل کنید تا بهترین انتخاب را در کلمات کلیدی داشته باشید. در مرحله ی آخر، تمام داده ها را اندازه گیری کنید.

چگونه در دیجیتال مارکتینگ اهداف خود را مشخص کنیم؟

زمانی که می­خواهید از بازاریابی دیجیتال استفاده کنید، این نکته بسیار اهمیت دارد که هدف خود را بشناسید. چون که با آگاهی از آن می­توانید بهترین عملکرد را داشته باشید و سیاست های مناسبی را به کار بگیرید. مشخص کردن اهداف باعث می شود که از روشی که برای شما کاربردی است استفاده کنید. مثلا اگر می­خواهید برند خود را به همگان نشان دهید و آن را وارد دنیای پیچیده ی بازار کسب و کار کنید باید برای رسیدن به نتیجه­ی دلخواه از روش شبکه های اجتماعی استفاده کنید.

در نتیجه یکی از بهترین مزایای دیجیتال مارکتینگ این است که با استفاده از آن شما می‌توانید مشتریان بالقوه را شناسایی کنید و روی آن ها تمرکز داشته باشید و همچنین واکنش هایی که انجام می‌دهند را مشاهده کنید.

زمانی که شما مخاطبین خود را بشناسید، می­توانید با توجه به سلایق آن ها کار ­کنید.

برای مثال اگر شرکت شما به تهیه کتاب های آموزشی و دروس خصوصی مربوط است، باید دانش آموزانی که در مرحله ی انتخاب رشته یا امتحان کنکور هستند را هدف قرار دهید و از رسانه های اجتماعی بهره مند شوید.

در هر صورت، سعی کنید که برای هر کدام از روش ها بودجه مشخص کنید. این کار در انتخاب راه مناسب به شما کمک می­کند.

مثلا اگر از تکنیک رسانه های اجتماعی استفاده می­کنید باید بدانید که به بودجه ی خیلی زیادی نیاز ندارید. شما باید حد تعادلی را بین موارد رایگان و پولی برقرار کنید زیرا برای موفق شدن به هر دو زمینه نیاز دارید.

برای حفظ تعادل باید از رسانه های اجتماعی، سئو و استفاده از امکانات تولید محتوا بهره بگیرید و برای رسیدن به موفقیت همه ی فعالیت های خود را بر اساس تعادل پایه گذاری کنید. با این حال، اگر تبلیغات پولی بخشی از استراتژی دیجیتال شما باشد، نتایج ممکن است حتی سریع تر باشند.

بعد اینکه مخاطبین مورد نظر خود را هدف قرار دادید و بودجه مورد نظر راه هم تعیین کردید، باید به فکر تولید محتوای جذاب باشید تا هر چه بیشتر به جذب آن ها کمک کنید.

هر محتوایی که ایجاد می­کنید باید برای مخاطبان شما بهترین گزینه ی موجود باشد و بتواند آن ها را ترغیب کند تا به روند آشنایی با محصولات شما ادامه دهند و در نتیجه از شما خرید کنند.

بازاریابی موبایلی، یکی دیگر از گزینه های مهم در این زمینه است. این روز ها تقریباً تمام افراد دارای گوشی موبایل هوشمند هستند و روزانه از رسانه های مختلفی استفاده می­کنند. بازاریابی دیجیتال در گوشی های موبایل این امکان را به شما می­دهد که روزانه کمپین هایی را ردیابی کنید. در روش های سنتی این گونه نبوده است. شما در دیجیتال مارکتینگ بر روی کار های خود احاطه دارید و با اختیار کامل می­توانید از بین گزینه های موجود بهترین را انتخاب کنید.

بازاریابی دیجیتال یک راه حل به صرفه است و فرصت های مناسبی را فراهم می‌کند تا شما اعتماد کنید و مطمئن شوید که به نفع شما است.

دیجیتال مارکتینگ باعث می­شود تا از رقیبان بزرگ خود سبقت بگیرید. اگر شما کسب و کار کوچکی  را شروع کرده­اید، احتمالاً احساس می­کنید کار شما به سختی رونق می­گیرد.  زیرا آن ها تبلیغات گسترده ای انجام می­دهند و نام تجاری خود را به همگان نشان داده­اند و از شناخت کاملی در بین مشتریان برخوردارند اما با استفاده از روش های جدیدی که به وجود آمده می­توانید از آن ها پیشی بگیرید.

شما باید برای شغل خود یک فضای مناسب طراحی کنید به گونه ای که فرد احساس کند رو در رو با شما در تعامل است و حس مثبتی به او القا شود. این کار به معنای طراحی یک وب سایت کارآمد است. همچنین این امکان در گوشی های موبایل هم فراهم می­شود تا به مرور زمان، کاربر از آن استفاده کند.

بازاریابی دیجیتال مارکتینگ یعنی به مخاطبین هدفمندی که با تحقیقات فراوان پیدا شده اند دست پیدا کنید و همه ی آنچه که مد نظرتان است به او برسانید و انتشار دهید. اما این کار بدون استفاده از کلمات کلیدی امکان پذیر نیست.

پیدا کردن کلمات مهم و کاربردی، برای بهینه سازی و سئو کار شما بسیار ارزشمند است و برای بازاریابی هم کاربرد دارد.

حتی اگر شما در کار خود از سیاست گذاری های خاصی پیروی نمی­کنید، باید این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر از کلمات کلیدی استفاده کردید، راه خوبی را در پیش گرفته اید و به زودی موفق می­شوید. بازاریابی دیجیتال فرصت فوق العاده ای برای رشد مداوم شما در شغلتان ایجاد می­کند، اما برای بهره بردن از آن باید به درستی در این مسیر قدم بردارید. اگر در حوزه­ی دیجیتال مارکتینگ فعالیت دارید، باید مخاطبین را به صورت آنلاین انتخاب کنید و استراتژی خاصی را برای خود تعریف کنید.

وب سایتی که شما برای کارتان از آن استفاده می­کنید، پایه و اساس بازاریابی دیجیتال شما است، حال اگر این کار را به درستی انجام دهید شاهد افزایش مخاطبین و ترافیک پیوسته ای می­شوید.

نتیجه گیری

دیجیتال مارکتینگ که این روزها به کاربردی ترین اقدام برای پیشرفت در کسب و کار شما تبدیل شده است، انواع مختلفی دارد. طوری که اگر پیشرفت چشمگیری در کار خود داشته باشیم نتایج آن را خواهیم دید.

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال به مجموعه کارهایی گفته می­شود که با استفاده از روش های مدرن بازاریابی مخاطب را به خود جذب کرده و آن را به مشتری تبدیل می­کند.

روش های قدیمی بازاریابی دیگر منسوخ شده­اند و در دنیای امروز که فناوری های زیادی همه جا را پر کرده است، جایی برای روش های قدیمی نمی­ماند. پس اگر شما هم به فعالیت های بازاریابی علاقه دارید باید به روش های مدرن در این زمینه آگاه باشید و از آن استفاده کنید.

برای این کار موارد زیر را رعایت کنید تا در مسیر پیش رو موفق شوید:

۱.در حفظ مشتری تلاش کنید و ارزش بالاتری برای مشتری قائل شوید.

۲.استراتژی بازاریابی دیجیتال خود را بالا ببرید.

٣.هزینه ها را برای مشتریان خود پایین بیاورید.

۴.چرخه ی فروش خود را کوتاه کنید.

در چند سال اخیر به کار گیری بازاریابی دیجیتال شدیدتر شده است و سازمان ها و شرکت ها در هر اندازه ای که باشند در این زمینه با هم رقابت می­کنند. امروزه افراد هزینه های زیادی را برای بازاریابی متحمل می­شوند زیرا از تأثیر آن بر عملکرد کار خود کاملاً آگاه هستند.

حال با این سطح از رقابت شما هم در هر زمینه ای که فعالیت می­کنید باید از دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید تا کار خود را ارتقا دهید. با داشتن استراتژی مناسب در سئو و رسانه های اجتماعی می­توانید به بهبود عملکرد کاری خود کمک کنید.

در این سال ها وب سایت های متعددی به وجود آمده اند و مخاطبان خاص خود را جذب کرده اند به همین علت کمی کار تازه وارد ها در این زمینه سخت شده است. اما جای نگرانی نیست زیرا با بازاریابی به روش مارکتینگ مطابق با هدف خود و سیاست گذاری های مناسب، شما هم می­توانید جزء وب سایت های تاپ ­شوید.

برای این که از دیگران عقب نمانید موارد زیر را رعایت کنید:

محتوا هایی را که ایجاد کنید که متنوع باشند، ویدیو های زنده بگیرید و از وبینار ها استفاده کنید. برای این که مخاطبان را با برند خود آشنا کنید و کاری کنید که همیشه در ذهن او نقش ببندند و ماندگار شوند، از محتوا و ایده های جدیدی استفاده کنید که دیگران انجام نداده اند و به سلایق مختلف در این کار اهمیت دهید. پس فقط به یک وبلاگ با تعدادی تصویر متکی نباشید، نوآوری داشته و از روش های به روز استفاده کنید.

از وبینارهای با کیفیت استفاده کنید تا قدرت خود را به مشتری القا و اعتماد او را جلب کنید. از طرفی فیلم های زنده تأثیر زیادی بر احساسات مخاطب دارند و یک روش خوب برای نشان دادن محصولات و خدمات شما هستند. همچنین این نوع فیلم ها باعث می­شوند که با مخاطبین ارتباط برقرار کنید. شما باید محصول خود را به گونه ای تبلیغ کنید که مشتریان برای مدت طولانی آن را به خاطر بسپارند.

برخلاف تصور همگان بازاریابی از طریق ایمیل هنوز کاربردهای فراوانی دارد. تعداد کسانی که هر روز صندوق ایمیل خود را باز می‌کنند بسیار بیشتر از تصور ماست. زیرا امروزه در گوشی های موبایل هم می­شود ایمیل ها را بررسی کرد. این موضوع باعث شده تا دسترسی سریع تری به آن ها هم داشته باشیم.

پس از این روش هم استفاده کنید و با ارسال محتوای مناسب به مخاطبان کارآیی آن را ببینید.

همچنین شما باید در شبکه های اجتماعی هم فعال باشید. شرکت های بزرگ با استفاده از این روش موفق شده­اند.

فعال بودن در شبکه های اجتماعی یک روش عالی برای معرفی برند شما به دیگران است. یعنی اگر بخواهید به خوبی توجه مخاطبان را جلب کنید و آن ها را از نام تجاری خود آگاه سازید، حتماً باید از این روش استفاده کنید و نمایه مناسبی داشته باشید.

در آخر حتماً از محتوایی که برای نسل جوان جالب باشد استفاده کنید.

شرکت های دیجیتال مارکتینگ این یقین را باید به شما بدهند که برای توسعه ی هر چه بیشتر کسب و کارتان کار های زیادی انجام می­دهند.

هر قدر که بازاریابی دیجیتالی پیچیده تر و چالش برانگیز تر باشد، نتیجه ی کار شما هم تخصصی تر و حرفه ای تر می­شود.

سخن پایانی

در پایان به شما خواهیم گفت که بعد از شناخت مشتریان خود باید کنید، به دنبال چه باشید و چگونه می­توانید از ابزار مورد نظری که در دسترس دارید بهترین استفاده را بکنید.

در زمینه ی دیجیتال مارکتینگ شما امکانات فراوانی برای ایجاد تغییرات اساسی در کار خود دارید، اما همانطور که اصول آن را رعایت می­کنید، باید به خاطر بسپارید که هر کاری راز و رمزی منحصر به فرد برای خودش دارد. شما با آگاهی کامل از آن ها می­توانید به هدف خود برسید.

یکی از آن رمز ها، استفاده از استراتژی مناسب در زمینه کاری است. یعنی شما باید با روش های درستی مخاطب را به سمت خود بیاورد. در دنیایی که امروزه پیشرفت رقیب را می­توانید ثانیه ای و آنلاین مشاهده کنید نباید عقب بمانید.

سعی کنید حتماً از تبلیغات نمایشی در کار خود استفاده کنید، چون این نوع تبلیغات نسبت به بقیه مؤثرتر هستند. آن ها بیشتر در معرض دید قرار می­گیرند و مخاطبان زیادی را از کسب و کار شما آگاه و جذب می­کنند.

برنامه های اینستاگرام، توییتر، فیس بوک نیز برای انجام تبلیغات بسیار کاربردی هستند. اگر دارای ایده های ناب و جدیدی هستید، می­توانید با هزینه ی خیلی ناچیز از این نرم افزار ها برای تبلیغ و بازاریابی استفاده کنید. طبق آمار و تحقیقات روانشناسی، تأثیری که شبکه های اجتماعی بر مخاطبان میگذارد، بیش از ۹۰ درصد است و در بازاریابی دیجیتال نقش مهمی دارد.

بعد از خواندن این مقاله و از طریق مشاوره با متخصصین حرفه ای هنرمیکس در زمینه ی دیجیتال مارکتینگ به پیشبرد اهداف خود کمک کنید.

برچسب ها:
Share this post on:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *